Sosyal medya

Uygulama

Tinder, acil durumlar için panik butonu üzerinde çalışıyor!

Tinder

Tinder, acil durumlar için kullanılabilecek panik butonu üzerinde çalışmalara başladı. Taciz ve sapkınlık sorunlarını engellemek isteyen şirket güvenlik prosedürlerini geliştireceklerini açıkladı.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom’dan Ağrı’ya güneş enerjili baz istasyonu

reklam

Firma; güvenliği arttırmak adına randevu alan kullanıcılara yeni seçenekler sunacaklarını açıkladı.  Butona basıldığı an itibariyle bölgenizde bulunan güvenlik ekiplerine çağrı ulaşacak. Kişisel kontrolü sağlamak ve tecavüz vakalarını daha aza indirmek amacıyla konumunuz izlenecek. Bu fonksiyonu oluşturabilmek için şirket Noonlight adı verilen kişisel güvenlik uygulamasıyla birlikte çalıştılar.

Ocak ayının sonunda, özelliğin Amerika’da testlerine başlanması bekleniyor. Buluşmanız çirkinleşiyorsa, kullanıcı olarak Tinder ile birlikte Noonlight’ı kullanabiliyorsunuz. Önceden kod girerek talimat verebileceksiniz. Bu talimat sistemi Noonlight’ın yetkililerine ulaşacak. Buluşma sırasında tuşu kullandığınız gibi sistem işlemeye başlayacak. Otomatik olarak sistemlerine düşen mesajı gören şirket, öncelikle durumu kontrol etmek için sizi arayacak.

Eğer cevap vermiyorsanız veya yardıma ihtiyacınız olduğunu onaylıyorsanız, Noonlight, bulunduğunuz konuma en yakın polis departmanıyla bağlantıya geçecek. Bu özelliği kullanabilmek için, buluşmaya gidenlerin, gerçek zamanlı lokasyon bilgilerini uygulama ile paylaşmaları gerekecek.

Tinder

Her ne kadar şirketler, hassas verileri üçüncü şahıslarla paylaşmıyoruz dese de geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan haberler bunun aleyhine. Engadget’ın haberine göre Tinder kullanıcıların profil bilgilerini Twitter’a satmıştı. Umarız, bu tip durumlar anlık verilerimizin de viral kurbanı olmasına neden olmaz.

Eşleşenlerin bilgileri, pazarlama faaliyetlerinde kullanılmayacak veya herhangi bir reklam şirketine aktarılmayacak. Tüm veriler, Noonlight’ın içerisinde tutulacak. Firma, Tinder kullanıcıları içerisinde kötü karaktere sahip insanları bu şekilde ayırabileceklerine inanıyor. Tabii ki kazara bu sistemi aktif hale getirme olasılığınız da bulunuyor. Şirket, bunun riskini kabul ettiklerini söylüyor. Son yıllarda LGBTİ+ bireylerin Amerika üzerinde çok fazla cinayete uğradıklarını ve onları korumak için kullanılabileceğini belirtiyorlar.

Ocak ayının sonlarında uygulanmaya başlanacak yeni güvenlik sisteminin, önümüzdeki aylarda diğer arkadaşlık bulma yazılımlarına da destek vermeleri bekleniyor.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Toplam 61 TL değerindeki iki oyun, kısa süreliğine ücretsiz!

Ödüle layık görülmüş ve toplam 61 TL değerindeki iki oyun Google Play Store üzerinde 1 hafta süreyle tamamen ücretsiz olarak satın alınabiliyor.


İlginizi çekebilir: Final Cut Pro ve Logic Pro X, 3 ay ücretsiz denenebilecek!

reklam

Monument Valley 2 ve Lara Croft GO haberimizin konusu olan oyunlar. Google Play Store’daki satış fiyatları sırasıyla 17,99 TL ve 42,99 TL olan bu oyunlar, The Game Awards‘da “En İyi Mobil Oyun” dalında ödül (MV2 2017’de, Lara Croft ise 2015’te olmak üzere) kazandı.

Hem medyadan hem de oyunculardan yüksek oranda pozitif geri bildirime sahip bu oyunlar, önümüzdeki 7 gün boyunca ücretsiz olarak satın alınabilecek. Özellikle evlerimizde kalmamız gereken bu salgın döneminde, bu oyunlarla can sıkıntınızı bir nebze dindirebilirsiniz.

Oyunlara ait Google Play Store linkleri:

Lara Croft GO

Monument Valley 2

Devamını oku

Diğer

Facebook Messenger bilgi servisi hazırlıyor!

Facebook Messenger platformu, COVID-19 hakkında bilgilendirecek bir bilgi servisi hazırlıyor!


İlginizi çekebilir: Facebook, bilgi kirliliğine karşı Messenger’a sınırlama getirecek!

reklam

Facebook Messenger bilgi servisi hazırlıyor!

    Facebook, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadaki COVID-19 hakkında oluşan bilgi kirliğini önlemek adına çalışmalara başlamıştı. Facebook şu anda, Messenger üzerinden insanlara salgın konusunda doğru bilgileri ulaştırabilmek adına bir bilgi servisi hazırlıyor. Facebook, Perşembe günü yaptığı açıklamada bu servisin; internetteki bilgi kirliliğini önlemeyi ve evinde karantinada kalan insanları birbiriyle iletişimde tutmayı hedeflediğini söyledi.

    Messenger‘da son derece hızlı bir kullanıcı artışı görülüyor. Stan Chudnovsky yaptığı açıklamada “Küresel boyutta video konferans görüşmelerine katılan insanların sayısı %70 arttı ve insanlar video konferanslarda iki kat daha fazla zaman geçiriyor.” dedi.

Bilgi kirliliği ile savaşmak adına Facebook Messenger‘ın koronavirüs verilerini online olarak Dünya Sağlık Örgütü (WHOHastalık Kontrol Merkezinden ve UNICEF‘den alacak.

Devamını oku

Ağ Teknolojileri

Huawei cloud gaming platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu!

Huawei cloud gamin platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu!

    Huawei cloud gaming platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu! Reuters‘ın haberine göre Çinli şirketler, yapay zeka(AI) ve artırılmış gerçeklik üzerine beraber çalışacaklar.


İlginizi çekebilir: NVIDIA GeForce Now abonelik sistemini durdurdu!

reklam

    Huawei ve Tencent “cloud gaming” platformu için beraber çalışıyor!

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Tencent, son zamanlarda sık sık gündem olan Huawei markası ile beraber “cloud gaming” platformu geliştirdiğini duyurdu. Çinli şirketlerin şu an için odak noktası yapay zeka (AI) ve artırılmış gerçeklik.
Huawei cloud gamin platformu için Tencent ile çalıştığını duyurdu!

Beraber yürütecekleri çalışmalarda Tencent‘in “GameMatrix” cloud gaming platformunu büyütmek için Huawei‘nin Kungeng işlemcisi kullanılacak.

Cloud Gaming (bulut oyun) nedir?

Cloud gaming‘in kısaca kendi evinizde bulunan cihazlar ile başka cihazlarda çalışan uygulamaları kontrol edebilmeniz diyebiliriz. Günümüzde oyunların ve uygulamaların gelişmesiyle beraber, sahip olduğumuz cihazların donanımları yetersiz kalmaya başlıyor. Bu yetersizliği gidermenin ve üst seviye donanım bileşenlerine sahip olmanın maliyeti de git gide artıyor. Şirketlerin sunucularında var olan oyunlara, kendi cihazlarınızdan donanımları yetersiz olsa bile güçlü bir internet altyapısı ile ulaşabiliyorsunuz. Bu hizmete şu an için NVIDIA GeForce Now örneğini verebiliriz.

Devamını oku