Sosyal medya

Otomotiv

Yeni Nissan 400Z, seri üretime en yakın haliyle görüntülendi!

Bir süre önce Nissan, efsane Z serisinin yeni nesli olan modelin prototipini tanıtmıştı. Seri üretim halinde “400Z” adını taşıması beklenen aracın, seri üretime çok yakın bir örneği nakliyat esnasında görüntülendi.


İlginizi çekebilir: BMW’den Tesla Model 3’e rakip: BMW i4 !


Nissan yetkilileri, aracın prototip halinin tanıtımında, seri üretim halinin büyük oranda aynı kalacağını söylemişti. Ortaya çıkan görsellere baktığımızda ise bu söze oldukça uyan bir araçla karşı kaşıya olduğumuzu görüyoruz.

Nissan 400Z, genel hatlarıyla Z ailesinin karakteristik dış çizgilerini taşıyor. Aracın ön kısmına baktığımızda ise prototipten farklı olarak tampondaki ızgara ve renkli sinyallere sahip farlar bulunuyor. Aracın yan tarafına baktığımızda ise prototipe kıyasla farklı bir kapı kolu yer alıyor. Arka tamponun yan köşesindeki kırmızı reflektörden, bu aracın Amerika pazarı versiyonu olduğunu anlıyoruz.

Nissan 400Z’nin arka tarafına baktığımızda ise yine konseptten çok uzaklaşılmadığını görüyoruz. Siyah arka difüzörlü tampon, çift egzoz çıkışı ve retro tasarımlı arka farlar kendini oldukça belli ediyor. Fakat konseptte bulunmayan bir parça var: Arka spoyler. Muhtemelen denemek için eklenmiş bir aksesuar. Yani umarım öyledir. Çünkü o kadar yıldır beklenen bir araç için satışa hazır haldeki bir aksesuarın bu kadar da eğreti durmaması lazım. En azından bence çok da uyumlu durmuyor.

Yeni Z’nin kabinine ait detaylar da bulunuyor görsellerde. Günümüz modasına uygun olan dijital gösterge paneli ve bilgi-eğlence sistemi kendini gösteriyor. Spor direksiyon simidi ve otomatik şanzımana ait vites topuzu ise oldukça şık bir tasarıma sahip.

Nissan 400Z’nin, Infiniti Q60 Red Sport 400 üzerindeki motoru kullanması bekleniyor. Bu motor, çift turbo beslemeli 3.0 litrelik V6 bir ünite. 400 beygir güç ve 474 Nm tork sunabilen bu motorun yedi ileri otomatik ve altı ileri manuel şanzımanla sunulacağı söyleniyor.

Kaynak: Carscoops, turbologyllc, 400ZCLUB.com


Her yaştan otomobil meraklısına hitap eden ürünlerin yer aldığı Hepsiburada listemize buradan bakabilirsiniz.


 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kağan Özçelik

Otomotiv ve teknoloji dünyasına dair gelişmeleri takip etmeyi seviyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir