Sosyal medya

Aksesuar

Spotify’ın ilk cihazı “Car Thing” test edilmeye başlandı!

Spotify, uzun süredir beklenen ilk donanım cihazını test etmeye başladı. “Car Thing” adıyla tanıttığı cihaz, araçlarda ses ve müzik kontrolü yapan bir asistan olarak karşımıza çıkacak.


İlginizi çekebilir: Instagram, keşfet sayfasına hikaye gösterimi gibi yeni özellikler getiriyor!


Spotify, uzun bir süredir kendi donanım cihazları hakkında adımlar atıyordu. Bu konu ile ilgili patentlere, anlaşmalara ve işe alımlara imza atan şirket; en sonunda arabalarda kullanılacak olan Car Thing isimli cihazı test etmeye başladı. ABD’de bulunan bir grup Spotify kullanıcısının test edeceği bu sesli asistanın, şimdilik piyasaya sürülmeyeceği söylendi.

spotify car thing test aşamasında

Car Thing, Apple CarPlay ya da Android Auto gibi özellikleri bulunmayan otomobillerde ses ve müziği kontrol eden bir asistan gibi kullanılıyor. 12 voltluk araç prizine takılarak çalışan cihaz, kullanıcıların çalma listesine otomatik ulaşmak ve sesli olarak kontrol edilmek gibi araçlarda gerekli olabilecek özellikleri sunuyor. 

Spotify’ın şimdilik sınırlı Spotify Premium kullanıcısının deneyimine sunduğu cihazla birlikte, kullanıcıların donanımsal bir alet hakkındaki geri bildirimlerini almayı planlıyor. Bu tip bir araç içi cihazın ardından gelecek ve farklı alanlarda kullanılabilecek donanım cihazları için Car Thing’in, bir dönüm noktası olması bekleniyor.

Teknoloji meraklısı neredeyse psikolog.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Huawei FreeBuds 3 Türkiye’de satışa sunuldu!

Huawei FreeBuds 3

Kirin A1 yonga seti ile birlikte aktif gürültü engelleme özelliğine sahip Huawei FreeBuds 3 Türkiye’de satışa sunuldu. Kablosuz kulak içi kulaklık, bugün itibari ile satın alınabilecek.


İlginizi çekebilir: Huawei Mate X’in ekran değişim ücreti 1007 dolar!


20 saatlik çalma süresine ulaşabiliyor

Huawei‘nin kablosuz kulaklık serisi FreeBuds’ın 3. versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Kirin A1 yonga setini kullanan telefon aktif gürültü engelleme sistemi ile dışarıdan kulağınıza gelen sesleri en aza indirebiliyor. Çift renk seçeneği ile karşımıza çıkan kulaklık, parlak siyah ve parlak beyaz renk seçeneklerine sahip.

Huawei FreeBuds 3, yüksek hassasiyetli 14mm dinamik sürücü, her kulaklığın gövdesine yerleştirilen karmaşık bir bas tüpü ile birlikte, her notanın orijinal parlaklığına getirilmesine izin verecek şekilde ayarlandı. Kirin A1 çipinin yüksek verimli güç tüketimini kullanan Huawei FreeBuds 3, tek bir şarjla dört saatlik, şarj kutusunun yanında kullanıldığında toplam 20 saatlik çalma süresi sağlayabiliyor. Ayrıca kulaklık, USB Type-C girişi üzerinden 1 saatin altında bir sürede tamamen şarj edilebiliyor.

Bluetooth 5.1 teknolojisini destekleyen cihaz, bugün itibari ile Türkiye’de satışa sunulmuş durumda. Huawei FreeBuds 3‘ün etiket fiyatı ise 1099 TL olarak belirlenmiş.

Devamını oku

Aksesuar

Oyuncular için Razer Kraken Ultimate tanıtıldı!

Razer Kraken Ultimate

Razer bugün, 7.1 surround sesten daha yüksek bir konumsal hassasiyet sunan THX Spatial Audio teknolojisine sahip rekabetçi bir oyun kulaklığı olan Razer Kraken Ultimate’ı tanıttı.


İlginizi çekebilir: Xiaomi katlanabilir telefon için patent aldı


Razer Kraken Ultimate, 7.1 surround sesden daha fazlasını sunan gelişmiş bir konumsal ses çözümü sunarak THX Spatial Audio teknolojisi ile geliyor. Bu şekilde 360 derecelik bir alanda ses üretmek, rekabetçi oyun sırasında daha iyi farkındalık ve daha yüksek odaklama sağlanabiliyor.

Özel ayarlanmış 50mm sürücülere sahip Kraken Ultimate, güçlü ses yalıtımı ve profesyoneller için tasarlanmış bir mikrofon ile karşımıza çıkıyor. Oyuncular için üretilen yeni model, hafif ve konfor için soğutma jeli dolgulu kulak yastıklarına sahip alüminyum ve çelik ile geliştirilmiş. Ayrıca Kraken Ultimate, Razer Chroma tarafından desteklenirken, aydınlatmada sınırsız kişiselleştirme paketlerini bizlere sunabiliyor.

Devamını oku

Aksesuar

Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık duyuruldu!

Geçtiğimiz dönemde pek çok sızıntı ile karşımıza gelen Apple AirPods Pro, bugün yapılan duyuru ile resmi olarak ortaya çıktı. Aktif gürültü engelleme teknolojisi ile dikkat çeken AirPods Pro ile ilgili detaylar haberimizde!


İlginizi Çekebilir: Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 8 kamera karşılaştırma


Apple AirPods Pro, aktif gürültü engelleme özelliğiyle tanıtıldı!

Yeni iPhone 11 serisinin tanıtımında beklenen AirPods Pro, iddiaların aksine daha ileri bir zamanda tanıtıldı. Tasarımıyla klasik AirPods’tan farklı bir görünüm çizen kablosuz kulaklık, kulak içi yapıya geçerek kullanıcılara sürpriz yapıyor. Ayrıca kulaklıkların uzun sap kısmı da neredeyse yarı yarıya kısaltılarak oldukça ergonomik bir yapıya kavuşuyor.

Apple AirPods Pro modelinin öne çıktığı en büyük özellik ise aktif gürültü engelleme teknolojisi oluyor. Bu özellikte kulaklığın dış kısmında yer alan ek mikrofon ortam sesini algılayarak analiz ediyor. Analiz işleminin ardından iç kısımdaki ana mikrofon ise kulak içerisindeki sesi analiz ederek ortamdaki gürültü ile ters etkide bir ses yaratıyor. Böylece dış mekandaki gürültü temizlenerek kullanıcının sadece sese odaklanması sağlanıyor. Ayrıca şeffaf mod adlı özellik ise ortam sesini kulaklığa vererek gizli dinleme yapılabilmesini sağlıyor.

AirPods Pro’da işlemci olarak ikinci nesil AirPods modelinde gördüğümüz H1 çipi kullanılmış. Özel optimize edilmiş 10 adet ses çekirdeğine sahip olan H1 çipi, çoklu işlem yeteneğine olanak sunuyor. Yani bir yandan müzik dinlerken, diğer taraftan Siri’ye sesli komut vererek asistanı harekete geçirebiliyorsunuz. IP54 sertifikası ise ter ve yağmur damlaları gibi küçük sıvı temaslarına karşı dayanıklılık gösteriyor.

Kablosuz şarj özellikli bir saklama kutusu bulunan Apple AirPods Pro, tek şarjla 5 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Aktif gürültü engelleyici ve şeffaf mod açık olduğunda ise bu süre 4.5 saate iniyor. Şarj üniteli kutu ise AirPods Pro’nun 24 saatten fazla kullanılabilmesini sağlıyor. Son olarak 30 Kasım’dan itibaren satın alınabilecek kulaklıkların ülkemizde 1.899 TL fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim.

Devamını oku