Sosyal medya

Haber

Video: AC: Unity oyununda 12,000 NPC bir arada!

Assassin's Creed: Unity

Ubisoft’un artık biraz zorlama ile giden serisi Assassin’s Creed’e yeni iki oyun geldiğini hepimiz biliyoruz. En son duyurulan Rouge eski nesil konsollara özel iken esas oyun olan Unity eski ve yeni nesil konsollar ile PC için hazırlanıyor.

2014 E3’te Ubisoft konferansında bizlere AC: Unity’den birkaç oynanış sahnesi göstermişti ve izleyicilerin ağzı açık kalmıştı. Buna sebep oyunun görselliği ya da mekaniğininden çok oyundaki poligon sayısı. Ubisoft’un gösterdiği sahnede giyotin etrafında toplanan 5,000 adet NPC yani sokakta dolaşan bilgisayar yönetimindeki karakter gösterilmişti. İşte bu izleyenleri oldukça etkileyen bir sahneydi ancak şimdi anlaşılıyor ki o olay sadece reklammış.

Assassin's Creed Unity

Assassin’s Creed Unity

Nitekim Game Informer’ın Ubisoft Montreal stüdyosunu ziyaretinde bunun çok daha akıl almaz bir versiyonu sunuldu. Oyunun yapay zeka tasarımcısı Aleissia Laidacker ve sinematik yönetmeni Jesse Sweet yaptıkları açıklamada Uniy’nin devasa kalabalıklardan oluşacağını belirttiler. Laidacker ve Sweet mocap seanslarından seride ilk defa göreceğimiz el ele tutuşan çiftlere kadar aşıklar şehri Paris’i nasıl yeniden canlandırdıklarını anlatırken bizlere toplamda 12,000 NPC’nin yer aldığı bir sahneyi de sundular.

Oyunun gelişim aşamasının daha başlarından alınan bu görüntü bizlere Assassin’s Creed: Unity hakkında epey bilgi veriyor. Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

 

Sigara içen herkes, bu kısacık Vine videosuna bakmalı

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval