Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Xiaomi 12 Arka Panel Görseli Sızdırıldı

Xiaomi 12‘nin yakın zamanda tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile bu ay piyasaya çıkması bekleniyor. Henüz resmi bir lansman tarihi bilinmemekle birlikte, bu ay gelmesi tanıtılması muhtemel. Lansman öncesinde, telefonun arka panel görüntüsü çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve nasıl görünebileceğine ışık tuttu.


İlginizi çekebilir; WhatsApp Durumları Kullanışlı Yeni Bir Özellik Alıyor


Xiaomi 12 Görüntüsü Sızdı

Weibo‘da yayınlanan Xiaomi 12‘nin bir görüntüsü, arka paneline bir bakış atmamızı sağlıyor. Görsele göre, telefon bir büyük kamera, iki küçük kamera, bir LED flaş ve bir mikrofon ile arkada dikdörtgen bir kamera çıkıntısı ile gelecek. Tasarım, geçen yıl piyasaya sürülen Xiaomi Mi 10T serisine benziyor.

Kamera yapılandırması bilinmezken, ana kameranın 50MP olarak derecelendirilmesi bekleniyor. Diğer iki sensör ise ultra geniş ve telefoto/makro kameralar olabilir. Xiaomi 12 Ultra‘ya gelince, daha önce söylendiği gibi 200MP ana kamera ile gelmesi muhtemel.

Diğer söylentilere gelecek olursak, Xiaomi 12‘nin büyük olasılıkla bir AMOLED panele dayanan ve 120Hz yenileme hızını destekleyen delikli bir ekranla geleceğini gösteriyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tarafından desteklendiği, 120W hızlı şarjı desteklediği, ultrasonik ekran içi parmak izi tarayıcıya sahip olduğu ve daha fazlası onaylandı.

Kayda değer bir şey, Mi 11 telefonlarının geçen yıl 28 Aralık’ta Çin’de piyasaya sürülmesiydi. Söylentilere göre Xiaomi 12 lansman tarihine inanılırsa, selefinin lansman tarihi ile çakışacak.

Ayrıca, Xiaomi‘nin başlangıçta üç Xiaomi 12 telefonunu piyasaya süreceği (muhtemelen Xiaomi 12, 12 Pro, 12 Ultra) ortaya çıktı. Orijinal modelin tonlanmış bir varyantı olması muhtemel olan Xiaomi 12X‘in bir başka lansmanının ardından gelmesi bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval