Sosyal medya

Haber

WhatsApp Yeni Bir Gizlilik Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, çeşitli yeni özellikler ekleyerek uygulamasını kullanıcılar için daha güvenli hale getirmek için çalışıyor. Meta‘ya ait mesajlaşma platformunun hızlı aramalar ve mesaj düzeyinde raporlama gibi özellikler sunduğunu gördük. Bunlara ve mevcut çeşitli gizlilik özelliklerine ek olarak, uygulamanın artık varsayılan olarak kullanıcıların son görülme ve durum güncellemelerini bilinmeyen kişilerden gizlemeye başladığı bildiriliyor.


İlginizi Çekebilir; Gmail Kullanıcıları Dikkat! Yeni Bir E-posta Tehdidi Keşfedildi


WhatsApp Yakında Yabancıların Sizi Takip Etmesini Zorlaştıracak

Güvenilir WhatsApp bilgi kaynağı WABetaInfo‘ya göre, mesajlaşma uygulaması artık bazı kullanıcıların son görülme ve durumları için varsayılan ayarı Android ve iOS‘ta “Herkes” yerine “Kişilerim” olarak değiştirmeye başladı. Bu, yabancıların son görülme ve durum güncellemelerinizi kontrol etmesini önleyecektir.

Önceden, telefon numaranızı bilen kişiler WhatsApp‘ta son görülme ve durum güncellemelerinizi kolayca görebilirdi. Son görülme, durum ve hatta profil resmi için varsayılan ayar buydu. Artık bu ayarları beğeninize göre “Kişilerim” veya “Hiç kimse” olarak değiştirebilirsiniz. Ancak, en son gizlilik değişiklikleriyle birlikte, WhatsApp yalnızca kişilerinizin gerçek zamanlı etkinlik güncellemelerinizi görmesine izin verecek.

Elbette her zaman Gizlilik ayarlarına geri dönebilir ve bu varsayılan ayarı değiştirebilirsiniz. Ancak, son görülme durumunuzu veya durumunuzu daha önce sohbet etmediğiniz kişilerden gizlemek ve güvende kalmak en iyisidir. Ayrıca, bu aynı zamanda üçüncü taraf uygulamaların insanların WhatsApp etkinliğinizi izlemesine izin vermesini önleyerek bu tür uygulamaları biraz işe yaramaz hale getirir.

Ayrıca, WhatsApp‘taki çeşitli kişisel ve ticari hesapların Son Görülmelerini göremedikleri için yeni gizlilik ayarının bazı kullanıcılara yayıldığı da ortaya çıktı. Şirket, benzer endişeleri olan bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıtla bu özelliğin kullanılabilirliğini onayladı.

WhatsApp’ın yeni gizlilik özelliği hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi bize bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval