Sosyal medya

Haber

Windows 11 İçin Yeni Media Player Kullanıma Sunuldu!

Windows 11 kullanıcılarına müjde! Yeni duyurulan Windows 11 Media Player artık daha fazla kullanıcının kullanımına sunulacak. Media Player yakın zamanda Microsoft tarafından duyuruldu ve Windows 11 Dev Channel çalıştıran test kullanıcılarına sunuldu. Windows Latest tarafından sağlanan bilgilere göre, kullanıcı raporları, yeni uygulamanın artık İçeriden olmayanlara da yöneldiğini öne sürdü. Windows Latest bir raporda, “Media Player, Windows 11 Dev Channel çalıştıran test kullanıcılarına sunuldu, ancak kullanıcı raporları, yeni uygulamanın artık Insider olmayanlara da gittiğini gösteriyor” dedi.

Groove Music‘in yerini alan yeni Windows 11 Media Player‘ın ünlü Windows Media Player‘ın halefi olması bekleniyor. Raporda, “Yeni Medya Oynatıcının mevcut Groove Müzik Çalar’ın yerini alacağını ve çalma listesi veya kayıtlı medya konumlarınız da dahil olmak üzere tüm veritabanlarını güncellendikten sonra otomatik olarak içe aktaracağını belirtmekte fayda var.”

Yeni Media Player, özellikle Windows 11 düşünülerek oluşturulmuştur ve diğerlerinin yanı sıra WinUI öğelerini, yuvarlak köşeleri kullanıyor. Ayrıca, Media Player şu anda yalnızca Windows 11‘de çalışıyor, ancak Windows 10‘a da yuvarlatılmış köşeler ve uygulamanın arka planı için geçerli olan Mika teması olmadan gelecek.

Yeni bir güncelleme, Windows Media Player yazılım gereksinimini Windows 11 Build 22000 olarak belirledi, yani kullanıcılar artık uygulamayı Microsoft Store aracılığıyla yükleyebilir. Güncellemeyi mağazada bulamazsanız, uygulamayı manuel olarak yüklemeniz gerekecektir. Microsoft, Kasım 2021’de yeniden tasarımı resmi olarak açıklamıştı.

Windows Latest’dan edinilen bilgiye göre, Media Player için yeni bir güncelleme, Windows 11‘de sistem vurgu renkleri için destek sağlıyor. En son güncellemeden sonra Windows 11, vurgu rengini kullanabilecek ve rapora göre uygulamanın “Zest” adlı yerleşik renk sistemini değiştirebilecek.

Ancak Zest’i tercih eden kullanıcılar, Media Player‘ın ayarlarından her zaman varsayılan önceki stile geri dönebilir. Ayrıca kullanıcılar, klasik Windows Media Player‘ı tercih ederlerse, bunu İsteğe Bağlı Ayarlar‘dan etkinleştirebilecekler. Ancak, eski Medya Oynatıcı gelecekteki bir sürümde işletim sisteminden kaldırılacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval