Sosyal medya

Kripto Para

650 ABD bankası müşterilerine Bitcoin hizmeti sunabilecek!

650 ABD bankası yakında yaklaşık 24 milyon müşteriye Bitcoin (BTC) hizmeti sunabilecek.

650 ABD bankası Bitcoin

6 milyar dolar değerindeki kurumsal ödeme devi NCR, 650 ABD bankası ve kredi birliğine Bitcoin (BTC) hizmeti sunmanın yolunu açıyor. Yapılan bir anlaşmaya göre kurumsal ödeme devi NCR ve dijital varlık yönetimi firması NYDIG, Kuzey Carolina merkezli First Citizens Bank dahil olmak üzere topluluk bankaları ve California’daki Bay Federal Credit Union dahil olmak üzere kredi birlikleri, müşterilerine mobil uygulamalar aracılığıyla kripto para birimi ticareti sunabilecekler.

Birkaç Wall Street bankacılık devi dışında, bankaların çoğu, bu varlıkları elinde bulunduran düzenleyici kaygılardan dolayı kripto ile ilgili herhangi bir hizmet sunmaktan kaçınıyor. Müşterileri için kripto para birimlerini elde bulundurmak ile ilgili düzenleyici gereklilikler ile uğraşmak yerine, bu hizmeti kullanıma sunmayı tercih edecek olan kurumlar NYDIG’nin saklama hizmetlerine güvenecekler. Ortaklık, NYDIG’nin bu bankaların koruyucusu olarak hareket edeceği için kurumların düzenleyici kaygılardan dolayı kripto hizmeti sunmaktan kaçınmalarını ortadan kaldıracak. Yaklaşık 24 milyon müşteri, üçüncü taraf bir borsa kullanmak yerine bankalarından doğrudan Bitcoin satın alıp harcayabilecek.

NCR Dijital Bankacılık Başkanı Douglas Brown şunları kaydetti:

“Kripto ve stratejik uygulamanın faydalarına kesinlikle inanıyoruz. Ve bu, NYDIG tarafından ve perakendeciler, restoranlar ve benzerleri arasında kanıtlandığı üzere bankacılık ilişkilerimiz için geçerlidir.”

NCR, bankacılık ve kredi birliği müşterilerinin çoğunun, müşterilerin üçüncü taraf kripto borsalarını kullanarak kripto varlık satın almalarından şikayet ettiğini ortaya koydu. 135 yaşındaki kurumsal ödeme devi, kararın müşterilerden gelen kripto varlıklarına yönelik artan talebe dayanılarak verildiğini söyledi.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir