Sosyal medya

Haber

Xiaomi Mi Pad 5, Ağustos ayında geliyor!

Xiaomi Mi Pad 5

2020’de salgından etkilenen uzaktan eğitim ve ofis çalışmaları, büyük ekranlı cihazların satışlarında önemli bir artışa yol açtı. Bu cihazlar arasında satışını en çok arttıran cihazlar tabletler oldu. Bu nedenle birçok cep telefonu üreticisi, tablet pazarına odaklanmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda piyasaya çıkan Huawei MatePad 11, bunun en önemli göstergesi. MatePad 11, Huawei cihazlarda görmeye alışkın olmadığımız Snapdragon 865 çipini ve HarmonyOS işletim sistemini içeriyor. Xiaomi ise uzun zamandır üzerinde durmadığı tablet piyasasına Mi Pad 5 ile yeniden giriş yapacak.


İlginizi çekebilir: Huawei, dünya çapındaki çip mühendislerini işe alıyor!


Xiaomi Mi Pad 5 ve Huawei MatePad 11 arasındaki farklar neler?

Xiaomi, yaklaşık 2 senedir tablet serisini güncellemedi. Bu yüzden birçok Xiaomi kullanıcısı, bu tableti merakla bekliyor. Çünkü Xiaomi Mi Pad serisi ürünler, geçmişte her zaman göz önündeydi. Serinin son üyesi olan Mi Pad 5 ise ağustos ayının ortalarında resmi olarak piyasaya çıkacak. Bununla birlikte cihazın donanımsal özellikleri, Huawei’nin MatePad 11’i ile benzerlik gösteriyor. Ancak tabii ki Xiaomi’nin tablet modeli, Android tabanlı MIUI arayüzü ile çalışacak. Mi Pad 5, Snapdragon 870 yonga setinden gücünü alacak. Bu nedenle, Snapdragon 865 ile piyasaya çıkan Huawei MatePad 11 ile benzer performans göstereceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5, 11 inçlik 2K çözünürlüklü LCD bir ekran ile gelecek. Cihazın ekranı, 144 Hz ekran tazeleme hızına ve 480 Hz dokunmatik algılama hızına sahip olacak. Böylece büyük ekranlı cihazlara aktarım söz konusu olduğunda daha fazla ayrıntı yansıtılabilecek. Buna ek olarak Mi Pad 5, iPad Pro’ya benzer olarak stylus işlevlerini destekleyecek. Cihaz, donanımsal özellikleri ile iPad Pro ve MatePad 11’e rakip olacak.

Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi yöneticileri, Mi Pad 5 için MIUI optimizasyonlarını yapmayı hedefliyor. Cihaz, Mi Mix Fold’a benzer şekilde bilgisayar modunu destekleyecek. Bununla birlikte tanıdık bir bilgisayar arayüzü ile geniş ekran rahatlığı bir araya gelecek. Menü, kontrol merkezi ve birden fazla pencere aynı anda aktif şekilde kullanılabilecek. Bu, kullanıcı deneyimini zengin bir hale getirecek ve tabletin “büyük ekranlı cep telefonu” olarak değerlendirilmesinin önüne geçecek.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Barış Kalmaoğlu

Teknolojiyle iç içe olmayı ve araştırmayı seven biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir