Sosyal medya

Haber

Xbox Series X ve S, otomatik HDR desteğiyle gelecek!

Xbox Series X ve S, otomatik HDR desteğiyle gelecek!

Xbox Series X ve S modellerinin piyasaya sürülmesine kısa bir süre kala, konsolun otomatik HDR desteğiyle geleceği Microsoft temsilcisi tarafından doğrulandı. Konsol SDR görüntüleri otomatik olarak işleyerek HDR haline getirecek.


İlginizi çekebilir: Xbox Series X ve Xbox Series S, yeni fiyatlarıyla kısa sürede tükendi!


Ülkemizde de ön siparişe açılan ve piyasaya sürülmesine kısa bir süre kalan Xbox Seris X ve S konsolları, yeni detaylar kazanmaya devam ediyor. Microsoft tarafından gelen bazı sızıntılara göre Xbox Series X ve S için tasarlanmış oyunlar HDR desteğiyle gelecekti. Oyunlar tarafında teker teker HDR uyarlaması yapmak zahmetli ve maliyetli olduğu için şirket, farklı bir yolu tercih etmiş görünüyor. Temsilcinin de onayladığı bilgiye göre yeni nesil konsollar anlık olarak SDR görüntüleri işleyerek HDR hale getirebilecek.

 Xbox Series X ve S, otomatik HDR desteğiyle gelecek!

Otomatik HDR, konsola yük bindirmeyecek

Tüm oyunlarını daha canlı, keskin ve doygun renklerle donatmak isteyen Microsoft, geliştirmelere hız kesmeksizin devam ediyor. Bu amaç doğrultusunda Microsoft, yeni nesil Xbox konsollarında donanım destekli olarak otomatik HDR görüntüler oluşturulmasına olanak tanıyor. SlashGear’da paylaşılan habere göre Xbox Uyumluluk Programı Lideri Per Peggy Lo, getirilen özelliğin işlemci ve grafik kartına fazladan yük bindirmediğini dolayısıyla kullanıcıların herhangi bir performans kaybıyla karşılaşmayacaklarını ifade ediyor.

 

 Xbox Series X ve S, otomatik HDR desteğiyle gelecek!

Konsola getirilen bu özelliğin SDR görüntü kalitesine sahip neredeyse tüm oyunlarda otomatik olarak iyileştirmeler sağlaması öngörülüyor. Özelliğin nasıl kapatılacağı hakkında ise bir detay paylaşılmış değil. Konsollarda yer alan donanımsal gücü göz önüne aldığımızda yaklaşık 10 yıl kadar önce çıkan televizyonlardaki otomatik HDR desteği benzeri bir otomatik yükseltme olmamasını öngörüyoruz. Xbox Series X ve S piyasaya sürüldüğünde, özellik ve verimlilik hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Tunga Kaan

Geek tadında derlediğim haberleri, Hardware Plus bünyesinde paylaşıyorum. Teknoloji, bilim ve popüler kültür adına her şeye meraklı, tasarımcı adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir