Sosyal medya

Müzik

Yeni nesil Galaxy Buds fasulyeye benzeyebilir!

Samsung‘un gerçek kablosuz kulaklığı Galaxy Buds yeni versiyonu ile karşımıza yakın zamanda çıkması bekleniyor. Edindiğimiz son bilgilere göre yeni nesil Samsung kulaklıklar şekil olarak fasulye tanelerine benzeyebilir.


İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Buds Plus kulaklığının fiyatı belli oldu


 Galaxy Buds tasarımı değişebilir!

Samsung Galaxy Buds serisi, günümüz modasına uygun bluetooth ile çalışan kulaklıklar olarak karşımıza çıkmakta. Gerçek kablosuz kulaklık deneyimini vadeden kulaklık, WinFuture isimli internet sitesinde yer alan habere göre tasarım değişikliğine gidecek. Sitede yer alan habere göre, Samsung‘un yeni nesil kulaklıkları için düşündüğü tasarım değişikliği konusunda karar verdiğini ve testlerin devam ettiği belirtildi. Yeni tasarıma göre kulaklıklar, fasulyeye benzer bir şekle sahip olacak. Kulak içine daha rahat oturması için firmanın bu tarz bir tasarım değişikliğini tercih ettiği de haberde belirtilmiş. Tasarıma ait görsellerin paylaşıldığı sitede, kulaklıların her hangi bir silikon yapıya sahip olmayacağı anlaşılıyor. Silikonsuz yapının gürültü engelleme konusunda nasıl bir performansa sahip olacağı bilinmezken, Samsung‘un bu konuda yazılımsal geliştirmeler yapabileceği de masada yer alan ihtimaller arasında.

Galaxy Buds

Yeni nesil “fasulye” Galaxy Buds, Galaxy Note 20 serisinin tanıtımı ile aynı anda karşımıza çıkabilir. Ancak tasarım konusunda karar verdiğini düşünen Samsung, test sonuçlarına göre değişikliğe gidebilir. Yani anlayacağınız bu görseller kulaklıkların son hali olmayabilir. Ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Note 20 serisinin lansmanına kadar her şey değişebilir. Ancak lansman gününe yaklaştıkça yeni bilgilerin mutlaka açığa çıkacağını da unutmamak gerek. Eğer sizler de Galaxy Buds‘ın yeni sürümünü beklemek istemiyorsanız Samsung‘un resmi sitesinden kulaklıkları, 899 lira karşılığında satın alabilirsiniz.

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Apple AirPods Studio yakında geliyor!

Yazan:

Apple

Apple, müzik konusunda yeni ürünler çıkarmaya devam ediyor. Gelen bilgilere göre firma yeni kafa bantlı kulaklığı AirPods Studio cihazını yakında çıkarabilir.


İlginizi çekebilir; Birleşik Krallık, Huawei’nin 5G geliştirmelerini kısıtlamayı planlıyor!


AirPods ailesi genişlemeye devam ediyor!

Apple, son zamanlarda yaptığı müzik ve ses atılımlarına devam ediyor. AirPods serisi ile gerçek kablosuz kulaklık deneyimini kullanıcılarına sunan firma, zamanla daha kuvvetli ve profesyonel cihazlar çıkarabileceğini göstermişti. Geçen yıl çıkardığı AirPods Pro cihazlarıyla, müzik dinlemeyi seven kullanıcıları için atılım yapan firma görünüşe göre bu atılımı sadece kulak içi kulaklıkla sınırlı tutmayacak. MacRumors isimli internet sitesinde yer alan habere göre Apple, yakın gelecekte kafa bantlı kulaklık çıkarmaya hazırlanıyor. AirPods Studio adını verdiği yeni kulaklıklar ile, daha profesyonel bir kullanım vadetmesi beklenen firmanın bu yıl içerisinde bu kulaklıkları tanıtması ve piyasaya sunması bekleniyor. Firmanın çoktan üretim zincirini ayarladığı ve her şeyin hazır olduğu iddia edildi.

AirPods Stuido

Özellikle gerçek kablosuz kulaklıklar sayesinde piyasaya neredeyse yön veren firma, arkasına bu konuda atılım yapan bir çok firmayı eklemişti. AirPods Pro ile ses ve gürültü engelleme sistemlerinde başarıya ulaşan firmanın şimdi de adından da anlaşılacağı gibi daha stüdyo kullanımlarına uygun bir cihaz geliştirdiği öğrenildi. Tam olarak çıkış tarihi belli olmasa da yeni nesil kulaklığın bu yıl içerisinde piyasaya gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bakalım Apple, yeni nesil kafa bantlı kulaklığıyla önceki nesillerde elde ettiği başarıyı sürdürebilecek mi.

Devamını oku

Aksesuar

Razer Opus, resmi olarak duyuruldu!

Razer Opus

Bugün Razer, THX sertifikalı yeni kulaklığını resmi olarak duyurdu. Razer Opus isimli kulaklık göz dolduran teknik özelliklere sahip olacak. Razer‘ın marka imajına bakıldığında RGB aydınlatmalı LED ışıklar ve üçlü yılan logosu öne çıkıyor. Razer Opus ise bunlardan hiçbirine sahip değil. Marka imajından daha çok teknik özellikleri ile öne çıkan bir kulaklık olacağa benziyor.


İlginizi çekebilir: Epic Games Store’un yeni ücretsiz oyun sızıntısı ortaya çıktı!


Razer Opus hangi teknik özelliklere sahip olacak?

Razer Opus, kulak için uygun, sofistike tasarım ve ses kalitesi için THX sertifikasına sahip bir kulaklık olacak. Cihazın gürültü engelleyici özelliği de bulunacak ve fiyatlandırma olarak 200$ fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Razer, THX ile birlikte bu kulaklık üzerinde çalıştı. Opus‘un sertifikayı alabilmesi için kapsamlı testler yapıldı. THX Başkanı Peter Vasay, “Opus, zengin ve dengeli ses sürücülerine sahip; müzik, oyun ve filmler için en iyi ses optimizasyonuna sahip kulaklıklardan biri olacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

Razer Opus

Opus, rahat oturması açısından suni deri kulakçıklara ve üst tarafında kafa bandına sahip olacak. Cihaz tek şarjla ANC açıkken 25 saat kullanım ömrü sunacak. Kulaklıklarda 40 mm sürücüler, Bluetooth 4.2 bağlantısı, AAC, APTX, A2DP, AVRCP ve HFP kodeklerini destekleyen algılama özelliği bulunuyor. Ayrıca 3.5 mm kulaklık kablosu ile analog kulaklık olarakta Opus‘u kullanabilirsiniz.

Razer Opus

Razer, bu kulaklıklarda “Gelişmiş Hibrit Aktif Gürültü Önlemesistemini kullanacak. Her kulaklığın ve dış tarafında birer miktofon mevcut olacak. Razer oyunculara özel bir kulaklık tasarlamak yerine günlük yaşama uygun bir kulaklık tasarlamak üzerine çalışma yapmış. Opus temel olarak Bose, Sony, Beats gibi firmaların seyahat ve günlük yaşama uygun kulaklıklarına rakip olarak gelecek.

Razer Opus, razer.com veya Amazon üzerinden bugün satışa çıkacak. Gece yarısı siyahı ve gece yarısı mavisi olmak üzere iki farklı renk çeşidi bulunacak. Cihaz, öncelikle Kuzey Amerika, Avrupa, Çin ve Asya Pasifik üzerinde satışa sunulacak.

Devamını oku

Aksesuar

Poco gerçek kablosuz kulaklık çıkarmaya hazırlanıyor!

Yazan:

POCO

Pocophone F1 ile akıllı telefon pazarında adından söz ettiren Poco, şimdi de gerçek kablosuz kulaklık çıkarmaya hazırlanıyor.


İlginizi çekebilir; Epic Games’in hediye ettiği tüm oyunlarının toplam değeri ortaya çıktı!


Yeni Poco kulaklığının adını kullanıcılar belirleyecek!

Xiaomi‘nin Hindistan merkezli alt firmalarından olan Poco, çıkardığı fiyat performans telefonlarla hatırladığınız üzere adından sıkça söz ettirmişti. Pocophone F1 modeli ile ilk bizleri karşılayan firma, yeni serisi olan Pocophone F2‘yi de tanıtmıştı. Ürün yelpazesini genişletmeyi düşünen firma şimdi de gerçek kablosuz kulaklık çıkarmayı hedefliyor. Firmanın Hindistan Genel Menajeri Chandolu Manmohan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla hayranlarına müjdeyi verdi. Kablosuz kulaklık çıkaracaklarını açıklayan Manmohan, isim konusunda henüz karar vermediklerini ve kullanıcılardan daha önce belirlenmiş dört olası isim arasında seçim yapmalarını istedi. Bunun dışında her hangi bir teknik özelliği bilinmeyen cihazların sadece duyurulma aşamasında olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Anket sonucuna göre firmanın yeni kulaklığının ismi belirlenecek iken, isimler arasında “POCO Move Buds, Klip Buds, Pop Buds ve Funkz” yer alıyor. Fiyat performans ürünleri ile adından sıkça söz ettiren Poco firmasının bu tarz bir karar alması hayranlarında sevince neden oldu. Artık hayatımızda normaller arasına giren gerçek kablosuz kulaklıklar, sayı olarak arttıkça kullanıcılara da daha iyi seçim şansları sunabilmekte. Bakalım firma, olası yeni kulaklığı ile  telefon piyasasında yarattığı etkiyi yaratabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku