Sosyal medya

Uygulama

Spotify sanatçı engelleme özelliğini getirecek!

Spotify bazı şarkıcıları uygulama içindeki her bölümden engellememize izin verecek. Şirket, bu özelliği ilk olarak iOS cihazlarda test etmeye başladı.

İlginizi çekebilir: Huawei Mate 20 Pro yapay zeka özellikleri

Spotify bu özelliği neden sundu?

Spotify‘ın ”bu sanatçıyı çalma” ismini verdiği bu özellik sayesinde kullanıcılar bazı şarkıcıları engelleyerek; çalma listelerinde, kütüphanede, uygulamanın oluşturduğu listelerde ve radyolarda bu sanatçının şarkıları asla çalınmayacak. Bu uygulama şarkı özelinde değil sadece sanatçı özelinde çalışacak. Şirket, 2017′den beri bu özellik üzerinde çalışıyordu ama aksaklıklar nedeniyle kullanıcılara sunmamıştı.

Bu özelliğin sunulmasına neden olan şarkıcı ise R. Kelly oldu. Geçen yıl, şirketin de destek verdiği Surviving R. isimli belgeselde şarkıcı R. Kelly‘nin 25 yıldır çeşitli kadınlara sözlü ve cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine R. Kelly‘nin şarkıları bütün listelerden çıkarılmıştı ama yine de aratılırsa dinlenebiliyordu. Gelen tepkiler bunun yetersiz olduğu ve topluma olumsuz örnek olan diğer şarkıcıların da yasaklanması yönündeydi. Bu tepkiler karşısında başı ağrıyan Spotify, herkesin istediği şarkıcıları engelleyebileceği bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor.

 

 

Teknoloji ve sinema sevdalısı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Instagram beğeni sayısını kaldırıyor!

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, Twitter hesabından bir açıklama yayımladı. Test aşamasında olan beğeni sayılarını göstermeme özelliğini neredeyse dünyanın her yerindeki beta kullanıcılarına açtığını duyurdu.


İlginizi çekebilir: Age Of Empires IV oynanış fragmanı paylaşıldı!


Instagram tarafından yapılan açıklamada birçok ülkede bu özelliği test ettiklerini ve bu ülkelerdeki kullanıcılardan aldıkları geri dönüşlerin iyi olduğunu belirtti. Yapılan resmi açıklamada, “Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda’daki testlerden gelen geri bildirimler olumluyken, Instagram için temel bir değişiklik oldu ve bu nedenle küresel topluluğumuzdan daha fazla bilgi edinmek için testimize devam ediyoruz.” dendi.

Yani artık bu güncelleme ile birlikte, takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarına gelen beğeni sayılarını göremeyeceksiniz. Lakin kendi fotoğraflarına gelen beğeni sayılarınızı görüp, kimin beğenip kimin beğendiğine bakmaya devam edebileceksiniz. Eğer bir Instagram içerik oluşturucu iseniz, şirket sizin için bu konuda farklı teklifler verebilir.

Devamını oku

Haber

Instagram, TikTok’a rakip oluyor!

Instagram

Instagram, TikTok benzeri bir video düzenleme özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi bu özellik ile birlikte TikTok platformuna rakip olacak.


İlginizi çekebilir: 16 inç boyutunda yeni Macbook Pro tanıtılacak!


Instagram, müziklere çekeceğiniz videolarınızla eşlik edebileceğiniz bir düzenleme özelliğini devreye alıyor. TikTok benzeri olan bu özellik ile birlikte müziklerin ritmlerine uygun videolar çekebilecek, videoları durdurup devam edebileceksiniz. Bu özelliğe “Reels” adı verilirken, daha sonraki güncellemelerle birlikte birçok yeni filtre ve düzenleme seçeneği uygulamaya eklenecek.

 

Snapchat‘in kullanmış olduğu hikayeler özelliğini, uygulamasına ekleyen Instagram bu özellik ile birçok Snapchat kullanıcısını kendine çekmeyi başarmıştı. Reels özelliği ile birlikte akıllara, TikTok kullanıcılarının artık Instagram‘a geçme zamanı mı geldi sorusu gelmiyor değil. Peki siz bu özelliği kullanırmısınız?

 

Devamını oku

Haber

Facebook yeni ödeme sistemini duyurdu: Facebook Pay

Sosyal medya devi Facebook, bünyesinde bulundurduğu tüm platformların ortak ödemelerini sağlamak için yeni bir ödeme sistemi duyurdu.


İlginizi çekebilir: BİZİMLE DEĞİLSİN: Xiaomi AirDots Pro 2


Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram ödemeleri için yeni bir ödeme sistemini piyasaya sürdü. Facebook Pay olarak adlandırılan bu yeni ödeme sistemi üzerinden, Facebook‘un sahibi olduğu tüm uygulamalarda ödeme yapabilirken, kişiler arası para transferi ve ödemesi de yapabilirsiniz. Ayrıca Marketplace uygulamalarının ödemelerini de bu sistem üzerinden yapabiliyorsunuz.

Kendi banka kartı ve kredi kartı bilgilerinizi girerek kullanabileceğiniz bu ödeme yöntemi, seçeceğiniz bir kartı varsayılan olarak belirleyecek ve tüm platformlardaki ödemelerinizi bu kart üzerinden sağlayacak. Şu an sadece ABD üzerinde çalışacak olan bu ödeme yönteminin diğer ülkelere ne zaman geleceği bilinmiyor.

Deborah Liu “Facebook Pay, uygulamalarımızda ticareti daha kullanışlı, erişilebilir ve güvenli yapmaya yönelik çalışmalarımızın bir parçası. Facebook Pay’i geliştirmeye ve uygulamalarımızı kullananlar için daha yararlı hâle getirmeye devam edeceğiz.” diyerek yeni sistemi tanımlamış oldu.(Facebook’un Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı)

Devamını oku