Sosyal medya

Uygulama

Twitter, TikTok Benzeri Video Formatını Test Ediyor

Twitter, başka bir sosyal medya platformu haline getirecek yeni bir özelliği test ediyor. Mikro blog sitesi, şimdi birkaç iOS kullanıcısının tweet‘lerden alıntı yapmasına ve TikTok‘un video yanıtlama özelliğine benzer şekilde onlara fotoğraf veya videolarla yanıt vermesine izin veriyor. Aynı zamanda bir TikTok soygunu olan Reels ile Instagram gönderilerine yorum yapma yeteneğine de benzer.


İlginizi Çekebilir; Windows 11 İçin Yeni Media Player Kullanıma Sunuldu!


Bir tweet‘i video tepkisi (hatta bir fotoğraf) ile retweetleme yeteneği “Tweet Take” olarak adlandırılıyor ve şu anda küçük bir iOS kullanıcıları grubu için mevcut. Bu nedenle, özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için resmi hale gelmeme ihtimalinin olduğunu unutmamalısınız. İnsanların “konuşmaya katılmanın ve Twitter‘da kendilerini ifade etmenin daha yaratıcı yollarına” sahip olmaları amaçlanıyor.

Bu özelliğe erişimi olan kullanıcılar, bir tweet‘i yeniden göndermeye çalışırken, Retweet Et ve Tweet Al seçeneklerinin altında yeni bir “Tweet Alıntı Yap” seçeneğini görecekler. Bir tweet için özelleştirilmiş bir video tepkisi oluşturmak ve ardından bunu göndermek için yeni seçeneğe dokunabilirler. Daha önce de belirtildiği gibi, bir reaksiyon fotoğrafı da çekilebilir.

Twitter, özelliğin kullanıcılar tarafından nasıl karşılandığını görecek ve ardından erişimini herkese genişletip genişletmeyeceğine karar verecek.

Sosyal medya platformları, çoğunlukla TikTok‘tan çok sayıda video öğesi alırken, bu gelecek ve hatta bugün gibi görünüyor. TikTok için iyi çalışıyor gibi göründüğünden, Twitter için de çalışma şansı var.

Bu, Twitter‘ın “TikTok’u kopyala” kervanına katılmaya ilk karar vermesi değil. Kısa süre önce, kullanıcıların trend videolar arasında gezinmesi için TikTok ve Instagram‘ın Reels bölümüne çok benzeyen bir dikey beslemeyi test etmeye başladı. Ayrıca Twitter, platformun Instagram hikayelerini ele aldığı Twitter Fleets‘i geçen yıl kullanıma sundu ve kapattı.

Twitter‘daki yeni video retweetleri özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval