Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Video

Turkcell ikinci el (refurbished) telefon alım satımı yapacak!

Turkcell yaptığı özel bir basın toplantısında duyurduğu yeni projesi ile refurbished olarak geçen ikinci el telefon satışı ve aynı zamanda alımı yapacağını duyurdu.


İlginizi çekebilir; Turkcell 5G ile tarihe geçti!

reklam

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal tarafından düzenlenen toplantıda yenilenmiş ikinci el telefonların satışa sunulması duyuruldu. Hayata geçirilen yeni proje ile hem kullanılmış cihazları Turkcell’in internet sitesi üzerinden satmak mümkün hale geliyor hem de yetkili teknik servis testinden geçirilip orijinal parçalarla yenilenmiş ürünler bir yıl garantili olarak alınabiliyor. Bu sayede seçkin cihazlara ekonomik seçeneklerle ulaşmak mümkün hale geldiği gibi, ikinci el pazarındaki değişken standartlardan kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliği de azaltılıyor. Kullanılmış cihazlar atıl şekilde durmak yerine bu şekilde ekonomiye kazandırılıyor. Aynı zamanda sıfır cihaz talepleri azalacağı için cari açığa sebep olan ithalat oranındaki azalma sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlanıyor.

Elektronik atıkları azaltmaya yönelik bu hamle, Turkcell’in sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda bir adım olarak dikkat çekiyor.

İkinci el cihazını satmak isteyen tüm operatör müşterileri; turkcell.com.tr üzerinden online formu doldurarak bu işlemi yapabilecek. Teklifi kabul ettikleri takdirde, cihazları gelip alınacak ve ücreti hesaplarına nakit olarak yatırılacak. Cihaz satışı gerçekleştirenler ayrıca dönemsel olarak, farklı seçeneklerde sunulan hediye çeklerine sahip olacaklar.

MSI reklamı

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

2K, 165 HZ VE 1 MS KAVİSLİ MONİTÖR! TUF Gaming VG27WQ

2K, 165 HZ VE 1 MS KAVİSLİ MONİTÖR! TUF Gaming VG27WQ

TUF Gaming VG27WQ monitör incelemesiyle karşınızdayız. Asus‘un tam bir üstün özellikli fiyat/performans oyuncu monitörü konumundaki VG27WQ’nun detaylarını videomuzda görebilirsiniz.


İlginizi çekebilir; Hz ve MS nedir? Monitörde tazeleme hızı ve tepki süresi neden önemli? | TUF Gaming VG27BQ

reklam

2K, 165 HZ VE 1 MS KAVİSLİ MONİTÖR! TUF Gaming VG27WQ

İyi seyirler…

MSI reklamı
Devamını oku

Video

ORTA DÜZEYİN EN İYİ TWS KULAKLIĞI HANGİSİ?

TWS

En iyi TWS kulaklığı aradığımız bugünkü videomuzda, realme Buds Air, oppo Enco W31 ve Huawei Freebuds 3i arasından galip kim olacak?


İlginizi çekebilir: Netflix, oynatma hızını değiştirebilme özelliğini sunmaya başladı

reklam

TWS kulaklıkların 01.08.2020 itibarıyla (Hepsiburada) güncel fiyatları şöyle;

Huawei Freebuds 3i: 699 TL

Realme Buds Air: 449 TL

Oppo Enco W31: 549,99 TL

Kulaklık karşılaştırmamızın aşamaları neler?

1- Ses kalitesi testi

2- Mikrofon testi

3- Gerçek Zamanlı Şarj Testi

4- Ses Gecikme Testi

TWS kulaklıkların tasarımları nasıl?

oppo Enco W31’in şarj ünitesinin tasarımı deniz kabuğu tipinde. Yuvarlak yapıda dizayn edilmiş. Mat bir malzeme hissiyatı var. Her ne kadar çok leke tutsa da kaliteli bir yapısı mevcut. FreeBuds 3i’nin kutusu uzun ve ince olarak bizi karşılıyor. Parlak malzemeden imal edilmiş bir kutuda kulaklıkları taşıyorsunuz. Realme Buds Air’da ise Airpods’lardan aşina olduğumuz bir tasarım çizgisi var. Fakat Airpods’lardan biraz daha tombik ve küçük.

Üçü de Type-C bağlantı noktasından şarj ediliyor. Şarj sürelerini şarj testinde aktaracağım efendim. Teknik ölçü birimleriyle çok anlaşılmadığı için, 1 TL’ler ile kalınlık değerlerini belirtmek istedim. FreeBuds 3i’nin kalınlığı 1 TL ile hemen hemen aynı. Haliyle cepte en çok potluk yapan kulaklık FreeBuds 3i iken en az Enco W31 oluyor. Buds Air’da ise ekrana yansıdığı haliyle boyutu, kıyasladığım iki kulaklığın arasında diyebiliriz.

Kulaklıkların tasarımı ise kısaca, Buds Air “açık tasarım”, Enco W31 ve Freebuds 3i kulak içi silikonlu tasarım kullanılmış. Yapısal bütünlük açısından üçünde de ince uzun bir yapı bulunuyor.

Ses Kalitesi Testi:

Kerem abinin yapmış olduğu “GÖRMEDEN PUAN VER” serisinin en son bölümünde de aslında kulaklıkların ses performansını test etmiştik. Fakat gözlerimiz kapalıydı. Şimdi ise gözlerim açık vaziyette 10 dakika süreyle ekranda görmüş olduğunuz parçayı dinleyeceğim ve sonuçlarını aktarmış olacağım.

Mikrofon Testi:

Mi 9T ile arama yapıldı ve kulaklıklardan ses kaydına alındı. Hem iç ortamda hem de dış ortamda hwp.com.tr’den bir metin okundu.

Gerçek Zamanlı Şarj Testi:

Gerçek zamanlı şarj testimizde, gündelik kullanımda kulaklıklar kaç saatte şarj oluyor? Hangisi daha hızlı şarj oluyor. Bunu göstermek istiyoruz. Testimize başlamadan önce üç kulaklığın da şarjını komple bitirdik. Kulaklıkların içinde mevcut olan şarjlar dahil.

Haliyle, Şarj ünitelerin ve kulaklıkların içinde mevcut olan amper değerlerini toplamda şarj ediyoruz. Realme Buds Air’ın batarya kapasitesi 400 mAh, kulaklıkların her biri için kapasite değerleri ise 43mAh. Yani toplamda 486 mAh’i şarj etmiş olacağız. Freebuds 3i’nin batarya kapasitesi şarj ünitesi için 410 mAh, her iki kulaklığımız için ise 37 mAh olarak belirlenmiş. Toplamda 484 mAh’i şarj etmiş olacağız. Son olarak aynı değerler Oppo Enco W31 tam kablosuz kulaklığımızda, şarj kutusu için 350 mAh, her iki kulaklık için ise 25 mAh. Toplamda 400 mAh.

Ses Gecikme Testi:

Gecikme için iki ayrı kıstasımız var. Video ve oyun. Video için YouTube (https://youtu.be/ucZl6vQ_8Uo) üzerinde bulunan gecikme test videolarını ve halihazırda kanalımızda yüklü olan videolardan birini kullanacağız. PUBG kısmında ise, oyun içinde silah ile atış yapıp sesin ne kadar geç geldiğini gözlemleyeceğiz. Bu testleri yaparken kulaklıklar, mikrofonun yanında olacak.

MSI reklamı
Devamını oku

İnceleme

Nesi iyi, nesi kötü? “Samsung Galaxy Tab S6 Lite”

Yazan:

Samsung Galaxy Tab S6 Lite nesi iyi nesi kötü

Samsung Galaxy Tab S6 Lite modelinin geçtiğimiz günlerde kutusundan çıkartmıştık. İki günlük deneyimden sonra, alışılagelmiş inceleme videolarımızdan farklı olarak bu videoda cihazın iyi ve kötü özelliklerini anlattık. Bakalım Galaxy Tab S6 Lite modelinin nesi iyi, nesi kötü?

reklam

Samsung Galaxy Tab S6 Lite iyi ve kötü yönleri

İyi yönler

Öncelikle iyi noktalardan başlayacak olursak tabletin genel tasarımı başarılı. Zira hem renk hem de metal malzeme kullanıyor olması dolayısıyla dışarıdan oldukça hoş görünen ve eldeki hissiyatı da başarılı bir tabletten söz ediyoruz. Bununla beraber tablete ön taraftan baktığımızda ekran kasa oranı da iyi bir seviyede. Tasarım noktasında hoşumuza giden bir diğer detay stereo hoparlörler oldu. Hem çift hoparlör tercih edilmesi, hem de “AKG tarafından ayarlanmış” bu hoparlörlerin ses kalitesi tatmin edici. Sonuçta tablet bugün daha çok bir içerik tüketme aracı olduğundan, bunlar önemli detaylar.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Cihazın tabii ki artı yönlerinde öne çıkan bir diğer detayı S-Pen ile geliyor olması. S-Pen’in hem kutudan çıkıyor olması, hem de bu bu kalemle birlikte notlar alabilmek ve çizim yapabilmek birçok kişi için önemli olacaktır. Ancak kalem hassasiyetinin üst segment ürünler kadar iyi olmadığını da belirtmek gerek. Yine de, nispeten uygun fiyatlı bir modelde S-pen ve S-Pen için sunulan yazılım desteği tabletin başarılı noktalarından bir tanesi.

Cihazın iyi olduğu konularda son olarak batarya ömründen söz edebiliriz. Zira video izlemede 10 saatin üzerine çıkılabiliyor ve genel bir tablet deneyimi açısından pil ömrü tatmin ediyor.

Kötü yönler

Tabletin en büyük problemi performansı. Zira Exynos 9611 ve 4 GB RAM ikisi, bu tablete yetmiyor. Arayüzde bile basit uygulamaları kullanırken takılmalar ve yavaşlamalar açıkca belli oluyor. Dolayısıyla oyun performansı da pek tabii pek parlak değil. Bu tableti alacak insanların, performans konusunda birçok noktada sorun yaşayabileceğini bilmesi gerekiyor.

Galaxy Tab

Eksi yönlerden biri de ekran kalitesi. TFT panel kullanan cihaz, hem parlaklık hem de renk çeşitliliği ve kesinlik gibi konularda sınıfta kalıyor. Samsung’dan görmeye alışık olduğumuz çarpıcı Super AMOLED panel yerine, ekran konusunda ucuz bir çözüm kullanıldığı çok belli oluyor.

Eksi yönlerde bir diğer konu da şarj süresi. Zira her ne kadar tablet 15W şarj destekliyor olsa da kutudan 7.5 W’lık bir adaptör çıkıyor. Bu da 7000 mAh’in biraz üzerinde olan pilin tam dolumu için saatler sürmesine sebep oluyor.

MSI reklamı
Devamını oku