Sosyal medya

Türk Telekom

Türk Telekom, rakiplerine fiber çağrısı yaptı!

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, şirketin geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir etkinlikte fiber altyapı ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Açıklamalarını Twitter’da sürdüren Önal, rakip internet servis sağlayıcılara (ISS) fiber dağıtımı konusunda birlik çağrısı yaptı!


İlginizi Çekebilir: ZenBook vs VivoBook: Hangi ürün kime göre?


Türk Telekom CEO’su: “Türkiye geneline fiber altyapıyı beraber götürelim!”

Ümit Önal, geçtiğimiz hafta düzenlenen “2019’dan 2020’ye” etkinliğinde talep eden her operatörün Türk Telekom’un fiber altyapısından yararlanabileceğini ifade etmişti. Yatırımlarla beraber geniş bant bağlantı kalitesinin artırıldığını belirten Önal, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile rakiplerine bir çağrı daha yaptı. Paylaşımında Türkiye’nin altyapısı yetersiz bölgelerine birlikte fiber bağlantı götürme çağrısını yineleyen Türk Telekom CEO’su, talep eden operatörlerin baz istasyonlarına fiber erişim sağlayabileceklerini de belirtti. Yine aynı etkinlikte önümüzdeki yıldan itibaren İstanbul’un herhangi bir bölgesine talep olması halinde 1 hafta içerisinde fiber altyapı sağlanabileceğine vurgu yapılmıştı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

Yeni yılla birlikte tüm operatörlere çağrımızdır. Daha önce defalarca yaptığımız, son olarak da basın toplantımda belirttiğim çağrımızı yineliyorum! Gelin, Türkiye’nin henüz altyapı gitmemiş noktalarına fiberi birlikte götürelim. Çünkü #SadeceMerkezeDeğilHerkese dokunmalıyız.

Topraklarımızın dört bir yanında ilmek ilmek ördüğümüz 7,5 milyon km fiber altyapımız ile kazandığımız tecrübeyi, yeni altyapı götürülecek yerlerde diğer operatörlerle paylaşarak, Türkiye’nin dijital dönüşümüne daha fazla katkı sağlamaya hazırız. Çünkü; TÜRKİYE’YE DEĞER.

Şimdi operatörlere yeni bir çağrıda bulunuyorum; Türkiye’deki baz istasyonlarımızın %50’sine 5G’nin yapı taşı olan fiberi ulaştırdık. 5G teknolojisine geçen öncü ülkeler arasında olma vizyonumuzla, talep eden operatörlerin baz istasyonlarına da fiber erişim hizmeti sağlayabiliriz.”

İnternet ile ilk karşılaşmam, 2000'li yılların başlarında 146 çevirmeli ağ bağlantısı sayesinde gerçekleşti. Teknolojiyle aram zaman içerisinde koyulaştı ve şimdi de HWP bünyesinde en güncel haberleri sizlere aktarıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

Mount & Blade II: Bannerlord Playstore’da satışa çıktı!

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord, Türk Telekom’un oyun mağazası PlayStore’da satışa çıktı. Yaklaşık 8 senedir beklenen ve Türk yapımcı ekip TaleWorlds tarafından ülkemizden dünyaya açılan güzide oyunlardan biri olarak biliniyor.


İlginizi çekebilir: Mount & Blade 2: Bannerlord, Steam’de 2020’nin en iyi çıkış yapan oyunu oldu!


Geçtiğimiz hafta Steam’da satış rekorları satan oyun bugün itibarıyla Türk Telekom’un oyun mağazası PlayStore’da erken erişime açıldı. Tamamı Türkçe hazırlanan oyun, Türkiye’de oyuncuların en sevdiği aksiyon yapımlarının başında geliyor.

Strateji temelli “Rol Yapma Oyunu” türündeki Mount & Blade II: Bannerlord ile Orta Çağ döneminde Kalradya kıtasında oyunculara gerçekçi savaş deneyimi yaşatıyor. Birliklerini aktif olarak kontrol eden oyuncular, eş zamanlı olarak savaşlara girebiliyorlar. Görevleri yerine getirerek beceriler kazanıyorlar. Bununla birlikte yeteneklerini de geliştirebiliyorlar.

Dünya çapında ivme yakalayan markalaşmış aksiyon oyunu!

İlk kez 2008 yılında yayınlanan oyunun devamı niteliğinde olan “Mount & Blade II: Bannerlord”, Türk oyun firması TaleWorlds tarafından geliştirildi. Tamamen Türkçe olarak geliştirilen bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Erken erişime açılan oyun, geliştirilen grafikleriyle, detaylı karakter oluşturma ekranıyla dikkat çekiyor.

Türk Telekom’un geniş yelpazaye sahip marketinde erken erişime açılan oyun, 129 TL’lik satış fiyatıyla yayınlanmış oldu. Firmanın evde internet müşterileri dilerseler internet faturasına ek 12 ay taksit seçenekleriyle yeni nesil RPG oyununa sahip olabilecekler. Ek olarak, kredi kartı ve mobil ödeme seçenekleriyle de oyunu edinebiliyorlar.

Mount & Blade II: Bannerlord’u PlayStore üzerinden satın almak isteyenler buradaki linke tıklayarak oyuna erişim sağlayabilecekler.

Devamını oku

Türk Telekom

Türk Telekom, 65 yaş üstü müşterilerine 500 dakika hediye ediyor!

Türk Telekom

Türk Telekom, 65 yaş üstü kullanıcılarına 1 ay boyunca geçerli olmak üzere her yöne ücretsiz 500 dakika hediye ediyor.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom, #EvdeKal çağrısına reklam filmiyle destek verdi!


Şirket, herkes için erişebilir iletişim sağlamak amacıyla müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler sunuyor. Halk sağlığı için evde kalmanın önemli olduğu şu dönemlerde Türk Telekom, kesintisiz iletişim ihtiyacını karşılamak amacıyla 65 yaş üstü ev ve GSM kullanıcılarına 1 ay boyunca geçerli olmak üzere her yöne 500 dakika hediye ediyor.

Firmanın ev müşterileri için ayrıca akşam 7 ile sabah 7 arasında, şehir içi ve şehirlerarası görüşmelerde geçerli aylık 3.000 dakikaya varan görüşme imkanı sağlanıyor.

Türk Telekom’a yaratmış oldukları hizmet anlayışı ve sosyal sorumluluk bilincinden dolayı teşekkür ediyoruz. Firma bu süreçte tüm kullanıcıları için çözümler üretiyor ve iletişimin kopmaması adına 7/24 saat çalışmalara devam ediyor.

Devamını oku

Türk Telekom

Türk Telekom, #EvdeKal çağrısına reklam filmiyle destek verdi!

Türk Telekom

Türk Telekom, yeni reklam yüzü Kenan İmirzalıoğlu’nun kendi evinde çektiği reklam filmiyle bir ilke imza atıldı


İlginizi çekebilir: Türk Telekom, kesintisiz iletişime hazır!


Şirket, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez evden reklam filmi çekti. “#EvdenDeGüzel” diyerek herkesi “tek tek hep birlikte” mücadele vermeye davet etti.

Hayat kurtaran asıl başrolün sahibi sağlık çalışanlarına vurgu yaptı!

Kenan İmirzalıoğlu’nun evde kalmanın önemini vurgulamak için kendi evinde ve kendi imkânlarıyla reklam filmi çekti. hiç kimse evinden çıkmadan çekim süreci tamamlandı.

İmirzalıoğlu, başrolde aslında kendisinin değil. Bu zor dönemde iletişimin kesintisiz sürmesi için sahada görev yapan firma çalışanları ve Müşteri Hizmetleri ekipleri ile Türkiye’nin sağlığı için canla başla çalışan tüm sağlık personelinin olduğunu vurguladı. Marka ve kendisi adına minnettarlık duygularını ifade eden İmirzalıoğlu, herkese tedbirli olma çağrısı yaptı.

Devamını oku