Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Oyun Konsolu

Sony onayladı: PS5, Netflix ve Spotify gibi hizmetleri destekleyecek

Sony PS5
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Sony, konsollarını oyun oynamak dışında Netflix, Spotify, YouTube gibi hizmetlerle de kullanmak isteyen PS5 sahiplerinin hoşuna gidecek bir haber verdi. Açıklamaya göre PlayStation 5; Netflix, Spotify, Twitch, Disney+ ve daha bir sürü eğlence hizmetini bünyesinde barındıracak.


İlginizi çekebilir: Sony, kamerayı webcam olarak kullanma yazılımını Mac’e getirdi

reklam
MSI reklamı

PS5, bir oyun konsolundan çok daha fazlasını vaat ediyor

PlayStation 5

İster Netflix’te dizi-film izlemek, ister Spotify’da müzik dinlemek, ister Twitch’te sevdiğiniz bir yayıncıyı izlemek, ne amaçla olduğu fark etmeksizin eğer PlayStation 5’inizi sadece bir oyun konsolu olarak kullanmak istemiyorsanız Sony’den sizi sevindirecek bir haber var: Uzun süredir oyun severlerin heyecanla beklediği yeni konsol, piyasaya sürülür sürülmez eşzamanlı olarak günümüzün popüler eğlence hizmetlerini de destekleyecek.

Sony, perşembe günü yayınladığı blog gönderisinde, şu uygulamaların 12 Kasım’dan itibaren PS5’te mevcut olacağını söyledi:

  • Apple TV Plus
  • Disney Plus
  • Netflix
  • Spotify
  • Twitch
  • YouTube

Şirket ayrıca, Amazon Prime Video, Hulu ve Peacock gibi daha fazla eğlence hizmetinin de PS5 kullanıcılarının emrine amade olduğunu ilave etti.

Bununla birlikte Sony, PS5 Medya Kumandasındaki herhangi bir görev atanmamış dört düğmenin Disney Plus, Netflix, Spotify ve YouTube için özel başlatma düğmeleri olarak hizmet vereceğinin de altını çizdi. Bu uzaktan kumanda Türkiye’de 19 Kasım 2020’de piyasaya sürülecek, ancak PS5 kutusuna dahil olmayacak.

Yeni nesil konsolların birkaç hafta içinde çıkmasıyla Sony, PS5’in sadece oyun oynamaya yönelik bir sistemden çok daha fazlası olduğunu gösteriyor. Popüler eğlence uygulamalarına dört özel başlatma düğmesinin eklenmesi, özellikle PS5 sahiplerinin konsolu farklı amaçlar için de kullanabilmeleri için sarf edilen eforun en büyük göstergesi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Konsolu

Xbox, Kasım 2020 yamasıyla birbirinden güzel yeniliklere kavuştu

Xbox
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Microsoft, Xbox oyun konsolları için Kasım 2020 güncellemesini bugünden itibaren kullanıma sunmaya başladı. Çiçeği burnunda oyun konsolları Xbox Series S ve Series X’in yanı sıra Xbox One ailesine de sunulan güncelleme, Xbox’lara birbirinden kullanışlı özellikler getiriyor.


İlginizi çekebilir: Microsoft Teams güncellendi, işte yenilikler!

reklam
MSI reklamı

Yazılımdan oyun sektörüne kadar çoğu alanda dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olmayı başaran teknoloji devi Microsoft, Xbox için Kasım 2020 güncellemesini yayınladı. Microsoft geliştiricilerinin bu haftadan itibaren kullanıcıların beğenisine sunduğu güncelleme, Xbox One ailesine yepyeni özellikler ekliyor.

Gelin isterseniz, PlayStation 5’in rakipleri olan Xbox Series S/X ailesini de hedef alan güncellemeyle kullanıcıları nelerin beklediğine detaylıca bakalım.

Kasım 2020 güncellemesiyle gelen Xbox yenilikleri

Xbox

Dinamik Arka Plan seçenekleri

Eğer Xbox’ınızın ana ekranının çok donuk ve sade olduğunu düşünüyorsanız, bu güncellemeyle Xbox’a eklenen dinamik arka planlar sayesinde sadelikten kurtulabileceksiniz. Özellikle Xbox Series S/X kullanıcılarının çok beğeneceği yeni dinamik arka planlar, uyum içinde raks eden renkler sayesinde ana ekranınızı şenlendirecek.

Xbox Kasım 2020

Şu an için 6 adet yeni dinamik arka plan seçeneği Xbox’lara sunulmuş durumda. Microsoft, önümüzdeki günlerde kullanıcılardan gelecek talebe bağlı olarak yepyeni arka planların ve temaların ekleneceğini söyledi. Mevcut dinamik arka planlardan memnun değilseniz veya daha fazlasını istiyorsanız, mutlaka Microsoft’a geri bildiriminizi iletmeyi unutmayın.

Xbox Series S ve Series X’le uyumlu oyunlar artık kolaylıkla bulunabiliyor

Bildiğiniz üzere Microsoft, kısa bir süre önce yeni Xbox Series S ve Series X konsollarını piyasaya sürdü. Yalnız Microsoft’tan bu konsollara özel olarak herhangi bir yeni veya özel oyun görmedik; bunun yerine şirket, 30’dan fazla oyunu Series S/X ailesi için optimize etmeyi tercih etti. Ayrıca kullanıcıların yeni konsollardan efektif bir biçimde faydalanabilmeleri için bir sürü Xbox One oyununu da güncelleyen Microsoft, Kasım 2020 güncellemesinde işte bu optimize ettiği oyunların bulunmasını kolaylaştırdı.

Xbox Kasım 2020

Microsoft, artık Xbox’ın oyun kataloğundaki oyunlar arasından Series S ve Series X ile uyumlu olanların kapağına küçük bir “X/S” ibaresi ekleyecek. Bu bağlamda artık Xbox’ınızın oyun kataloğundaki oyunların hangilerinin Series S/X uyumlu olduğunu görebileceksiniz. Aynı zamanda Xbox’ınızın oyun kataloğu arayüzünün üst kısmındaki Filtre kısmından da, isterseniz Series S/X uyumlu oyunları kolaylıkla bulabileceksiniz.

Otomatik HDR özelliği

Microsoft’un yeni konsollarda geriye dönük uyumluluk noktasındaki devrim niteliğinde özelliklerinden birisi olan Otomatik HDR özelliği, Kasım 2020 güncellemesiyle tüm Xbox’lara sunuldu. Otomatik HDR özelliği, Xbox Series S ve Series X’e göre optimize edilen oyunların görsel kalitesinin önemli ölçüde iyileştirilmesini mümkün kılıyor.

Xbox Kasım 2020

Daha da güzel tarafıysa, oyun geliştiricisinin Otomatik HDR özelliğini oyununda aktif etmek için herhangi bir yama yapması gerekmeyecek. Ayrıca kullanıcılar hangi oyunun Otomatik HDR’ı desteklediğini ve hangi oyunların desteklemediğini, ilgili oyuna eklenecek olan küçük etiket sayesinde kolaylıkla anlayabilecekler.

Kasım 2020 güncellemesinin içerdiği diğer özellikler:

  • Xbox Game Pass bünyesine eklenecek bazı oyunları önceden yükleyebileceksiniz.
  • Aile hesabı sayesinde, hesabınıza birkaç farklı kullanıcıyı ekleyebileceksiniz.
  • Series S ve Series X kullanıcıları için Xbox Insider programı hayata geçti.

Tüm bu yeniliklere ek olarak Microsoft, Kasım 2020 güncellemesinde bazı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de yaptığını duyurdu. Siz de konsolunuzdan daha efektif bir biçimde faydalanmak isterseniz, yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Devamını oku

Haber

Nintendo Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC’lere aktarmak kolaylaştı

Nintendo, Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC'lere aktarmayı kolaylaştırdı
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Nintendo Switch için en son yazılım güncellemesi geldi. Artık ekran görüntülerinizi bir telefona veya bilgisayara yüklemenin yeni yolları mevcut. Özelliği her kullandığınızda Switch’inizin oluşturacağı QR kodunu taramak için akıllı cihazın kamerasını kullanarak oyununuzun hem fotoğraflarını hem de videolarını kablosuz olarak telefonlara veya tabletlere aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken konsolunuzdaki Albüm’e gitmek ve toplu iş başına gönderebileceğiniz maksimum dosya sayısı olan en fazla 10 fotoğraf ve bir video çekimi seçmek. Bundan sonra, “Paylaşma ve Düzenleme” ve ardından “Akıllı Telefona Gönder” seçeneğini seçin.


İlginizi çekebilir: Nintendo Switch satışları Ekim ayında 735.000’i aştı

reklam
MSI reklamı

Nintendo Switch görüntülerini aktarmak artık daha kolay

Dosyaları bunun yerine bir PC’ye aktarmak istiyorsanız, yeni “Bilgisayara Kopyala” özelliğine erişmek için veri aktarımını destekleyen bir USB kablosu edinebilirsiniz. Yeni seçenek, Ayarlar’daki “Veri Yönetimi” altındaki “Ekran Görüntülerini ve Videoları Yönet” bölümünde bulunuyor. Yeni yöntemler hala biraz çaba gerektirse de, ekran görüntülerinin aktarılmasını çok daha kolay hale getirebilirler. Geçmişte, dosyalarınızı başka bir cihazdan erişebilmek için önce Twitter veya Facebook‘a yüklemeniz veya microSD kartınıza kaydetmeniz gerekirdi.

Nintendo, Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC'lere aktarmayı kolaylaştırdı

En son yazılım güncellemesi, hizmetlerini görüntülemeyi kolaylaştırmak için Nintendo Switch Online’ı Ana menüye de ekliyor. Ayrıca, birden çok sisteminiz varsa açmak isteyebileceğiniz Veri Kaydetme Bulutuna eklenen verileri otomatik olarak yedekleyen yeni bir özellikle birlikte geliyor. Kullanıcı Sayfasına eklenen bir Trend bölümü, arkadaşlarınızın ne oynadığını size gösterececek. Son olarak, devam eden birkaç dosya olduğunda artık indirmelere öncelik verebileceksiniz.

Devamını oku

Oyun

Ps Plus Aralık ayı ücretsiz oyunları belli oldu!

ps plus aralık
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Sony, PS Plus Aralık 2020 oyunlarını duyurdu. Bu ay PS Plus üyesi olan PS4 ve PS5 kullanıcıları, 3 adet oyunu ücretsiz olarak kütüphanesine ekleyebilecek.


İlginizi çekebilir: Xbox CEO’su PS5’in Dualsense kontrolcüsüne övgüde bulundu

reklam
MSI reklamı

PS Plus Aralık ayı ücretsiz oyunları

Bu ay kapsamında PS Plus üyelerine Just Cause, Rocket Arena, Worms Rumble ücretsiz olarak sunulmuş durumda. Worms Rumble oyunu resmi olarak 1 Aralık’ta çıkışını gerçekleştirecek. Böylece çıkar çıkmaz PS Plus üyelerine ücretsiz olarak sunulmuş olacak. Bir diğer dikkat çeken oyun ise Just Cause 4. Çıkışının üstünden bir miktar vakit geçse de AAA denen yüksek bütçeli bir oyun olduğunu hatırlatmakta fayda var. PS Plus üyelerine ücretsiz sunulan bir diğer oyun Rocket Arena. Bu üç oyun geriye dönük uyumluluk aracılığıyla hem PS4 hem PS5 kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak.

Oyunlar, kütüphaneye eklendikten sonra kalıcı olarak duruyor. Ancak PS Plus üyeliği devam ettiği sürece oynamanın mümkün olduğunu hatırlatmakta fayda var. Şu anda, 1 aylık PS Plus aboneliği 40 TL, 3 aylık PS Plus aboneliği 100 TL ve 12 aylık PS Plus aboneliği 240 TL fiyat etiketine sahip. Black Friday indirimi kapsamında %25 indirimle birlikte 12 aylık PS Plus aboneliğini 180 TL’ye satın almak mümkün. Sınırlı süreyle geçerli olan kampanya, 1 Aralık TSİ 10.00’da sona erecek.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler