Sosyal medya

Haber

Yeni yılda kritik bilgilerinizden de hediyelerinizden de olmayın

Yeni yıla sadece haftalar kala mobil cihazlarından alışveriş yapmanın rahatlığını yaşayan alışveriş tutkunları alacakları hediyeleri seçerken de satın alırken de hiç olmadığı kadar rahatlar. Ancak her ne kadar mobil alışveriş yükselişte olsa da, mobil kullanıcıların yarıdan fazlası (%57) mobil cihazları için güvenlik çözümleri bulunduğundan habersiz. Türkiye’de ise bu oran %62’ye çıkıyor.

Özellikle yılbaşı döneminde hiç olmadığı kadar fazla kişi, korunmasız cihazlardan alışveriş yapıyor, bu da böyle özel dönemleri kovalayan dolandırıcılar için değerli kişisel verileri çalmak adına oldukça elverişli bir ortam hazırlıyor.  İşte bu yüzden kullanıcılara yeni yıl alışverişi yaparken alacakları yeni teknolojik hediyelerini ve kişisel bilgilerini korumanın kolay yollarını göstermek istiyoruz.

norton-symantec

Yeni yıla yaklaştığımız Aralık ayı, yılbaşı gecesine ilişkin yemek tariflerinden, istek listelerine ve yeni hediyelere ve değerli hatıra ve birlikte geçirilen güzel zamanlara dair her şeyin paylaşıldığı bir dönem. Teknoloji, tatillerin aile ve arkadaşlar ile paylaşılmasını hiç olmadığı kadar kolaylaştırdıysa da, paylaşımın güvenliği de endişe konusu olabiliyor. Birçok dosya paylaşım hizmetinin siber suçluların saldırılarına karşı savunmasız olduğu düşünülürse, kimsenin aile fotoğrafı yerine yanlışlıkla virüs paylaşmasını istemeyiz.

Norton Zone herhangi bir cihazdan erişilebilecek kullanımı kolay bir dosya paylaşım platformu sağlayarak tatilleri paylaşmayı daha güvenli hale getiriyor. Yeni yıl için kısa tatil planlarının yapıldığı şu sıralarda, Norton Zone’un sunduğu güvenli paylaşım uygulamalarının ilginizi çekecek:

·         Parti veya tatil planlayın: İster sadece bir isterse çok sayıda kişiyi sizinle klasör paylaşmaya davet edebilirsiniz. Herkesin akşam yemeği parti menüleri veya seyahat güzergahı konusunda fikrini belirtebilmesi için güvenli bir paylaşım platformu oluşturabilirsiniz

·         Hiçbir istek listesi çok büyük değildir: Bir dosya ne kadar büyük olursa olsun, Norton Zone her büyüklükteki dosyayı eposta ile göndermenize imkan verir.

·         Kalbiniz neredeyse eviniz orasıdır: Kısa da olsa uzun bir tatil fırsatı da yakaladıysanız, tatilinizi nerede geçiriyor olursanız olsun her cihazdan, her yerden dosyalara erişerek paylaşım yapabilirsiniz.

·         Virüsleri değil, tatilin neşesini paylaşın: Norton Zone siz bir dosyayı paylaşmadan önce otomatik olarak virüs taraması yapar ve sizi uyarır.

Facebook, 2013 yılında yaptıklarınızı özetliyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir