Sosyal medya

Konu dışı

TP-Link, Wi-Fi 6 destekli ürünleriyle pazar lideri olmayı hedefliyor

TP-Link Wi-Fi 6

TP-Link yetkilileri, Wi-Fi 6 teknolojisinin Wi-Fi 5’e göre daha hızlı yaygınlaşacağını düşünüyor. Bu süreçte TP-Link’in hedefi ise, Wi-Fi 6 destekli ürünleriyle pazar liderliğini elde edebilmek.


İlginizi çekebilir: TP-Link, Wi-Fi 6 teknolojisinin hangi tip ağlarda performansı artırabileceğini açıklıyor

reklam
Aorus reklamı

TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang, Wi-Fi 6 teknolojisinin geleceğine önem veriyor

Wi-Fi standartlarının teknolojik olarak ortaya çıkmasından yaklaşık 5-6 yıl sonra pazarda egemen hale gelebildiğini söyleyen TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang; “Wi-Fi 6’da bu sürenin daha kısa olacağını tahmin ediyoruz” dedi. TP-Link’in tüm stratejisini bu geçişin daha kısa olacağı beklentisiyle yaptığını ve pazarda da bu doğrultuda tepkiler gözlemlediklerini ifade eden Yang, “Örneğin bir önceki Wi-Fi standardı olan 802.11ac’li (Wi-Fi 5) ilk ürünler 2013 yılında satışa sunulmaya başlandı. AC’nin pazara egemen olması ise 2020 yılını buldu. Wi-Fi 6 yani AX teknolojisinin ise 2022 ya da en geç 2024’te en çok satılan teknoloji haline gelmesini bekliyoruz” diyor. Wi-Fi 6’ya geçişin ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiğini söyleyen Yang, “ABD, Japonya gibi ülkelerde daha hızlı geçiş yaşanıyor. Bu ülkelerde bu yıl satılan ağ ürünleri içinde Wi-Fi 6’lı ürünlerin payı biraz daha yüksek. 2021’de bu payda sıçrama olacağını öngörüyoruz” diyor.

Türkiye’de 2019 yılında ilk Wi-Fi 6’lı ürünü satışa sunduklarını ve bu ay itibarıyla model sayısını dokuza çıkardıklarını vurgulayan Yang, bu sayının daha da artacağını belirtiyor. “Türkiye pazarında daha önceki Wi-Fi standartlarının ilk satışa sunulduğu yıllara göre Wi-Fi 6’ya daha fazla ilgi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Henüz toplam satışlar içindeki oranı az ama örneğin AC’nin ilk satışa sunulduğundaki orandan bir hayli yüksek. Eğer TL’deki değer kaybı olmasaydı bu oranın daha yüksek olması mümkündü” diyen Yang, 2021 yılında Türkiye’de ağ pazarında AC’nin (Wi-Fi 5) giriş standardı olacağını ve Wi-Fi 6’nın pazardaki payını artıracağını beklediklerini ifade ediyor.

Adventure İstanbul
Ryan Yang_2y

TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali başladı!

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali başladı! Akıllı telefonlardan televizyonlara, küçük ev aletlerinden beyaz eşyalara kaçırılmayacak fırsatlar MediaMarkt’ta olacak. Bu kampanya 11-15 Ocak 2021 tarihleri arasında hem mağazalarda hem de mediamarkt.com.tr’de geçerli olacak.


İlginizi çekebilir; Tüm detayları ile Samsung Galaxy S21! | Neler sunacak?

reklam
Aorus reklamı

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali kampanyasında öne çıkan ürünler

Apple Watch Series 3

Apple’ın Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE modellerini çıkarmış olsa da fiyat/performans oranı olarak Series 3 halen en gözde modellerden. Apple Watch Series 3’ü de 1.799 TL fiyat avantajı ile kampanya kapsamında satın alabilirsiniz.

Adventure İstanbul

Arzum AR3003 Çaycı Çay Makinesi

Klasik demliklerden ziyade 0.7 litre demlik kapasitesi, kablosuz kullanım imkanı ve 360 derece dönebilme özellikleri sunan Arzum Çaycı ile çay yapması bile daha kolay. Gizli rezistans ile çayınızı ve suyunuzu sıcak tutma özelliği de mevcut olan ürünü 349 TL’ye satın alabilirsiniz.

Braun 3’ü 1 Arada Tıraş Makinesi ve Sakal Şekillendirici

Erkek bakımında öncü markalardan olan Braun’un pandemi sürecinde evde saç ve sakal bakımı için bire bir ürünü MediaMarkt’ın kampanyasına özel 289 TL’ye satılıyor.

Eski telefonunu getir iPhone 11’i götür!

Bu kampanyanın en dikkat çeken detaylarından biri olan iPhone 11 kampanyası MediaMarkt’ta! Fiyat/performans noktasında en sevilen iPhone modeli olan iPhone 11, eskiyi getir, yeniyi götür kampanyası ile 3.499 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Cihazınızın marka modeli ve fiziksel durumuna göre değişen indirim ile çok daha uygun fiyata yeni iPhone 11 sahibi olabilirsiniz.

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali kampanyasında elbette sadece bizim sıraladığımız ürünler yok. Buradaki bağlantıdan bu kampanya dönemine ait tüm ürünlere ve indirimlere göz atabilirsiniz.

Not: Bu içerik MediaMarkt desteği ile hazırlanmıştır.

Devamını oku

Konu dışı

TikTok da, ülkemiz için temsilci atayacak!

TikTok temsilci

Ülkemizde getirilen yeni regülasyonlar gereği, birçok sosyal medya şirketinin yaptırımlardan etkilenmemek için ülkemizde temsilci ataması gerekiyor. Hatırlarsanız, YouTube ve VK da bu regülasyonlara uyum sağlayabilmek için ülkemize temsilci atamıştı. Şimdiyse, yapılan açıklamalara göre TikTok da ülkemiz için temsilci atayacak.


İlginizi çekebilir: Nvidia 2021 yılının ilk sürücü güncellemesini yayınladı

reklam
Aorus reklamı

TikTok, ülkemizdeki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri

“Sosyal Medya Yasası” olarak isimlendirilen 7253 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe girmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Ömer Fatih Sayan’ın açıkladığı üzere, TikTok da bu regülasyonlar gereği ülkemize temsilci atayacağını belirtmiş durumda. Bu kanunun detaylarını yeniden hatırlatmak gerekirse; 1 milyon kullanıcıyı geçen yurt dışı kaynaklı sosyal medya şirketlerine, temsilci belirleme ve; belirlenen temsilcileri Türk yetkililere bildirme yükümlülükleri getirildi. Bunun için belirlenen son tarih ise, 2 Kasım olarak açıklanmıştı. Temsilci bildirmeyen sosyal medya platformları, aşamalı şekilde cezalandırılıyor.

Şirketten, konuyla ilgili açıklama geldi

TikTok tarafından yapılan açıklamaysa şu şekilde;

Adventure İstanbul

“Piyasadaki emsallerimizle birlikte Türkiye’de sosyal medya platformları için ana hatları belirleyen ve yerel temsilcinin atanması, yanıt süreleri, içerik kaldırma gibi taleplere ilişkin esasları da barındıran 5651 sayılı İnternet Kanunu’nu derinlemesine inceledik.

Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda, kimi zaman aynı fikirde olmasak bile, yerel yasalara saygı göstermeye kararlıyız. Bu nedenle, bir sonraki adım olarak, yerel bir tüzel kişilik oluşturmak ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne yerel bir irtibat noktası sağlamak gibi yasaların getirdiği yükümlülüklere uyacağız ve toplumumuzda yaratıcılığın temelini oluşturan ifade özgürlüğüne olan bağlılığımızı sürdüreceğiz.

Bu durumun, TikTok’un içerik incelemesiyle ilgili ilkelerini etkilemediğini veya kullanıcı verilerini yönetme şeklimizi değiştirmediğini belirtmek isteriz. Hükümetlerden gelen kaldırma taleplerinin incelenmesi konusunda mevcut güçlü süreçlere sahibiz ve bunları yerel yasalara ve Topluluk İlkelerimize göre değerlendiriyoruz. Şeffaflık ana ilkemiz olduğundan dolayı, Şeffaflık Raporlarımızda gelen talepleri düzenli olarak açıklıyoruz. TikTok bünyesinde Türkiye’de milyonlarca kullanıcımız olmasından gurur duyuyoruz. Kullanıcı ve partnerlerden oluşan canlı yerel topluluğumuzu desteklemeye çalışırken, yaratıcılık ve ifade için kapsayıcı ve çeşitli bir platform sunmaya devam etmeyi umuyoruz.”

Devamını oku

Diğer

MediaMarkt’ta Yeni Yılda Teknolojiyle Yenilen Fırsatları!

Yeni yılda Teknolojiyle Yenilen fırsatları mediamarkt.com.tr‘de ve mağazalarda. Akıllı telefondan, küçük ev aletlerine, televizyonlarda kulaklıklara yeni yılda ihtiyacınız olan tüm teknolojik ürünler için adres MediaMarkt! Kampanya 4-8 Ocak tarihleri arasında mediamarkt.com.tr ve mağazalarda geçerli olacak.


İlginizi çekebilir; Bilim insanları, 44 Km’lik kuantum ışınlanma gerçekleştirdiler

reklam
Aorus reklamı

Yeni Yılda Teknolojiyle Yenilen kampanyası için öne çıkan ürünler neler?

Everest SC-HD03 1080P Full HD Webcam

Günümüz pandemi sürecinde en önemli çevre ekipmanı haline gelen web kameraları arasında en uygun fiyatlısı olarak dikkat çeken Everest SC-HD03, 199 TL fiyatıyla bu kampanyanın en dikkat çeken ürünlerinden.

Adventure İstanbul

Huawei MatePad T10

Gerek medya tüketimi gerek uzaktan ders gibi konularda satın alabileceğiniz mantıklı ve uygun fiyatlı bir tablet olan MatePad T10 Yeni Yılda Teknolojiyle Yenilen kampanyası kapsamındaki en mantıklı ürünlerden.

Philips HR1836/00 Katı Meyve Sıkacağı

Evde geçirdiğimiz vakitlerde daha sağlıklı beslenmek için Philips katı meyve sıkacağı da alabilirsiniz. Kolay ve hızlı kullanım sunan modeli 699 TL fiyatıyla satın alabilirsiniz.

Realme 6i

Realme’nin dikakt çeken fiyat-performans telefonlardından biri olan Realme 6i, şık tasarımı, fiyatına göre oldukça iyi kamerası ve performans odaklı Helio G80 yonga setiyle tüm ihtiyaçlarınıza kolayca cevap verebilecek ürünlerden biri.

MediaMarkt kampanyasındaki tüm indirimli ürünlere buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Listelediğimizden çok daha fazla ürün mediamarkt.com.tr adresinde ve mağazalarda 8 Ocak’a kadar devam edecek!

Not: Bu içerik MediaMarkt desteği ile hazırlanmıştır.

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler