Sosyal medya

Kripto Para

Twitter, Rarible’da 140 NFT satıyor!

Dünyanın en çok kullanılan ve en çok sevilen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter NFT dünyasına adım atıyor. Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda 140 kişiye ücretsiz 140 NFT yayınlanacağı paylaşıldı.

Günlük yaklaşık 200 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılan ve dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, 140 kişiye ücretsiz 140 NFT paylaşacak. 59 milyondan fazla takipçisi olan Twitter resmi hesabı “140’ınız için 140 ücretsiz NFT, kankalar”  şeklinde tweet atarak haberi duyurdu. Resmi hesap biyografisini de “dropping NFTs all day.” şeklinde değiştirdi. Paylaşılan Ethereum tabanlı NFT’ler, popüler NFT pazaryeri olan Rarible’da listeleniyor. NFT’lerin biri Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweetine atıfta bulunurken, bir diğeri Twitter logosunun gelişimini gösteriyor. Furry Twitter adlı bir NFT, Twitter logosunun tüylü üç boyutlu bir versiyonunu gösteriyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey NFT alanına son zamanlarda ilgi gösteriyor. Dorsey, ilk tweetini Cent tarafından Valubles NFT ticaret platformu aracılığıyla NFT şeklinde satmıştı. Satış 2,9 milyon dolara Bridge Oracle CEO’su Sina Esatavi’ye gerçekleşmişti.

Eşsiz tokenler olarak bilinen NFT’ler, bir blok zincirinde kayıtlı kendi verileri olan bir dijital varlık türüdür. Dijital sanatı, müziği, tweetleri, görselleri ve hemen hemen her tür içeriği kapsayabilir ve bir varlığın sahibini ve kıtlığını kanıtlamak için kullanışlıdır. NFT’lerin çoğu dijital öğelerdir, ancak resimler gibi fiziksel parçalar için de kullanılabilirler.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir