Sosyal medya

Otomobil

Toyota 2021 yılında piyasaya süreceği elektrikli SUV aracını tanıttı!

toyota elektrik

Toyota, saf elektrik sistemini kendi araçlarına entegre etmede geç kalsa da 2021 yılında piyasaya sürmeyi planladığı Prius en ikonik araçlardan biri olabilir. Artan elektrikli araç pazarını göz önünde bulunduran şirket yatırımlarını bu yönde ilerletme kararı almışa benziyor. Şirket, 2021’de çıkarmayı planladığı ve tamamen elektrikli olacak aracıyla ilgili bilgileri bizimle paylaştı.


İlginizi çekebilir; Nissan Qashqai Midnight Edition Türkiye’de satışa sunuldu


Toyota 2021 yılının elektrikli araçların yılı olacağına inanıyor!

toyota elektrik

Bir zamanlar çok sayıda elektrikli araç satılmayacağı düşüncesinde olan şirket, şimdi 2025 yılına kadar her yıl 5.5 milyon elektrikli araç üretmeyi planladığını söylüyor. Japon marka, önümüzdeki birkaç ay içinde ortaya çıkacak olan elektrikli SUV modelinin basit bir taslağını sundu. Bu araç hakkında Toyota’nın sağladığından biraz daha fazla şey bildiğimizi düşünüyoruz. Paylaşılan fotoğraflardan biri markanın 2019’da Subaru ile ortaklığını duyururken kullandığı resmin aynısı. Programın amacı, iki şirketin paylaşacağı bir elektrikli araç platformu olabilir.

Marka, bu SUV modelinin tamamen yeni bir araç olacağını ve Avrupa pazarı için gereken etkiyi yaratmasının beklendiğini söyledi. Toyota’nın bu modelini ABD pazarı için gizli bir silah olarak kullanabileceği de iddialar arasında. Toyota’nın başkan yardımcısı Koji Toyoshima konuyla ilgili, Toyota’nın 2020’lerin ilk yarısında katı hal pil paketlerine sahip elektrikli araçları seri üretmeyi planladığını söyledi. Bu, şirketin hedefleri arasında olsa da BMW ve Fisker gibi diğer şirketlerin şimdiye kadar bu konuda başarısız oldular.

Hibrit modellerindeki başarısı göz önüne alındığında şirketin saf elektrikli araçlar üzerine yapacağı çalışmalar ve ortaya çıkacak ürünleri beklemek heyecan verici.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ali Dirican

Teknoloji, otomobil ve ekonomi

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval