Sosyal medya

Haber

Spotify, Google hesabıyla kaydolma özelliğini yayınladı

Spotify Google ile devam et

Spotify, bugün itibariyle web ve Android’de insanların platforma Google hesaplarıyla kayıt olabilmelerini sağlamaya başladı. Bu, Spotify’a ilk defa kayıt olacak olanları ekstradan ayrı bir hesap açma derdiyle uğraşmaktan kurtarıyor.


İlginizi çekebilir: Sony onayladı: PS5, Netflix ve Spotify gibi hizmetleri destekleyecek


Google’ın Play Müzik hizmetini kapatmasıyla beraber rakip oyuncu Spotify, Google kullanıcılarına yeni bir kolaylık sağlamak adına ‘Google ile devam et’ özelliğini yayınladı. Bugünden itibaren artık Spotify’a kayıt olmak için Google hesabınız yeterli olacak. Yani Spotify için de ayrı bir hesap açmanız ve şifrelerle uğraşmanız gerekmeyecek.

Spotify, ‘Google ile devam et’ özelliğini kullanıma sundu

Spotify, Google

Google ile devam et özelliği, Spotify’ın kısa süre önce paylaştığı bir destek sayfasında belirtildiğine göre, 24 saat içinde tüm dünyada yaygın olarak kullanıma sunulacak. Şu an Android uygulamasında Google hesabıyla kaydolma işlevinin çalıştığını görüyorum. Siz de hem mobilden hem de web’den Spotify’a Google hesabıyla giriş yaparak, kafanızdaki hesap şifreleri zincirine yeni bir halka eklemekten kendinizi kurtarabilirsiniz.

Yalnız Spotify kullanıcılara mevcut hesaplarını Google hesabına dönüştürme izni vermiyor. Bu belki Google’ın bir kısıtlaması da olabilir, ancak mevcut hesapları da Google hesabına dönüştürebilmek mümkün olsa daha kullanışlı olabilirdi. Bununla birlikte entegrasyonun, uygulamaya girişi kolaylaştırmak dışında başka herhangi bir faydası bulunmuyor.

Spotify’ın yeni özelliği şu an için sadece web ve Android’de sunuldu, iOS ve Windows uygulamalarında ise Google ile devam etme özelliği aktif değil.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ömer Faruk Doğan

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval