Sosyal medya

İnternet

YouTube Vanced Nedir? Nasıl Yüklenir?

YouTube Vanced, son dönemlerin en popüler YouTube istemcilerinden biri. Biz de bu yazımızda YouTube Vanced nedir? YouTube Vanced nasıl yüklernir? sorularına cevap veriyoruz.


İlginizi çekebilir; YouTube MP3 Dönüştürme ve İndirme Nasıl Yapılır?


İnternetten video paylaşımlarını takip etmek ve en güncel içerikleri izlemek isteyen kişilerin bir numaralı buluşma noktası YouTube’dur. Dünyanın en çok ilgi gören platformu olarak kabul edilen YouTube uzun yıllardır hayatımızda olup sürekli bir gelişim sergilemektedir. Kullanıcı sayısı her gün artan YouTube’da video izlemek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı alternatifler bulunur. Kullanıcılar sahip oldukları internet erişimi bulunan akıllı telefonlarla, bilgisayarlarla ve tabletlerle istedikleri videoyu istedikleri zaman izleme imkanını elde edebilirler. YouTube dünya genelinde kullanılan en geniş ve en kapsamlı video platformudur. Bununla birlikte video izlerken farklı kaynaklardan kullanıcının karşısına çıkan reklamların video izleme deneyimini kötüleştirmesi gibi bazı sorunlarla karşı karşıya kalınması olasıdır.

YouTube platformunun sunduğu tüm özelliklerinden eksiksiz bir şekilde yararlanmak ve YouTube’da yer alan videoları reklamsız bir şekilde izlemek isteyen kullanıcılar iki farklı yöntemi kullanmayı tercih edebilirler. Bunlardan ilki YouTube platformunun sunduğu Premium üyeliğinden yararlanmaktır. YouTube Premium üyeliği alan kullanıcılar YouTube’un sunduğu birçok farklı özellikten kesintisiz olarak yararlanabilirler ve videoları herhangi bir şekilde reklamla seyir zevkleri bölünmeden izleme imkanını elde ederler. YouTube Premium üyelik sahibi olmak için kullanıcıların her ay belirli bir miktar ödeme yapması gerekir. İkinci yöntem ise YouTube Vanced isimli uygulamanın kullanılmasıdır.

Dünyanın en çok tercih edilen video izlemi platformu olan YouTube’da video izlemeyi tercih eden kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları en önemli sorun hiç tartışmasız video içerisinde karşılarına çıkan reklamlardır. Bu reklamlar hem zaman kaybına neden olur hem de kullanıcıların seyir zevki kesintiye uğrar. Vanced YouTube platformunda reklam kesintisi olmadan video keyfi yaşamak isteyen kişilere özel geliştirilen bir uygulamadır. YouTube platformunun kullanıcıları için geliştirdiği Premium özelliğinin sağladığı tüm avantajlardan ücretsiz bir şekilde yararlanmak isteyen kullanıcılar Vanced programını cihazlarına yükleyerek bu imkanı elde edebilirler. Ücretsiz bir uygulama olan YouTube Vanced sayesinde kullanıcılar arka planda video izleyebilirler ve reklamlarla karşılaşmadan kesintisiz video zevki yaşayabilirler.

YouTube Vanced Ne İşe Yarar?

Vanced, YouTube platformunda yayınlanan onlarca farklı videonun ve canlı yayının herhangi bir reklam kesintisine uğramadan izlenilmesini sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Aynı zamanda YouTube tarafından kullanıcılara sunulan Premium özelliklerinden ücretsiz olarak yararlanma imkanını verir. Kullanıcılar cihazlarında ücretsiz olarak Premium özelliklerini kullanabilmek için Vanced indirebilirler. Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan YouTube Vanced kullanılarak reklamsız video izleme deneyimi yaşanabilir, farklı cihazlarda arka planda YouTube çalıştırılabilir ve tüm YouTube Premium özelliklerinden ücretsiz bir şekilde yararlanılabilir.

