Sosyal medya

3D yazıcı

3D yazıcı ile orantısız zekanın birleşimi

3D yazıcı teknolojisinin yayılması ile tüm dünyada birbirinden ilginç eserler kendini göstermeye başladı.

3D yazıcı teknolojisi aslında pek çok alanda hızlı bir gelişmenin önünü açıyor. Birçok alanda birbirinden etkileyici ürünler yaratılmasını sağlayan bu teknoloji ile geleneksel yöntemlerle yapması imkânsız tasarımları bile üretmek oldukça kolay hale geliyor. Durum böyle olunca da gerek sanatta gerek küçük insan figürleri olarak pek çok güzel eser ortaya çıkıyor. İşte onlardan bazılarını sizler için derledik.

Giriş

reklam
MSI reklamı

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3D yazıcı

Co Print, 3D yazıcı sektöründe dengeleri değiştirmeye geliyor!

arıkovanı arkaplan (1) Co Print

Çok malzemeli ve çok renkli 3D baskı teknolojisinde, Türkiye’deki ilk örnekleri sunmayı başaran Co Print, Arıkovanı aracılığıyla vitrinlere taşınacak. Bilmeyenler için “Arıkovanı”, Turkcell tarafından sunulan kitlesel bir fonlama platformu. Ayrıca Turkcell, Arıkovanı platformu aracılığıyla girişimcileri desteklemeyi ve geleceğin teknolojik ürünlerini insanlara sunabilmeyi amaçlıyor.


İlginizi çekebilir: Czinger 21C Hybrid, 3D yazıcı ile üretilen ilk Hypercar oldu!

reklam
MSI reklamı

Bu girişim, hızla gelişmekte olan 3D yazıcı sektöründe, yeniliğin öncüsü olabilir

3D yazıcıların günden güne daha da gelişmekte olduğu, yadsınamaz bir gerçek. Ayrıca 3D baskı, gerek endüstriyel düzeyde, gerekse günlük hayatta pek çok soruna çözüm sağlayabiliyor. Fakat çoğu 3D yazıcı, tek baskı ucuna sahip. Bundan dolayı, bu yazıcılarla yapılan baskılar sadece tek bir renge sahip olabiliyor. Yerli girişimimiz Co Print ise, bu durumu değiştirmeyi hedefleyerek; 3D yazıcıların tek baskıda 4 farklı filamenti bir arada kullanabilmesini sağlıyor. Bu sayede sıradan bir 3D yazıcıyı, çok renkli ve malzemeli 3D baskı yapabilir hale getirebiliyor.

Co Print nedir?

Piyasadaki benzer ürün ve yöntemlere göre çok daha uygun fiyatlı olduğu belirtilen Co Print, herhangi bir 3D yazıcının işlevselliğini artırabilen bir ekipman. Bu ekipman, 3D yazıcılara giren filamenti, bilgisayarda tasarlanan renkli modelin ihtiyacına göre otomatik olarak değiştiriyor. Bu sayede 3D yazıcıların çok renkli ve çok malzemeli nesneleri tek baskıda üretmesine olanak tanıyor. Co Print’in en iddialı vaadlerinden birisi de, neredeyse bütün masaüstü 3D yazıcılarla birlikte çalışabilmesi.

Co Print

Seri üretime hazır!

Patentlenen ve seri üretime hazır hale getirilen Co Print, Arıkovanı üzerinden gelecek destekleri bekliyor. İlk 20 ürün ise, özel bir indirimle kullanıcılara sunulacak. Eğer Co Print için işler yolunda giderse, siparişlerin Kasım 2020’de kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

21 yaşındaki iki genç girişimci Fatih Kazım Duymaz ve Hüseyin Özen tarafından kurulan; çok renkli ve çok malzemeli 3D baskının Türkiye’deki ilk örneklerini oluşturan girişimin gelecek hedefi ise Türkiye’deki 3D Yazıcı ekosistemini geliştirmek ve global pazara bu teknolojilerin ihracatını yapmak.

Dilerseniz, ürünün Arıkovanı sayfasına buradan ulaşabilir, ve farklı başlıklar altında destek vererek hedeflenen bağışa katkıda bulunabilirsiniz. 

Fatih Kazım Duymaz ve Hüseyin Özen

Fatih Kazım Duymaz ve Hüseyin Özen

Devamını oku

3D yazıcı

Samsung Galaxy S10 parmak izi okuyucusu 3D yazıcıyla kandırıldı!

Yazan:

Samsung Galaxy S10

Bir Imgur kullanıcısı günümüzün en güçlü akıllı telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S10‘un ekrandan parmak izi okuyucusunu 3D yazıcıdan aldığı parmak izi baskısıyla kandırdı.

Kandırılma videosunu buradan izleyebilirsiniz: https://www.instagram.com/p/Bv-GLV0hDrI/

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Huawei P30 ve P30 Pro daha iyi bir Snapchat deneyimi sunacak!

Samsung Galaxy S10’un parmak izi okuyucusu nasıl aşıldı?

Bir Imgur kullanıcısı bir kadeh üzerinde kalan kendi parmak izinin fotoğrafını çekti, daha sonra Photoshop uygulamasında işledi. 3ds Max işlemini yaparak hazırlanan resimdeki çizgileri üç boyutlu baskıya sokmasına izin veren bir model hazırladı. Ve 13 dakika süren bir baskı işleminin ardından parmak izinin bir kopyasını elde etti. Son olarak elde ettiği bu kopyayla telefonunun parmak izi okuma sensörünü kandırmayı ve güvenlik önlemini aşmayı başardı. Kullanıcı bu işlemin çok daha kısa bir sürede bile tamamlanabileceğini söylemiş. 

Samsung Galaxy S10

Bu olay akıllı telefonlardaki güvenlik önlemlerinin en güveniliri olduğunu kabul ettiğimiz parmak izi okuyucusunun bile ne kadar kolay kandırılabileceğini bir kez daha kanıtladı. Bankacılık uygulamaları gibi önemli işlemlerde bile kullanmaktan çekinmediğimiz yüz tanıma ve parmak izi okuma gibi güvenlik önlemleri daha önce de pek çok kez aşılmıştı.

 

 

 

Devamını oku

3D yazıcı

Mooz’dan Oyma ve Yazdırma İşlevli 3D Yazıcı Geliyor

2017 Yılının 3D yazıcıları hayallerimizde ki cisimleri gerçeğe dönüştürmekle kalmayıp, artık bunları Mooz ile oyabilmeye ve üzerine lazer teknolojisi ile yazdırma işlemi yapabilmeye başlıyor.

Yalnızca 3D yazıcı özelliği ile kalmayıp, yazdırdığı cisme oyma ve lazer teknolojisi ile yazma işlemi yapabiliyor. Bütün bu işlevlere sahip olan yazıcının, aynı zamanda sahip olduğu basit yapısı ile istediğiniz şekilde kurulum yapabiliyorsunuz. Yaptığınız kuruluma bağlı olarak Mooz’u yazdırma, hassasiyet, keskinlik, hız ve renk karışımı açısından maliyet etkinliği için seçebilirsiniz. Renk karışımı özelliği ile sadece bir renge takılmayan Mooz, seçtiğiniz renkleri karıştırarak ortaya güzel renkler de çıkartabilme özelliğine sahip.

Katı alüminyum alaşımları, tamamen metal sıcak bir uç ve keskin dökme kurşun vidalardan oluşan yazıcı, gerçekten yüksek bir kalite ve performans sergiliyor Tasarımı ve performansı ile kendisini ortaya koyan Mooz, aynı zamanda çok kolay bir arayüz yazılımına sahip. Sürükle bırak işlemleri ile çalışabilen Mooz işin çoğu kısmını kendisi hallediyor.

reklam
MSI reklamı

http://youtu.be/5cP-R9ippDw

Eğer yazdırmaya merakle biri değilseniz, 5 milimetrelik delme derinliğine sahip oyma teknolojisi ile güzel sanatlar ortaya koyabilirsiniz. Lazer yazıcı teknolojisi ile tahta, mantar, hatta yiyeceğinize bile logo, yazı gibi şekilleri yazdırabilirisiniz.

Şu anda Kickstarter projesi olarak bütçe toplayan Mooz, çoktan 100.000Dolar toplamın bulunmakta. Eğer Mooz cihazlarından birine sahip olmak isterseniz, 239 Dolardan başlayan modelleri veya tam seti olan ve 429 Dolardan başlayan ürünleri bulunmakta.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler