Sosyal medya

İnceleme

Acer AspIre P3

Defter gibi Ultrabook: Acer Aspire P3

Özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisini çekecek olan Acer Aspire P3 ikisi bir arada, taşıma kolaylığı ve kullanım rahatlığıyla dikkat çekiyor.

İkisi bir arada UItrabook modelleri, dizüstü bilgisayar sektörüne renk katmaya devam ediyor. Markaların bazen o kadar başarılı ürünleri çıkıyor ki standart dizüstü bilgisayar kullanıcılarını kıskandırabiliyor. Acer Aspire P3 de bu potansiyeli taşıyan, küçük bir ürün.

İnce ve hafif

Acer Aspire P3, kutusundan kılıfı ve klavyesiyle beraber çıkıyor. Evet, ürün aslında bir tablet fakat klavye aparatıyla beraber geliyor olmasıyla dizüstü bilgisayar olarak da sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. İşletim sistemi, tahmin edeceğiniz üzere Windows 8. Ürünün deri kılıfı koruma sağlarken, aynı zamanda klavye desteği sunuyor olmasıyla da dikkat çekiyor. Klavye üzerinde batarya yok. Klavye, Aspire P3 ile bağlantısını Bluetooth üzerinden sağlıyor. Yani -uzun aralıklarla da olsa- şarj etmemiz gerekiyor. Klavyenin tuşlarının dizilimleri biraz ilginç olsa da tuşların basma hissiyatı gayet başarılı.

Ekranı 11 inç

Ürünün 11 inçlik ekranı, 1366 x 768 piksellik bir çözünürlük sağlıyor. Ekranın küçük olması sebebiyle bu çözünürlük, göze çok batmıyor. Renk kalitesi için de “fena değil” diyebilirim. Fakat dokunmatik ekranının yüzeyi, kaliteli olduğunu vurgular nitelikte. Ekranda parmağımın resmen “aktığını” belirteyim. Arka tarafında 5 megapiksellik kamera barındıran üründe ön kameraya da yer verilmiş. Intel’in Core i5 3339Y işlemcisine yer veren Ultrabook, düşük güç tüketimini hedefliyor. 1.5 GHz hızında çalışan 2 çekirdeği, Hyper Threading teknolojisiyle beraber 4 çekirdekmiş gibi işliyor. 3 boyutlu yazılımları Intel HD Graphics 4000 desteğiyle çalıştıran Aspire P3, 4 GB RAM’e sahip. 120 GB SSD depolama alanı sunan ürün, bir tane USB 3.0 bağlantısı sunuyor.

Ürünün performansı, internete girmek, not almak, e-postaları kontrol etmek ve film izlemek gibi basit işlemler için oldukça yeterli. Fakat oyun oynamak için işlemcinin çok da uygun olmadığını belirteyim. Daha çok güç tasarrufunu hedefleyen modellerin oyunlarda daha düşük performans göstermeleri, sık sık karşılaştığımız bir durum.

Sonuç olarak: Acer Aspire P3, başarılı tasarımıyla kolay taşınabilen ikisi bir arada Ultrabook olarak karşımıza çıkıyor.

Neden alınır?

• Deri kılıfı

• Kolay taşınabilirliği

• Fiyatı

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir