Sosyal medya

Genel

Twitter CEO’su Jack Dorsey Görevinden Ayrıldı!

twitter

Twitter kurucu ortaklarından birisi olan Jack Dorsey beklenmedik bir şekilde CEO görevinden ayrıldığını açıkladı. Jack Dorsey’den sonra Twitter’ın CEO görevini ise Parag Agarwal’ın devralacağını doğruladı.


Bakmakta fayda var: realme GT 2 Pro CEO Tarafından Onaylandı!


Jack Dorsey attığı tweette “Herkesin duyduğuna emin değilim ama Twitter’dan ayrıldım” açıklamasını yaptı.

Çalışanlarına attığı maili görsel olarak paylaşan Dorsey yeni CEO olan Parag hakkında ise “Meraklı, araştırmacı, rasyonel, yaratıcı, talepkar, kendini bilen ve alçakgönüllü. Kalbi ve ruhuyla önderlik ediyor ve her gün ondan bir şeyler öğrendiğim biri. CEO’muz olarak ona olan güvenim çok fazla.” sözlerinde bulundu.

Bret Taylor ise  şimdi Twitter’ın yönetim kurulu başkanı olarak atandı ve Jack Dorsey, Dorsey’in Twitter’dan ayrılmayı planladığı geçişe yardımcı olmak için Mayıs 2022’ye kadar Twitter’ın yönetim kurulunda kalacak. Dorsey e-postasında “Bir şirketin kurucusunun etkisinden veya yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin önemli olduğuna inanıyorum” diyor.

Ayrıca Dorsey mailinde: “Hepinizin bunun benim kararım olduğunu ve buna sahip olduğumu bilmenizi istiyorum. Benim için zor oldu tabii. Bu hizmeti ve şirketi seviyorum… ve hepinizi çok seviyorum. Gerçekten üzgünüm… Yine de gerçekten mutluyum. Bu seviyeye ulaşan çok fazla şirket yok. Ve şirketlerini kendi egolarına tercih eden çok fazla kurucu yok. Bunun doğru hareket olduğunu kanıtlayacağımızı biliyorum.” diye bahsediyor.

Jack Dorsey’in bu kararı büyük yankı uyandırdı. Kendine göre sebepleri olan eski CEO’nun bundan sonra nasıl bir girişimde bulunacağı ise merak konusu. Peki siz Jack Dorsey’in bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval