Sosyal medya

Genel

Yeni Peugeot 308, kamuflajlı olarak görüntülendi!

Peugeot‘un C segmentindeki temsilcisi 308, uzun süredir hafif makyajlarla tazeleniyordu. En büyük rakibi VW Golf‘ün, yeni neslinin tanıtılmasından sonra Peugeot’un, 308’i yeni nesli için çalışmalara başlaması hem beklenen hem gereken bir hareketti. Çünkü bu işlerde kaliteyi ve ilerlemeyi arttıran şey rekabetin sürekliliği.


İlginizi çekebilir: 2022 Subaru BRZ’nin tasarımı sızdı!

reklam
Aorus reklamı

Casus fotoğrafçılar tarafından görüntülenen 308’in gövdesi tamamen kamuflajla kaplı. Güncel 308, oldukça kendine has bir tasarım çizgisine sahipti. Fakat aracın yeni neslinde, Peugeot logosu taşıyan ama biraz Alman otomobili gibi bir araç olacağına dair düşünceler bulunuyor.

Yeni nesil 308’de, Peugeot’un son tasarım felsefesini taşıyan 208 ve 508 gibi modellerde yer alan birçok detay bulunması bekleniyor. Aslan dişi şeklindeki, aşağı doğru uzanan gündüz LED farları, siyah bir şerit içine yerleştirilmiş LED arka farlar ve şirketin i-Cockpit adını verdiği konsol tasarımının en son halinin, yeni 308’de yer alacağı düşünülüyor.

Adventure İstanbul

PSA Grubu’nun EMP2 mimarisinin güncellenmiş bir halini kullanacağı söylenen yeni 308, en az iki adet plug-in hibrit seçeneği olan bir motor gamına sahip olacak. Bazı benzinli ve dizel ünitelerin ise hafif hibrit sistemlerle destekleneceği söyleniyor.

Yeni 308’deki plug-in hibrit seçeneklerin, 1.6 litrelik benzinli motorların elektrikle desteklenmiş bir şekilde olması bekleniyor. Uygun fiyatlı hibrit motorda tek elektrik motorun yer alacağı ve ön tekerleklere güç vereceği söyleniyor. Daha güçlü olan hibrit motorda ise arka tekerleklere güç veren, fazladan bir elektrik motoru yer alacak. Böylelikle dört tekerlekten çekişe sahip bir model de ortaya çıkacak.

Önceden ortaya çıkan raporlarda yeni 308’in en güçlü hibrit modelinin, Peugeot Sport Engineered (PSE) çatısı altında olacağına dair bilgi bulunuyordu. PSE’nin adını duyurduğu aracın, 355 beygirlik 508 PSE plug-in hibrit olduğunu da belirtelim. Yani VW Golf R gibi modellerle rekabet edecek bir 308 görmemiz kuvvetle muhtemel.

Yeni Peugeot 308’in 2021 sonlarında, beş kapılı ve station gövde tipleriyle tanıtılması bekleniyor.

Kaynak: Carscoops

 

Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri severek takip ediyorum ve bunları başkalarıyla paylaşmayı seviyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefon

Xiaomi ‘den Açıklama Geldi;

Yazan:

Koltuğu devretmesine sayılı günler kalan ABD Başkanı Donald Trump, Çin Hükümetine yardım etme şüphesi barındırdığı için Xiaomi’ de dahil olmak üzere toplamda 9 Çinli şirketi kara listeye aldı.


İlginizi Çekebilir; Xiaomi de dahil 9 Çinli şirket ABD tarafından kara listeye alındı!

reklam
Aorus reklamı

Açıklanan karar dahilinde ABD’li yatırımcıların Xiaomi’ye yatırım yapması yasaklandı ve uygulanan yatırımların geri çekilmesi istendi.

Adventure İstanbul

Yapılan açıklamadan sonra Xiaomi Türkiye tarafından yapılan açıklama ise;

“Şirketimiz varlık gösterdiği bölgelerin ilgili yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak faaliyetlerini yürütmekte ve tamamen bireysel ve ticari kullanıma yönelik ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Şirketimiz Çin ordusuna ait değildir, Çin ordusuyla herhangi bir bağı bulunmamaktadır ve NDAA’da (ABD Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası) belirtildiği şekilde “Komünist Çin Askeri Şirketi” değildir. Şirketimizin ve hissedarlarımızın çıkarlarını korumak üzere gerekli tüm önlemler tarafımızdan alınacaktır. 

Şirketimiz, bu sürecin olası sonuçlarının grup üzerindeki etkilerini değerlendirmek üzere detaylı incelemelerini sürdürmektedir. Gerekli olması halinde ilerleyen günlerde ek açıklamalar yapılacaktır.”

Saygılarımızla,

Xiaomi Türkiye

Xiaomi’nin Öne Çıkan Telefonlarını Trendyol üzerinden satın almak için; https://ty.gl/lgs9suyh

Xiaomi’nin Öne Çıkan Telefonlarını Hepsi Burada üzerinden satın almak için; https://app.hps.im/d7ct/df5a598b

Devamını oku

Genel

Yerli mesajlaşma uygulaması iş birliği

Yazan:

yerli mesajlaşma uygulaması

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone aldıkları ortak kararla yerli mesajlaşma uygulaması iş birliğini duyurdu. Bip ve Yaay internet kotasından yemeyecek. Yerli uygulamaya destek.


İlginizi çekebilir: TikTok da, ülkemiz için temsilci atayacak!

reklam
Aorus reklamı

WhatsApp, kullanıcılarına yeni gizlilik sözleşmesini sunduğundan beri, tepki çekmeye ve kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Mesajlaşma uygulamasının kullanıcıları verilerini Facebook ile paylaşmak istemedikleri için, uygulamayı terk edip alternatiflere geçiyor. Signal ve Telegram gibi alternatifler popülerliğini gittikçe arttırırken, kullanıcıları yerli çözümlere yönlendirmek için çalışmalar da sürüyor. Türkiye’de faaliyet gösteren operatörler, yaptıkları kampanya ile yerli mesajlaşma uygulaması Bip ve Yaay için kotadan harcamama desteğini sundu. Bu uygulamalar artık kullanıcıların internet paketinden yemeyecek.

yerli mesajlaşma uygulaması

Adventure İstanbul

Yerli mesajlaşma uygulaması desteği

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ortak yaptıkları anlaşmada benzersiz bir iş birliğine imza attı. Bundan sonra Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone iletişim Pass kullanıcıları Bip ve Yaay gibi yerli uygulamaları kullanırken internet kotalarından harcama yapmayacak. Sınırsız şekilde kullanımın yerli mesajlaşma uygulaması için oldukça iyi bir teşvik olacağı düşünülüyor. Özellikle WhatsApp’dan sonra yerli bir alternatif arayan kullanıcılar bu teşvikten sonra tercihini bu uygulamalardan yana kullanabilir. Müjdeyi Turkcell CEO’su Murat Erkan, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile kullanıcılara duyurdu.

Bip ve Yaay nedir?

Bip; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık yerli mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama App Store, Google Play ve Huawei AppGallery üzerinden ücretsiz indirilebilir. Yaay; Türk Telekom Grubu şirketlerinden, TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş. bünyesinde yer alan mobil uygulama geliştirme şirketi Appyap tarafından hazırlanmış ve geliştirilmektedir. İlk sürümü Eylül 2020’de yayınlanan uygulama, App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz şekilde indirilebilmektedir. Teşviklerin bu uygulamaları ne kadar popüler yapacağı ve WhatsApp’ın yerini alıp alamayacağı ise merak konusu. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri ve akıllı saatleri Trendyol üzerinden almak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun akıllı bileklikleri ve akıllı saatleri Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız.


 

Devamını oku

Genel

Quantum Operation kan şekerini ölçebilen akıllı saat geliştirdi

Quantum Operation

Quantum Operation, cildi delmeden kullanıcının kan şekeri seviyesini belirleyebilen giyilebilir bir cihazın prototipini CES 2021 etkinliğinde gösterdi. Bu akıllı saat sayesinde artık kan şekeri ölçtürmek için derimizi deldirmek zorunda kalmayacağız.

İlginizi çekebilir: TCL 20 5G VE TCL 20 SE, CES 2021’de duyuruldu

reklam
Aorus reklamı

Quantum Operation

Şeker hastalığı milyonlarca insanın hayatını oldukça zorlaştırıyor. Bazı diyabet hastaları sürekli olarak kan şekerlerini ölçmek zorunda kalıyor. Bunun için de halen hastalardan kan örneği alınması gerekiyor. CES 2021 online etkinliğinde sergilenen yeni bir ürün diyabet hastalarını sevindirdi.

Adventure İstanbul

Japonya merkezli Quantum Operation isimli şirket, tarafından geliştirilen akıllı saat sayesinde cildi delmeden kullanıcının kan şekeri seviyesini belirleyebilen giyilebilir bir cihazın prototipini gösterdi.

Quantum Operation

Parmak uçlarını delerek kan örneği almak zorunda kalmadan kan şekerini doğru bir şekilde ölçebilen ürün, 20 saniyede sonucu paylaşabiliyor. Saat, kan şekerini ölçerken Raman Spektroskopisi yöntemini tercih ediyor. Işığın kanda bulunan maddelerle etkileşiminin analizine dayanıyor. Bu durumda kansız şeker ölçümünü mümkün hale geliyor.

Quantum Operation markasının akıllı saati, sıradan bir akıllı saate çok benziyor. Cihazın, kan şekeri seviyelerini izlemeye ek olarak, EKG kaydedebildiği ve kullanıcının kalp atış hızını izleyebildiği ifade edildi.

Prototip aşamasında olan bu ürünün piyasaya ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Bu tarz bir sağlık cihazının mutlaka ama mutlaka yüzde 100’e yakın doğru veriler vermesi gerekiyor. Çünkü kan şekeri değerlerine göre insülin yapanlar bulunuyor ve burada bir hayati durum oluşabiliyor.

Son olarak kan şekerini ölçme fikri ilk kez Quantum Operation şirketinin aklına gelmiş değil. Teknoloji devi Apple‘ın da akıllı saatleri için benzer bir patenti bulunuyor. Ancak şirket, bu teknolojiyi henüz hayata geçirmiş değil.

Sizler için oluşturduğum; akıllı telefonteknolojik ürünler ve genel ihtiyaçlar alışveriş

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler