Sosyal medya

Haber

WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp, “son görülme” bilginizi istenmeyen herkesten gizlemenize izin verecek.

Çoğu modern mesajlaşma uygulaması, arkadaşlarınızın, en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görmesini kolaylaştırıyor. Bu, hızlı bir yanıt beklemeniz gerekip gerekmediğini size bildiren yararlı bir ipucudur. “Yine de herkesin önceki gece saat 4’e kadar uyanık olduğunuzu bilmesine gerek yok!” WhatsApp, en son oturum açtığınız zaman da dahil olmak üzere profil bilgilerinizi kimin görebileceğini ve göremeyeceğini yönetmeyi çok daha kolay hale getirmek üzere çalışıyor. WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere, profilinizin bölümlerini tam olarak kimin görebileceği üzerinde kontrole izin vermek için yeni gizlilik araçları geliştirilme aşamasında. Şu anda,“son görülme”,“profil resmi” ve “hakkında” bilgileriniz, herkes ve kişileriniz tarafından görülebilir ya da hiç kimse tarafından görülemez. Burada, diğer mesajlaşma uygulamalarına kıyasla işleri oldukça sıkı tutan özelleştirilebilir seçenekler yoktur. WhatsApp şu anda belirli kişilerin durumunuzu görmesini engelleme özelliğini test ediyor, yani bu sınırlamalar yakında kaldırılacaktır.

Bu seçenekle, son görülme zamanınızı tamamen devre dışı bırakmadan bir seçili insanlardan gizleyebileceksiniz. Bu seçenek aynı zamanda profil fotoğraflarını ve Bio’nuzu da destekleyerek gizlilik üzerinde daha önce sunulandan çok daha fazla kontrol sağlayacaktır. “Son görülme”yi devre dışı bırakmak iki yönlü bir yol olarak kalacaktır. Kişi listenizdeki bir grup kişiden gizlerseniz, WhatsApp, bu işlemin sonucunda bilgilerinizi gizleyecektir.


İlginizi çekebilir: TikTok, ABD ve İngiltere’de Youtube’u Geride Bıraktı!


Bu özellik iOS’ta görülmesine rağmen, primetime için hazır olduğunda tüm akıllı telefonlara gelmesi planlanıyor. “Son görülme” her ne kadar yararlı olursa olsun, potansiyel kötüye kullanım için yollar da açabiliyor, bu nedenle WhatsApp’ın gizlilik seçeneklerini çok daha esnek hale getirdiğini görmek harika.

Kaynak: Android Police

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Alper Canımoğlu

Teknoloji meraklısı ve mühendis adayı bir öğrenci...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir