Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Uygulama

Super Mario Run iOS için App Store’dan İndirilebilir

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Oyun dünyasının en çok tanınan karakteri açık ara farkla Mario ve kendisinin iOS’a gelmesini iki aydır heyecanla bekliyorduk.

Mario’nun iOS’a geleceği iPhone 7 ile beraber duyurulmuştu ve Tim Cook’un ağzından çıktığı andan bu yana bir çok kesim bunu konuşmaya başlamıştı ve sonunda oyun bugün kullanıma sunuldu.

Oyun için sürekli bir internet bağlantısı gerekiyor. Ünlü karakterin yaratıcısı Shigeru Miyamoto bunun korsana karşı gerekli bir güvenlik önlemi olduğunu açıklamıştı. Oyunun yapısını düşündüğünüzde aslında Nintendo oyunları içinde akıllı telefonlara çok daha önce gelmesi gereken bir oyundu.

reklam
MSI reklamı

Oyun App Store’da ücretsiz olarak yer alıyor ancak ücretsiz versiyonunda sadece ilk bölümler bulunuyor. Tam sürümünü satın aldığınız takdirde ise tüm oyuna sahip oluyorsunuz ve isterseniz çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla mücadele ediyorsunuz. Hatta kendi bölümlerinizi de oluşturmak mümkün. iOS kullanıcıları App Store üzerinden oyunu indirebilirler.

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

Spotify, hikayeler özelliğini test ediyor!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Spotify, iOS ve Android’deki mobil uygulamasında Instagram tarzı bir hikaye özelliğini herkese açık olarak test etmeye başladı.


İlginizi çekebilir: Shazam ile ücretsiz Apple Music kullanın!

reklam
MSI reklamı

Spotify, hikayeler özelliğini deniyor

Video klipler, Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi sanatçıların en sevdikleri festival şarkılarını anlattıkları kısa mesajlar içeren Spotify’ın Christmas Hits çalma listesi gibi bazı albümlerde ve çalma listelerinde görünüyor.

Hikayelere, oynatma listesinin sol üst kısmındaki bir simge aracılığıyla erişilebiliniyor. Bir simgeye dokunduğunuzda, Instagram’da bulunana benzer bir arayüz açılıyor ve kullanıcıların kısa video klipler arasında geçiş yapmak için ekranın soluna veya sağına dokunmasına olanak tanınıyor.

Spotify hikayeler

İlk olarak Snapchat’ta görünen hikayeler, Instagram, Facebook, YouTube, LinkedIn ve en son olarak Twitter’da “fleets” adıyla sosyal medya platformlarının her yerinde yaygın hale geldi. Bu nedenle Spotify, özelliğin ortaya çıkması için garip bir yer gibi görünebilir. Ancak geçmişte de Hikayeler tarzı bir içeriği, sanatçıların benzer Hikayeleri ile test etmişti.

Spotify hikayeleri herkese gösterilmiyor. Yalnızca belirli oynatma listelerinde veya albümlerde görünüyor. Bu da sunumlarının hala belirli bir kullanıcı kümesiyle sınırlı olduğunu ve test aşamasının ardından özellikten vazgeçebileceklerini gösteriyor.

Devamını oku

Haber

RTÜK’ten TIDAL platformuna erişim engeli geldi!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TIDAL ve Deezer’ın da aralarında bulunduğu bazı platformları yayın lisansı alması konusunda uyarmıştı. Kurul, yaptığı açıklamada son ihtara rağmen lisans başvurusu yapmadığı tespit edilen TIDAL’a erişimin engellendiğini duyurdu!


İlginizi çekebilir: Super Mario Maker Wii U desteği son buluyor

reklam
MSI reklamı

Lisans başvurusu yapmayan TIDAL, Türkiye’de engellendi!

Türkiye’de internet ortamından yayın yapan platformlar için uygulanan yeni yönetmelik, RTÜK’ten yayın lisansı alınması ve yasal temsilci atanması gibi şartları getiriyor. Koşulları yerine getirmeyen platformlar ise 72 saatlik uyarı sürecinin ardından erişim engeli gibi yaptırımlar ile karşı karşıya kalabiliyor.

tidal rtük

Lisans konusundaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen platformları düzenli olarak açıklayan RTÜK, 9 Kasım’da yaptığı açıklamada dijital müzik platformları Deezer ve TIDAL’i uyarmıştı. İki platforma verilen 3 günlük yasal süre çoktan sona ererken, bu alanda erişim engeli getirilen ilk platform TIDAL oldu. Süreç içerisinde lisans talebine ilişkin herhangi bir evrakın kendilerine iletilmediğini belirten RTÜK, Sulh Ceza Hakimliği tarafından uygulama ve internet sitesine erişimin engellendiğini açıkladı.

Türkiye’de kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sahip olan TIDAL, özellikle yüksek kaliteli müzik deneyimi arayan odyofil kesim tarafından tercih ediliyor. Ancak platform, çeşitli dönemlerde yaptığı kampanyalarla adını hatırlatmayı başarıyordu. TIDAL’a erişim engellense de RTÜK, gerekli işlemlerin başlatılmasının ardından uygulamaya erişimin tekrar açılabileceğini belirtiyor. Ayrıca lisans konusunda uyarılan bir diğer platform olan Deezer’ın ise gerekli başvuruları gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Devamını oku

Apple

Gmail, iOS 14 için araç takımı desteği kazandı

Gmail
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Google bugün iPhone ve iPad için tasarlanmış Gmail uygulamasını güncelledi. Diğer araç takımlarının yanı sıra, iPhone’da Ana Ekrana eklenebilecek yeni bir araç takımı sundu.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro Max en iyi ekrana sahip telefon seçildi

reklam
MSI reklamı

Gmail güncellemesi araç takımı desteğine kavuştu

AppStore’dan gerekli güncellemeyi sağladıktan sonra, Ana Ekranda bir araç takımına veya boş bir alana dokunun ve uygulamalar titreyene kadar basılı tutun. Ardından “+” düğmesine dokunarak araç takımı menüsünü açın. Buradan, araç takımını eklemek için aşağı kaydırın ve Gmail’e dokunun, parmağınızı kullanarak uygun noktaya sürükleyin.

 

Gmail

Gmail araç takımı, Gmail uygulamasında arama yapmak, yeni bir e-posta iletisi oluşturmak veya okunmamış e-posta iletilerini görüntülemek için kullanılabilir. Araç takımı yalnızca bu görevler için kısayollar sağlar ve hassas e-posta bilgilerini listelemez veya diğer işlevlerle özelleştirilemez.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler