Sosyal medya

Haber

Xiaomi’nin Yeni Pil Teknolojisi Kapasiteyi %10’a Kadar Artırıyor

Xiaomi, geleneksel pil teknolojisinden farklı olarak %10 daha fazla güç sağlayacak yeni bir pil teknolojisini duyurdu.


İlginizi Çekebilir; WhatsApp Yeni Bir Gizlilik Özelliği Üzerinde Çalışıyor


Xiaomi’nin Yeni Teknolojisi Pil Kapasitesini Artıracak

Xiaomi, blog platformu Weibo‘ya göre akıllı telefon pilinin aynı hacmini korurken kapasitede %10 artış sağlamayı vaat eden yeni pil teknolojisini detaylandırdı. Bu teknoloji akıllı telefonlar için 100 dakikalık ek güç sağlayacak.

Xiaomi, yeni pil teknolojisinin geleneksel mobil pillerinden daha fazla elektrot silikon içerdiğini söylüyor. Ayrıca kontrol devrelerini küçülterek pili küçülten gelişmiş bir paketleme teknolojisiyle birlikte gelir. Basitçe söylemek gerekirse, yeni Xiaomi pili daha küçük bir pakette daha fazla güç sağlıyor.

İşleri perspektife koymak için, 5.000 mAh pil söyleyen bir akıllı telefon, aynı alana 5.500 mAh‘lik bir ünite sığabilecek. Mevcut pillerin ve Xiaomi‘nin yeni pil teknolojisinin karşılaştırmalı görüntüsünü aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bunun dışında Xiaomi, pili korumak ve ömrünü artırmak için özel bir “pil göstergesi” çipi geliştirdi. Bu, özellikle gece şarj sırasında gereksiz pil aşınmasını önlemek için akıllı yetenekler için yerleşik destek ile sağlanacaktır. Ayrıca, bir sıcaklık yönetimi çözümü de dahildir ancak Xiaomi‘nin bu yönü nasıl yönettiği görülmeye devam ediyor.

Xiaomi, 2022’nin ikinci yarısından itibaren yeni pillerin seri üretimine başlayacağını söylüyor. Dolayısıyla, şirketin 2022 amiral gemisi akıllı telefonlarını yeni yüksek güçlü pillerle teslim etmesini bekleyebiliriz. Bu büyük bir değişiklik gibi görünmese de, OEM‘lerin daha küçük pillerde daha fazla şarj sağlamasına yardımcı olabilir ve büyük bir pile sığdırmak için fazladan yer açmaya bile gerek duymaz.

Xiaomi’nin bu yeni pil teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval