Sosyal medya

Kripto Para

Airbnb Kripto Para Ödemelerini Kabul Edecek Mi?

Turizm aktivitelerinin yanı sıra tatil kiralamaları için evde kalma imkanı sağlayan, konaklama için önde gelen çevrimiçi pazar yeri olan Airbnb, yakında iş modeline ve ödeme süreçlerine kripto paraları dahil edebilir. Airbnb CEO’su Brian Chesky’nin son tweeti, şirketin potansiyel olarak 2022’de kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayabileceğini öne sürdü.

airbnb kripto para

Airbnb CEO’su Brian Chesky, kripto para ödemelerinin Airbnb’de bu yıl gerçekleşebilecek olası gelişmeler ile ilgili yaklaşık 4000 öneri arasında 1. sırada yer aldığını söyledi.

4.000 öneri var. İşte ilk 6:

1 – Kripto ödemeleri (en iyi öneri)
2 – Net fiyatlandırma görüntüleri
3 – Misafir sadakat programı
4 – Güncellenmiş temizlik ücretleri
5 – Daha uzun süreli konaklamalar ve indirimler
6 – Daha iyi müşteri hizmeti

Zaten çoğu üzerinde çalışıyoruz, şimdi diğerlerine bakacağız!

Brian Chesky, şirketin “çeşitli token fikirlerini içerecek kripto para ödemeleri” de dahil olmak üzere bu önerilerin çoğu üzerinde çalışmaya başladığını, yani ödeme seçeneği olarak çeşitli kripto paraları ekleyebileceğini vurguladı. Bu vurgu, Airbnb’nin kripto para ödemelerini kabul etmeye başlamasının yalnızca 1-2 token çeşidi ile sınırlı olmayabileceği şeklinde yorumlanabilir.

Şirket şu anda ödemelerde Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay ve PayPal’ı kabul ediyor. Kripto paralar ile ödeme talebi ise şirkete uzun zamandır geliyor. Brian Chesky, Fox Business’a eylül ayında verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Çok talep alıyoruz, yıllardır bu talebi alıyoruz.”

Ticari devlerin kripto paralar ile ödemeleri iş süreçlerine dahil etmeleri ya da edeceğine dair spekülasyonlar, genellikle kripto topluluğunun fazlalığı ve sosyal medyadaki gücü nedeniyle sosyal medyada önemli etkileşimler sağlar. Kripto paralar ile ilgili söylemleri ticari anlamda eyleme geçiren şirketler de bu büyük kripto topluluğunun desteğini büyük ölçüde alır ve finansal anlamda da büyüme yaşar.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük sinema zinciri olan AMC, kısa süre önce, trend olan meme tokeni Shiba Inu’nun ($SHIB) listelenmesiyle kripto para ile ödeme seçeneklerine bir yenisini daha eklediğini doğruladı. Aynı şekilde, AMC artık sinema biletleri ve çevrimiçi kripto ödemeleri için Shiba Inu’nun kullanılmasına izin veriyor. AMC ek olarak BTC, ETH, DOGE ve LTC ile ödeme imkanı da sunuyor. AMC CEO’su, kripto paralar ile ödemelerin kabul edilmeye başlanması ile elde edilen olağanüstü finansal başarının ardından, kendi kripto para birimlerini başlatabileceklerini söylüyor. Şirket NFT ile ilgili de iş süreci geliştiriyor.

“Bugün, son birkaç aydır üçüncü taraflarla hem kripto para birimini nasıl kabul edebileceğimizi hem de AMC’nin kendi kripto para birimini başlatmayı düşünmesinin mümkün olup olmadığını araştırdığımızı doğrulayabilirim… Şimdi, sinemalarımızda gösterilen büyük film başlıklarıyla ilgili ortak girişim hatıra NFT’leri konsepti hakkında birçok büyük Hollywood stüdyosu ile görüşme halindeyiz. ”

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval