Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Türk Telekom

Türk Telekom, 65 yaş üstü müşterilerine 500 dakika hediye ediyor!

Türk Telekom

Türk Telekom, 65 yaş üstü kullanıcılarına 1 ay boyunca geçerli olmak üzere her yöne ücretsiz 500 dakika hediye ediyor.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom, #EvdeKal çağrısına reklam filmiyle destek verdi!


Şirket, herkes için erişebilir iletişim sağlamak amacıyla müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler sunuyor. Halk sağlığı için evde kalmanın önemli olduğu şu dönemlerde Türk Telekom, kesintisiz iletişim ihtiyacını karşılamak amacıyla 65 yaş üstü ev ve GSM kullanıcılarına 1 ay boyunca geçerli olmak üzere her yöne 500 dakika hediye ediyor.

Firmanın ev müşterileri için ayrıca akşam 7 ile sabah 7 arasında, şehir içi ve şehirlerarası görüşmelerde geçerli aylık 3.000 dakikaya varan görüşme imkanı sağlanıyor.

Türk Telekom’a yaratmış oldukları hizmet anlayışı ve sosyal sorumluluk bilincinden dolayı teşekkür ediyoruz. Firma bu süreçte tüm kullanıcıları için çözümler üretiyor ve iletişimin kopmaması adına 7/24 saat çalışmalara devam ediyor.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

Türk Telekom 2020’ye sağlıklı ve güçlü başladı!

Türk Telekom

Türk Telekom, 2020’nin ilk üç ayında yüzde 17 büyüme ile 6,3 milyar TL gelir elde ederek 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek ilk çeyrek gelir artışını kaydetti. Geçen yılın aynı dönemine göre kârlılığını ikiye katlayan Türk Telekom 661 milyon TL net kârıyla 2020’ye sağlıklı bir başlangıç yaptı. Son on iki ayda net 1,7 milyon abone kazanan Türk Telekom’un toplam abone sayısı da 48,4 milyona ulaştı.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom’dan ‘güvenli’ e-posta hizmeti!


Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, 2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 17 büyüme ile 6,3 milyar TL gelir elde ederken, 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek ilk çeyrek gelir artışını gerçekleştirdi. Güçlü gelir büyümesiyle Türk Telekom’un faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı da (FAVÖK), geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artışla 3 milyar TL olarak gerçekleşirken, FAVÖK marjı 47,2 oldu. Güçlü operasyonel performans ve yabancı para riskinin azaltılması ile düşen finansal giderler sayesinde yılın ilk çeyreğinde Türk Telekom, 661 milyon TL net kâr kaydetti. Türk Telekom’un yatırım harcamaları da 2020’nin ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 artarak 896 milyon TL’ye yükseldi.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal: “Yılın ilk çeyreğinde yüzde 17 büyüme kaydettik”

Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Yılın ilk çeyreğinde özellikle sabit genişbant segmentindeki büyümenin katkısı ile konsolide gelirlerimiz, geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 17 büyüme kaydetti. Nakit akış yaratma kapasitemiz artmaya devam ederken, gelir tablomuzun kur hareketlerine karşı hassasiyetinin azalması, içinden geçtiğimiz bu olağanüstü durumda dahi öngörülebilir finansal giderler ve net kâr yaratmamıza olanak sağladı. Vergi öncesi net kârımız geçen yıla göre yaklaşık 4 katına çıkarken vergi sonrası net kârımız ise 661 milyon TL olarak gerçekleşti. Türk Telekom olarak 2020’ye ‘sağlıklı’ ve güçlü bir başlangıç yaptık” dedi.

Türk Telekom

“Güçlü bilançomuz ile kur risklerine karşı daha korunaklıyız”

2020 yılı birinci çeyreğinde, koruma işlemleri gerçekleştirmeye devam ettik. Aynı zamanda TL cinsinden borçlanma payını artırdıklarını da sözlerine ekledi. Önal, “Borçluluk seviyesindeki düşüş ve türev işlemlerin etkisi ile net açık yabancı para pozisyonumuz, halka arzdan bu yana en düşük seviye olan 225 milyon dolara geriledi. Diğer yandan, Net Borç/FAVÖK oranımız da aşağı yönlü seyrini sürdürerek son beş yılın en düşük seviyesi olan 1.38x seviyesinde gerçekleşti” diye konuştu.

“2020 yatırım öngörümüzü yükselttik”

Yılın ilk çeyreğinde güçlü finansal ve operasyonel sonuçlar kaydettiklerini aktardı Önal. “Bu sonuçlar neticesinde, FAVÖK için belirlemiş olduğumuz yıllık öngörümüzü ‘12,4 milyar TL’den12,4 – 12,6 milyar TL’ aralığına; yıllık yatırım öngörümüzü ise ‘yaklaşık 5,8 milyar TL’den ‘yaklaşık 6,4 milyar TL’ye yükseltmiş bulunuyoruz” dedi.

“Süreç, internet kullanım alışkanlıklarını değiştirdi”

Sosyal izolasyon tedbirleri uyarınca evde kalınan bu dönemde dijital dönüşümün önemine tanık olduk. Önal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mart ayı ortasından itibaren ülke çapında alınan önlemlerle çok sayıda faaliyetin online ortamlara taşınması, hem internet trafiğine yansıdı hem de üst paketlere geçişi hızlandırdı. Ortalama günlük sabit data kullanımı Şubat ayına göre, Mart ayında yaklaşık yüzde 20, Nisan ayında yaklaşık yüzde 45 artış gösterdi. Ayrıca sosyal izolasyon döneminde ‘Online İşlemler’ uygulamamızı kullanan tekil abone sayısı son üç ayda 2 milyon artışla 19,8 milyona yükseldi.”

“Kesintisiz ve güvenli iletişim”

Önal, “Ülkemizin 81 ilinde 30 bini aşkın çalışanımız, yaygın ve güçlü altyapı yatırımlarımız bulunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında 308 bin kilometreye ulaşan güçlü fiber ağımızla kesintisiz ve güvenli iletişimi sağlamaya devam ediyoruz. Son 12 ayda fiber hane sayımız 3,5 milyon artarak 22,6 milyon seviyesine ulaştı.

Türk Telekom toplam abone sayısı, 48,4 milyona ulaştı!

Yılın ilk çeyreğinde 563 bin net abone kazanımı sağlayan Türk Telekom, toplam abone sayısını 48,4 milyona taşıdı. Sabit genişbant internet aboneleri, fiber abone sayısındaki güçlü büyüme ile 11,6 milyona ulaştı. Sabit genişbant ARPU ilk çeyrekte 2011 yılından bu yana en yüksek yıllık büyümeyi kaydederek yüzde 14 artış gösterdi. Fiber abone sayısı ilk çeyrekte, yıllık yüzde 22 artış ile 4,4 milyona yükseldi. Mobil abone sayısı 23,2 milyona yükseldi. Sabit seste 103 bin net abone artışı ile 2008 yılındaki halka arzdan bu yana en yüksek ilk çeyrek net abone kazanımı kaydedildi.

Devamını oku

Türk Telekom

Türk Telekom’dan ‘güvenli’ e-posta hizmeti!

Türk Telekom'dan

Türk Telekom’dan güvenli e-posta hizmetini duyurdu. Son dönemde evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte kritik verilere uzaktan erişim, şirketlerin veri güvenliğini tehdit edebiliyor. Kurumsal e-posta hizmeti ile şirket verilerini, Türk Telekom Veri Merkezi güvencesiyle yurtiçinde tutuyor.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom, uygun fiyatlı yeni faturasız paketlerini duyurdu! 


USOM (Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi) verilerine göre 2019’da hızlı bir artışla 136 bini aşan siber saldırılar, Koronavirüs nedeniyle evden çalışmanın arttığı son günlerde şirketlerin veri güvenliği ihtiyacını gündeme taşıdı. Türkiye’nin ilk güvenlik servis sağlayıcısı operatörü olan Türk Telekom, güvenli veri merkezi hizmetlerine kurumsal e-posta’yı ekledi. Türk Telekom Veri Merkezi güvencesiyle kullanıcıların verilerini yurtiçinde saklayan e-posta hizmetinde, antivirüs ve antispam filtreleme özelliklerinin yanında sunucular arasında gerçekleşen mail trafiği de şifreleniyor. Günlük olarak yedeklenen e-postalar, Türkiye’nin yüksek güvenlik standartlarına sahip veri merkezinde depolanıyor.

Türk Telekom’dan tek yönetici panelinden çok sayıda işlem!

Kurumsal müşteriler, Türk Telekom e-posta hizmeti ile tek bir yönetici paneli üzerinden e-posta hesabı oluşturma, silme, e-posta yönlendirme, kurumsal imza ekleme, grup e-posta oluşturma gibi birçok işlemi gerçekleştirebiliyor. Mevcut e-postalarını, webmail arayüzünde bulunan aktarma aracı sayesinde Türk Telekom e-posta hizmetine rahatça taşıyabiliyor. Arayüz üzerinden takvim görüntüleme, görev yönetimi, içerik filtreleme, kural tanımlama gibi işlemleri de gerçekleştirip, mobil akıllı cihaz uyumluluğu sayesinde tüm e-postalarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Standart veya esnek paket imkânı

Türk Telekom’dan e-posta kurumsal müşteriler için standart veya esnek paket olmak üzere iki ayrı seçenek. Kurumsal müşteriler, standart paketlerden, kullanıcı sayıları ve ihtiyaçlarına göre 1 GB ilâ 50 GB arasında farklı kotalarda seçim yapabiliyorlar. Esnek paketler kapsamında ise müşteriler, 40 GB kota ve 25 e-posta hesabından başlayan seçeneklerle avantajlı fiyatlardan yararlanabiliyor. Müşteriler, satın aldıkları toplam kotayı, yönetici paneli üzerinden kullanıcılara dilediği gibi dağıtabiliyor.

Devamını oku

Türk Telekom

Türk Telekom, uygun fiyatlı yeni faturasız paketlerini duyurdu!

Türk Telekom

Türk Telekom, yeni gelen faturasız hat müşterilerine 23 TL’den başlayan fiyatlarla internetli fırsat paketleri sunacak.


İlginizi çekebilir: Huawei MatePad T8 tanıtıldı!


Türk Telekom, ihtiyacı kadar konuşmak isteyen faturasız hat müşterileri için hazırladığı paketleri kullanıma sundu. Paketlerin her birinde internet seçeneği bulunuyor. Fırsat paketlerinde mobil internet seçenekleri 4 GB ile 20 GB arasında değişiyor.

Aylık paketler 23 TL’den başlıyor

Türk Telekom’a yeni gelen faturasız hat kullanıcıları, en uygun fiyatlı 750 dakika konuşma ve 1000 SMS’in yer aldığı 4 GB internetli paketten aylık 23 TL’ye faydalanabiliyor. İnternet kullanım ihtiyacı daha yüksek olan kullanıcılar paketler arasından kendilerine en uygun olanı seçebiliyor:

  • 750 DK+1000 SMS+4 GB – 23TL
  • 750 DK+1000 SMS+7 GB – 27TL
  • 750 DK+1000 SMS+10 GB – 32TL
  • 750 DK+1000 SMS+20 GB – 45 TL
Devamını oku