Sosyal medya

Haber

WhatsApp, Emojiler ve Sesli Aramalar İçin Büyük Güncelleme Getiriyor!

WhatsApp emojilerini paylaşmayı sever misiniz? WhatsApp şimdi tüm kalp emojilerini canlandıracak.WABetaInfo tarafından atılan bir tweete göre, Android ve iOS için WhatsApp beta‘da tüm kalp emojilerini canlandırmayı desteklemek için yeni bir güncelleme planlanıyor.


İlginizi Çekebilir; LG, Bilim ve Teknoloji Fuarında 6G Teknolojisini Gösterecek


WhatsApp kullanıcıları kırmızı kalp emojisi gönderdiklerinde fark etmiş olmalı. Bu animasyon yardımı ile yapılır. Ancak bu animasyon şimdilik sadece kırmızı kalp emojisi için mevcut. Ancak şimdi mesajlaşma uygulaması, diğer tüm kalp emojileri için aynı animasyonu sunmayı planlıyor. WABetaInfo tarafından sağlanan bilgilere göre, kararlı güncellemeler de dahil olmak üzere aynı özellik WhatsApp Web/Masaüstü’ne eklenmiş durumda. Ancak, bu özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu ve beta test kullanıcıları için gelecekteki bir güncellemede yayınlanacağını belirtmek gerekir.

WhatsApp Sesli Arama Arayüzü

WhatsApp, kalp emojilerini canlandırmanın yanı sıra sesli aramalar için yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. WABeta‘nın bir tweet aracılığıyla bilgilendirdiği mesajlaşma uygulaması, Android ve iOS için WhatsApp beta’da sesli aramalar yaparken arayüzü yeniden tasarlamayı planlıyor.

Bir ekran görüntüsü paylaşan WABetaInfo, “Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp daha kompakt ve modern hale getirmek için gelecekteki bir güncelleme için arayüzü yeniden tasarlıyor, mevcut alanı düzenliyor: yeni yeniden tasarım özellikle grup yerleştirirken güzel görünecek.”

“Ekran görüntüsü iOS için WhatsApp‘ta alınmış olsa bile, WhatsApp, Android için WhatsApp beta’nın gelecekteki bir güncellemesi için aynı yeniden tasarımı planlıyor” diye ekledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval