Sosyal medya

Donanım

ZyXEL’den orta ve büyük ölçekli kurumlara yönelik yeni nesil güvenlik çözümü

Next-Generation USG Extreme

ZyXEL Unified Security Gateway ailesinin yeni üyeleri olan Extreme Serisini piyasaya sundu. Next-Generation USG ürün grubunun üyesi olan Next-Gen USG Extreme, kurumların korunma, yüksek performans ve güvenilirlik ihtiyaçlarına komple çözümler sunuyor. Yeni seri aynı zamanda ZyXEL’in çok bilinen myZyXEL.com merkezi lisanslama platformu, merkezi kayıt tutma ve analiz etme çözümü olan Vantage Report hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bu özellikler sayesinde Next-Gen USG Extreme Serisi, zamandan tasarruf sağlayan ve gelecek nesil çözüm arayan kurumlar için eşsiz bir çözüm haline geliyor.

Next-Generation USG Extreme

Next-Generation USG Extreme

İşletmeler hızlı büyürken her gün kurumsal ağlarına çok daha fazla cihaz, uygulama,  ve bulut tabanlı servisler bağlanıyor. Artan bağlantı sayısı ile büyüyen ağ trafiğinin güvenliği IT yöneticileri için büyük önem taşıyor. Eğer efektif bir planlama yapılmaz ve ölçeklenebilir bir güvenlik altyapısı seçilmez ise, arkası kesilmeyen DDoS saldırıları, spyware ve malware güvenlik açıklarının da yolu açılmış oluyor. İşletmelerdeki bu hızlı büyümenin getirdiği network karmaşası aynı zamanda güvenlik yönetimini zorlaştırıyor ve güvenlik zafiyetlerini artırırken masrafların da artmasına neden oluyor.

Orta ve büyük ölçekli kurumlarda network güvenliğinin sağlanması ve hızla büyüyen yapının merkezi olarak yönetilebilir, verimli ve güçlü bir yeni nesil güvenlik donanımı ile kontrol edilmesi daha da büyük önem kazanıyor. ZyXEL tarafından piyasaya sunulan USG Extreme Series ürün ailesi, kendi sınıfında sahip olduğu en iyi teknolojiler ile kurumların bu ihtiyaçlarına uygun en iyi çözüm haline geliyor. Gelecek nesil üstün güvenlik teknolojilerine ek olarak yeni ürün ailesi ZyXEL’in güçlü network güvenlik analiz aracı Vantage Report ile birlikte geliyor. Vantage Report ağ yöneticilerine anlık olarak ağ izleme ve yönetme araçları sunarak, güvenlik politikaları ve bant genişliği kullanımının iş ihtiyaçlarına uygun olarak tam yerinde olduklarını denetleyebilmelerini sağlıyor. İzleme ve yönetme kabiliyetlerinin en üst seviyeye çıkması sayesinde network yöneticilerinin, merkezi konumdan tüm cihazların konfigürasyonlarını ve güvenlik politikalarını belirleyebilmeleri, daha güvenli, duyarlı ve iş odaklı IT altyapısı oluşturabilmeleri sağlanıyor.

Next-Generation USG Extreme serisi yeni ürünler, ZyXEL’in geniş seçenekli web tabanlı destek servislerini güçlü ve esnek donanımlar ile birleştirerek firewall güvenliğini bir üst seviyeye taşıyorlar. Her bir gateway karmaşık ve derin bir anti-malware teknolojisini içerisinde barındırırken aynı zamanda detaylı sosyal ağ kontrolünü sunarak buralardan gelebilecek tehditleri yok edip çalışan verimliliğini en üst seviyeye taşıyor. Cihazların sahip olduğu çok çekirdekli işlemciler yüksek performans gerektiğinde destek olurken aynı zamanda arka planda farklı güvenlik fonksiyonlarının bir yandan çalışmaya devam edebilmesine imkân tanıyor ve network’te oluşabilecek bir dar boğaza engel oluyor. Tüm bunlarla beraber multi-WAN yük dengeleme ve devretme ile birlikte sunulan üçlü-seviye yüksek kullanılabilirlik, VPN yüksek kullanılabilirlik ve mobil geniş bant yedekleme servisleri sayesinde 7/24/365 network operasyon süresi garanti edilmiş oluyor.

ZyXEL tüm ürünlerinde olduğu gibi Extreme USG serisinin tasarım ve geliştirmesinde de maksimum kullanım imkânı ve minimum yönetim karmaşası anlayışını devam ettiriyor. ZyXEL Extreme USG ürün ailesi de bu anlayış çerçevesinde merkezi cihaz ve servis kaydı, aktivasyon ve yönetim araçları sunan MyZyXEL.com servisine uyumlu olarak geliştirildi. Lisans yönetimine ek olarak ZyXEL aynı zamanda otomatik güncelleme servisi sunarak ağ içerisindeki tüm USG cihazlarının aynı imzaya sahip olmalarını sağlıyor ve tüm ağın aynı güvenlik seviyesinde korunduğunu garanti ediyor. Bu yeni nesil çözümler sayesinde müşterileri, yönettikleri ağların en iyi servisler ile korunduğundan emin olabiliyor.

13 inçlik Lenovo Yoga 2 Tablet duyuruldu

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Powerbeats Pro için yeni renk seçenekleri duyuruldu!

Powerbeats Pro

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen tam kablosuz kulaklık olan Powerbeats Pro modelinin dört yeni renk seçeneği duyuruldu. Yeni renk seçenekleri, kulaklığın çıkışında sunulan seçeneklere kıyasla çok daha parlak ve canlı görünüyor.

İlginizi çekebilir: Sennheiser Momentum True Wireless 2 incelemesi | Efsane yenilendi!

Powerbeats Pro

Apple’ın 2014 yılında satın aldığı ünlü müzik firması Beats tarafından hazırlanan kablosuz kulaklıkları özellikle sporcular tarafından büyük ilgi gördü. Şirketin AirPods modellerinin tanıtımında kısa bir süre sonra piyasaya sürdüğü kulaklıklar Türkiye’de şu an dört farklı renk seçeneğiyle resmi olarak 1.999 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Renkleri yenilenmiş kulaklıklar açık mavi, kırmızı, pembe ve sarı renklerde piyasaya sürülüyor. Bu renk seçenekleri henüz Türkiye Apple’ın sayfasında yayınlanmadı. sporculara özel olarak hazırlanan model, kulak içi formunda olduğundan iyi bir ses yalıtımı getiriyor. Kulak etrafına geçecek şekilde hazırlandığı için spor yaparken düşmesi imkansız görünen kulaklık, AirPods gibi şarj yetenekli bir hazneye sahip.

Powerbeats Pro

Powerbeats Pro, kancalı bir tasarıma sahip olmasının yanında, diğer Beats kancalı modellerine göre daha küçük ve daha hafif. Tasarımın yanında 9 saatlik pil ömrü sunan Powerbeats Pro, rakiplerini geride bırakıyor.  Şarj çantasında takıp şarj edildiğinde 24 saat kullanım sunması bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun yanında 5 dakikalık hızlı şarj ile 1,5 saat daha size hizmet edebiliyor.

Bluetooth ile tüm cihazlar ile bağlantı sağlayan Powerbeats Pro, yeni nesil AirPods’ta da yer alan H1 çipiyle Apple cihazlara zahmetsizce bağlanabiliyor. Kulaklık bölümünde fiziksel kontrol butonları taşıyor. Bu sayede bir sonraki parçaya geçebiliyor, çalmakta olan parçayı durdurabiliyorsunuz. Ancak tüm bu özelliklerin yanında Powerbeats Pro modeli aktif gürültü önleme özelliğine sahip değil.

Devamını oku

Donanım

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı!

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı! 75 dolarlık fiyatıyla satışa sunulan Raspberry Pi 4 fiyatına oranla çok iddialı bir güçle geliyor.

İlginizi çekebilir: Yeni Samsung Galaxy Watch modelleri FCC onayı aldı!

Raspberry Pi 4, 75 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. 8 GB RAM ile gelen yeni Raspberry Pi, muadilleri arasında bu miktarda RAM sunan ilk ürün oldu. Daha önce sunulan en yüksek RAM miktarı 4 GB idi. 8 GB RAM, Raspberry için büyük bir adım, çünkü bu sayede ileri düzeyde oyun, emulasyon ve sistem programları çalıştırma gibi işlevler için kullanıcıların önü açılacak. 2011‘den beri 32-bit işletim sistemi ile sınırlı kalan Raspberry Pi, ayrıca 64-bit işletim sistemini de beta olarak kullanıma sundu. Bu da çok önemli bir adım çünkü 32-bit işletim sistemleri tek bir işleme 8 GB RAM atayamıyor. Raspberry Pi kullanıcıları bu sorunu Ubuntu Linux gibi çözümler kullanarak çözebiliyordu ancak şirketin de bu yönde adım atması çok olumlu gözüküyor. Ayrıca Raspberry Pi Vulkan sürücüsünün de geliştirilmekte olduğu açıklandı, bu da Raspberry Pi‘nin geleceği açısından çok önemli bir hamle olarak gözüküyor.

Raspberry Pi kullanarak 100 $‘a oldukça işlevsel bir Mini PC kurmak mümkün. Raspberry Pi 4 ile ilgili daha geniş kapsamlı teknik bilgilere ulaşmak ve/veya satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Devamını oku

Diğer

Samsung Money kart duyuruldu!

Samsung Money

Samsung, Apple ve Huawei şirketlerine rakip olacak “Samsung Money” olarak adlandırdığı kendi kartını duyurdu. Samsung Pay uygulaması ile çalışacak bir banka kartı duyuran şirket, rakipleri karşısında lider olmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Card duyuruldu!

Samsung Money

Teknoloji şirketleri hayatın her anına dokunmak için mesai harcamaya devam ediyor. Kullanıcılarının satın alma işleminde de kendi ürünlerinin kullanması için ilk adımı atan Apple’dan sonra Samsung da kendi kartını duyurdu. Rakibi Apple Card gibi titanyum bir malzemeden yapılmış ve üzerinde kart sahibinin adı dışında herhangi bir kart numarası, son kullanma tarihi veya CVV kodu bulunmuyor.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada Samsung Money sahiplerinden herhangi bir hesap/kart kullanım ücretinin alınmayacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bununla birlikte kartın faiz oranının oldukça düşük olacağı da yetkililer tarafından belirtiliyor. Ayrıca banka kartı Samsung Pay mobil ödeme platformları ile bağlantılı olarak çalışabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kartlarını kaybetse dahi, Samsung Pay üzerinden kapatabiliyor.

Samsung Money

Şirketin yeni banka kartı, yapacağınız alışverişler ile birlikte ek puanlar kazanmanızı sağlayacak. Böylece bu puanları paraya veya diğer hizmetlere çevrilebilecek. Ayrıca kullanıcılar kartın gelmesine gerek kalmadan, Samsung Pay üzerinden kolaylıkla ödemelerini yapabilecekler.

Samsung’un yeni kartının ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmadı. Söz konusu banka kartı ilk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulacak. Samsung Money kartının diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı da şimdilik bilinmiyor.

Devamını oku