Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

WhatsApp Son Görülmeyi Kişilere Özel Hale Getiriyor

whatsapp

WhatsApp, hizmetlerine yeni özellikler eklemek için sürekli olarak sessiz sedasız çalışıyor ve belki de birçok insanın işine yarayacak bir özellikten bahsediyoruz. Android için WhatsApp’ın beta sürümü artık “son görülme” durumunuzu belirli kişilerden gizleme seçeneğine sahip.


Bakmakta fayda var: Morgan Stanley “Metaverse” İle İlgili Görüşlerini Paylaştı!


Özellik, bu noktada birkaç aydır aktif olarak test ediliyordu ve şimdi nihayet beta programının bu bölümünün bir alt kademesi olarak yayınlanmış durumda. Beta programında olmasının anlamı da kısa süre sonra yeni bir güncelleme ile nihai kullanıcılara da sunulacağı anlamına geliyor. Özelliğin uzun sürelerden beri test edilmesinin sebebi olarak da WhatsApp’ın sorunsuz bir güncelleme vererek şuanda stabil olan sürümü bozmak istememesi olarak gösteriliyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz zamanlarda Facebook çatısı altında olan şirketlerden Instagram ve WhatsApp uygulamaları çökmeler ve bağlantı hatalarıyla çok konuşulmuştu.

WhatsApp

Betadan sonra gelecek güncelleme ile WhatsApp kullanan herkes “son görülme” durumlarını herkes, kişileri, belirli kişilerin kara listesi dışında kişileri ve hiç kimse tarafından görüntülenecek şekilde ayarlayabilecek. Tabiki kişilerim harici herkes seçeneği de mevcut. Eskiden olduğu gibi sizin kara listeye aldığınız kişilerden sakladığınız son görülmeyi aynı şekilde siz de onların son görülmelerini görüntüleyemeyeceksiniz.

WhatsApp

Daha öncelerinde Snapchat gibi uygulamaların anlık fotoğraf paylaşımı özelliği, Instagram’daki hikayeler gibi özellikleri de bünyesine dahil eden WhatsApp şuanda en çok aktif kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması. İleriki günlerde birçok kişinin bu son görülmeyi fazlasıyla kullanacağından eminiz. Ancak böyle bir özelliğin var olması geçmişte olduğu gibi birçok sevgili ve eşlerin arasını bozabilir. Buna da dikkat etmekte fayda var.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval