Sosyal medya

Uygulama

Yeni Microsoft Edge çıktı! Nasıl yüklenir ve eklentiler nasıl kurulur?

Microsoft Edge

Microsoft Edge, bildiğiniz üzere firmanın Internet Explorer rezaletinden sonra piyasaya modern dinamiklerle sunduğu yeni internet tarayıcıları arasında yer alıyordu.


İlginizi çekebilir: Chromium tabanlı Microsoft Edge 15 Ocak’ta geliyor

reklam

Yeni Microsoft Edge ise tüm hantallıklardan ve sistemi yoran özelliklerden kurtularak karşımıza çıkıyor. Yeni Chromium destekli tarayıcı sayesinde, problemler büyük oranda giderilmeye çalışılacak.

Yeni Edge’i deneyimlemek isteyen kullanıcılar bu link üzerinden tarayıcıyı bilgisayarlarına kurabilirler.

Yeni Microsoft Edge’e eklentiler nasıl kuruluyor?

Windows 10 çalıştıran tüm bilgisayarlarda ön yüklü olarak gelecek programın çok şık özellikleri bulunuyor. İçerisinde eklenti mağazası bulunduran Yeni Edge ile hem mağazasında hem de Chrome mağazasında yer alan eklentiler indirilip kurulabiliyor.

Chrome veya Microsoft Edge kullanıyorsanız eğer “add-on” tabirine çok aşinasınız demektir. İnternet tarayıcınıza bu eklentiler, birçok yeni özellik ve geliştirme imkanı sağlar.

Tarayıcı üzerinde, yan yana dizilmiş, sağ köşede bulunan üç noktaya basarak ayarlar kısmına erişebiliyorsunuz. Burada en altta yer alan “Extensions” paneline öncelikle tıklamanız lazım.

Edge, ilk açılıştan itibaren içerisinde herhangi bir eklenti bulunmaz. Kendiniz yüklemeniz gerekir. Sol panelden “Get Extensions from Microsoft Store” ikonuna basarak Microsoft’un resmî marketine gidiyorsunuz.

Edge için Microsoft Store ismiyle karşımıza çıkan uygulamada birçok kategori bizleri bekliyor. Biz, göstermek amacıyla  alışveriş sitesi olan Amazon Assistant’ı kurmak istiyoruz.

Microsoft Edge

İndirmek için sağ taraftaki “Get” butonuna tıklıyoruz. Get tuşuna bastığınız itibariyle Edge’de bir pop-up bildirim sizi karşılayacak. Bunu da kabul ettikten sonra, sağ taraftaki barda bir ikon ortaya çıkacak. Üstüne tıkladığınızda, giriş bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Bu işlemi de tamamladıktan sonra eklentileriniz kurulmuş oluyor.

İstediğiniz her zaman, uygulamayı, “Extensions” sekmesi üzerinden kaldırabilir. Pasif hale getirerek, geçici olarak kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Toplam 61 TL değerindeki iki oyun, kısa süreliğine ücretsiz!

Ödüle layık görülmüş ve toplam 61 TL değerindeki iki oyun Google Play Store üzerinde 1 hafta süreyle tamamen ücretsiz olarak satın alınabiliyor.


İlginizi çekebilir: Final Cut Pro ve Logic Pro X, 3 ay ücretsiz denenebilecek!

reklam

Monument Valley 2 ve Lara Croft GO haberimizin konusu olan oyunlar. Google Play Store’daki satış fiyatları sırasıyla 17,99 TL ve 42,99 TL olan bu oyunlar, The Game Awards‘da “En İyi Mobil Oyun” dalında ödül (MV2 2017’de, Lara Croft ise 2015’te olmak üzere) kazandı.

Hem medyadan hem de oyunculardan yüksek oranda pozitif geri bildirime sahip bu oyunlar, önümüzdeki 7 gün boyunca ücretsiz olarak satın alınabilecek. Özellikle evlerimizde kalmamız gereken bu salgın döneminde, bu oyunlarla can sıkıntınızı bir nebze dindirebilirsiniz.

Oyunlara ait Google Play Store linkleri:

Lara Croft GO

Monument Valley 2

Devamını oku

Diğer

Facebook Messenger bilgi servisi hazırlıyor!

Facebook Messenger platformu, COVID-19 hakkında bilgilendirecek bir bilgi servisi hazırlıyor!


İlginizi çekebilir: Facebook, bilgi kirliliğine karşı Messenger’a sınırlama getirecek!

reklam

Facebook Messenger bilgi servisi hazırlıyor!

    Facebook, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadaki COVID-19 hakkında oluşan bilgi kirliğini önlemek adına çalışmalara başlamıştı. Facebook şu anda, Messenger üzerinden insanlara salgın konusunda doğru bilgileri ulaştırabilmek adına bir bilgi servisi hazırlıyor. Facebook, Perşembe günü yaptığı açıklamada bu servisin; internetteki bilgi kirliliğini önlemeyi ve evinde karantinada kalan insanları birbiriyle iletişimde tutmayı hedeflediğini söyledi.

    Messenger‘da son derece hızlı bir kullanıcı artışı görülüyor. Stan Chudnovsky yaptığı açıklamada “Küresel boyutta video konferans görüşmelerine katılan insanların sayısı %70 arttı ve insanlar video konferanslarda iki kat daha fazla zaman geçiriyor.” dedi.

Bilgi kirliliği ile savaşmak adına Facebook Messenger‘ın koronavirüs verilerini online olarak Dünya Sağlık Örgütü (WHOHastalık Kontrol Merkezinden ve UNICEF‘den alacak.

Devamını oku

Ağ Teknolojileri

Huawei cloud gaming platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu!

Huawei cloud gamin platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu!

    Huawei cloud gaming platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu! Reuters‘ın haberine göre Çinli şirketler, yapay zeka(AI) ve artırılmış gerçeklik üzerine beraber çalışacaklar.


İlginizi çekebilir: NVIDIA GeForce Now abonelik sistemini durdurdu!

reklam

    Huawei ve Tencent “cloud gaming” platformu için beraber çalışıyor!

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Tencent, son zamanlarda sık sık gündem olan Huawei markası ile beraber “cloud gaming” platformu geliştirdiğini duyurdu. Çinli şirketlerin şu an için odak noktası yapay zeka (AI) ve artırılmış gerçeklik.
Huawei cloud gamin platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu!

Beraber yürütecekleri çalışmalarda Tencent‘in “GameMatrix” cloud gaming platformunu büyütmek için Huawei‘nin Kungeng işlemcisi kullanılacak.

Cloud Gaming (bulut oyun) nedir?

Cloud gaming‘in kısaca kendi evinizde bulunan cihazlar ile başka cihazlarda çalışan uygulamaları kontrol edebilmeniz diyebiliriz. Günümüzde oyunların ve uygulamaların gelişmesiyle beraber, sahip olduğumuz cihazların donanımları yetersiz kalmaya başlıyor. Bu yetersizliği gidermenin ve üst seviye donanım bileşenlerine sahip olmanın maliyeti de git gide artıyor. Şirketlerin sunucularında var olan oyunlara, kendi cihazlarınızdan donanımları yetersiz olsa bile güçlü bir internet altyapısı ile ulaşabiliyorsunuz. Bu hizmete şu an için NVIDIA GeForce Now örneğini verebiliriz.

Devamını oku