YouTube Vanced Nasıl Yüklenir?

Kullanıcıların akıllı telefonlarına YouTube Vanced uygulamasını yükleyip YouTube deneyimlerini özelleştirmeleri için yapmaları gereken bazı işlemler vardır. YouTube Vanced kendine özgü özellikleri ile dünya genelinde popülerleşmeye başlayan bir uygulama olup cihazlara yüklenmesi için öncelikle bir bağlantı adresine ihtiyaç vardır. Farklı kaynaklardan ulaşılması mümkün olan indirme bağlantısı kullanılarak yükleme dosyası akıllı cihazlara indirilebilir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra yükleme işlemi başlatılabilir. Vanced uygulamasının sorunsuz bir şekilde yüklenebilmesi için bazı ek yazılımlara gereksinim duyulması olasıdır.

YouTube Vanced Nasıl İndirilir?

YouTube Vanced reklamsız video ve arka planda çalışma özellikleri taşıdığından dolayı YouTube platformunu son derece cazip bir hale getirmede önemli bir rol üstlenir. Bu nedenle birçok kişinin ilgi gösterdiği uygulamalardan biridir. YouTube Vanced uygulamasının kullanılması için öncelikle indirme adresine ihtiyaç vardır. İndirme işleminin yapılması sırasında en güncel dosyanın paylaşıldığı platformlar tercih edilmelidir. En güncel sürüm akıllı cihaza indirildikten sonra yükleme işlemine başlanabilir. İndirme işleminin tamamlanmasının ardından yükleme işleminin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için akıllı telefondaki “Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver” kısmından onay verilerek yükleme izni açılmalıdır.

YouTube Vanced uygulaması akıllı telefon kullanıcılarının çok özel ve rahat bir YouTube deneyimi yaşaması için tasarlanmıştır. Farklı kaynaklar üzerinden yüklenmesi mümkün olan uygulamanın yüklenmesi ile kullanıcılar reklamsız video izlemenin yanı sıra birçok farklı özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler.

YouTube Vanced uygulamasının özelliklerinden yararlanılması için;

İlk olarak indirme sayfasından ya da farklı bir kaynaktan APK dosyası indirme işlemi yapılarak Vanced uygulaması indirilmelidir.
İndirme işlemi tamamlandıktan sonra akıllı telefonun Ayarlar ve Güvenlik bölümünden “Bilinmeyen Kaynaklardan Yükleme Yapılmasına İzin Ver” seçeneği açılmalıdır.
Gerekli izinlerin verilmesinin ardından YouTube Vanced uygulaması yüklenmelidir.
Yükleme deneyiminin iyileştirilmesi için MicroG isimli uygulamanın yüklenmesi tercih edilebilir.
Bu işlemler tamamlandıktan sonra kullanılan cihazda YouTube Premium özelliklerinden ücretsiz bir şekilde yararlanmayı sağlayan YouTube Vanced uygulaması çalıştırılabilmektedir.

YouTube Vanced Özellikleri

YouTube Vanced akıllı telefonlardan reklamsız video izleme imkanını veren bir uygulama olması nedeniyle YouTube kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Normal YouTube uygulamasında kullanıcılar izledikleri videoların reklamlar ile bölünmesi gibi bir sorunla karşı karşıya kalırken bu durum YouTube Vanced uygulamasını kullanan kişiler için söz konusu değildir.

YouTube Vanced uygulamasının ön plana çıkan özelliklerinden biri arka planda YouTube videolarını oynatma imkanını vermesidir. Normal koşullarda yalnızca YouTube Premium kullanıcılarına sunulan bu özellikten YouTube Vanced uygulamasını kullananlar ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler. Bunun yanı sıra YouTube Vanced uygulamasının özellikleri arasında çevrim dışı video kaydetme, video yakınlaştırma, yüksek hassasiyet desteği, paralel kullanım ve HD modu gibi birçok farklı özellik sayılabilir. Bu özelliklerden yararlanılması için tek yapılması gereken belirli işlem adımlarının takip edilmesi ve YouTube Vanced uygulamasının indirilip yüklenmesidir.

YouTube Vanced Güvenilir Bir Uygulama mıdır?

YouTube Vanced kullanmak isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında YouTube Vanced’ın güvenilir bir uygulama olup olmadığı gelir. YouTube Vanced yüklemesinin yapılması içim bilinmeyen kaynaklardan yükleme izni açılması gerektiğinden bu durum bazı kullanıcıların güvenlik konusunda endişelere kapılmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte YouTube Vanced uygulaması bu alanda uzun süredir faaliyet göstermekte olan Team Vanced isimli yapımcıya ait bulunmaktadır. Programla ilgili tüm güvenlik ve virüs taramaları yapılmaktadır. Bu nedenle YouTube Vanced uygulaması ile ilgili olarak bilinen bir güvenlik sorununun olmadığı söylenilebilir.

Android YouTube Vanced Kurulum İşlemleri

Android işletim sistemine sahip cihazları kullanan kişiler YouTube Vanced uygulamasını son derece kolay bir şekilde yükleyebilirler. Uygulamanın yüklenmesi için APK dosyasına gereksinim vardır. Bu dosya birçok farklı kaynaktan bulunabilmekte olup güvenli bir bağlantı üzerinden APK dosyasının indirilmesi tercih edilmelidir. (Öneri; https://vancedapp.com/) Daha sonra yükleme işlemine başlanılabilir. Uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanmak isteyen kişilerin YouTube Müzik ve MicroG isimli uygulamaları da yüklemesi önerilir. Uygulama yüklenirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta indirme işleminin yapıldığı dosyaların kaynağının güvenilirliğinden emin olunmasıdır. Vanced Manager ile gerekli APK’ları, güncellemeleri ve kurulumu rahatlıkla yapabilirsiniz.

IOS YouTube Vanced Kurulum İşlemleri

YouTube Vanced uygulaması IOS kullanıcıları tarafından da yüklenebilmekte olup IOS işletim sistemine sahip cihazları kullanan kişiler cihazlarında kurulum yapmak için birçok farklı kaynağı tercih edebilirler. Kurulum dosyasını indirmek için IOS desteği sunan farklı kaynaklardan yararlanabilirler. Uygulamayı indirdikten sonra ise yükle butonuna basabilir ve kurulum işlemlerini başlatabilirler.

Yükleme işleminin ardından farklı bağlantıları kullanarak sponsorluk amacıyla yüklenmiş olan 2 farklı uygulamayı indirmeleri gerekir. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra kullanıcılar YouTube Premium özelliklerini ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirler.

Huawei YouTube Vanced Kurulum İşlemleri

Son dönemde Google servisleri yerine HMS Core kullanan Huawei cihazlarında da YouTube’a erişmek için YouTube Vanced kullanılabilir. Vancedapp.com isimli kendi sitesinden Vanced Manager’i indirip kurulum sırasında Huawei olanı seçerek kolayca kendi hesabınızdan YouTube Vanced’e ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Bilgisayar için YouTube Vanced Kurulum İşlemleri

Mobil cihazların yanı sıra PC üzerinden de reklamsız YouTube kullanımı için seçenekleri mevcut. Bunun için buradaki bağlantı üzerinden Brave Browser ya da SponsorBlock ve Enhancer for YouTube eklentilerini kullanabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Simur Digital

1 yorum

1 yorum

  1. Osman

    7 Aralık 2021 at 23:18

    Arkadaşlar paralı bir şeyi size bedava veren uygulamalar aslında ücretsiz değildir. Sizin bilgilerinizi çalarak para kazanıyorlar, lütfen bu tür uygulamalara güvenmeyin!

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval