Sosyal medya

Haber

Google Play Müzik resmen kapatıldı! Artık kullanılamıyor

Google, Play Müzik’i resmen kapatmaya başladı ve uygulama bugünden itibaren “Google Play Müzik artık kullanılamıyor” hatası veriyor. Ayrıca Google, kullanıcıların içeriklerine erişmesini de engelliyor ve verilerini YouTube Müzik’e aktarmalarını istiyor.


İlginizi çekebilir: LG W31, Google Play Console’da görüntülendi!


Google Play Müzik, 22 Ekim 2020’den itibaren tüm dünyada kademeli olarak kapatılmaya başlandı. Uzun süredir bildiğimiz ve Google tarafından da sık sık hatırlatılan kapatılma süreci, böylelikle resmi olarak hayata geçmiş oldu.

Şimdiden sonra Play Müzik’i, uygulamadan veya music.google.com web sitesinden açmaya çalıştığınızda Google Play Müzik’in artık kullanılamadığına dair küçük bir hatayla karşılaşacaksınız.

Google Play Müzik artık kullanılamıyor

Google Play Müzik artık kullanılamıyor

Play Müzik Android uygulaması, kullanıcılara artık uygulamanın kullanılmadığını belirtmekle beraber aynı zamanda verilerini de YouTube Müzik’e aktarmalarını istiyor. Aynı şekilde Play Müzik’in web sitesinden de içeriklerinize erişmeye çalıştığınızda, hizmetin artık aktif olmadığını ve verilerinizi de YouTube Müzik’e sınırlı bir süre için aktarma şansınızın olduğunu hatırlatan bir bildirimle karşılaşıyorsunuz.

Yalnız Google’ın bu noktada ülkelere göre Play Müzik servisini hala kullanıma sunmaya devam ettiğini de hatırlatmak gerekiyor. Örneğin Android Authority ekibinin aktardığına göre, Güney Afrika, İngiltere ve Hindistan’daki bazı kullanıcılar hala Play Müzik’in uygulamasına ve web sitesine erişebilmeye devam ediyorlar. Türkiye’de ise denediğimde bende de kapatıldığını fark ettim.

Aynı şekilde Reddit’te de hizmetin hala kendisinde çalışmaya devam ettiğini söyleyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Elbette kapatıldığını söyleyenler de var, ancak görünen o ki şirket tüm dünyada aniden Play Müzik hizmetini kapatmadı. Bunun yerine kademeli olarak kapatmayı tercih etmiş olacak ki, böylesine bir durum söz konusu oluyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ömer Faruk Doğan

1 yorum

1 yorum

  1. Berfin

    23 Kasım 2020 at 17:06

    Niye böyle yapıyorsunuz ya play müziģin zararı ne şuanda şarkılarıma ulaşamıyorum

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval