Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Akıllı Telefonlar

Sony yeni Xperia cihazında altılı kamera sistemi kullanacak!

Sony ’nin yeni  Xperia akıllı telefonunda, altı objektifli arka kamera kullanacağı sızdırıldı. Son dönemlerde çoklu kamera furyasına katılan Sony, dikkatini kamera sayısına ve kalitesine vermişe benziyor.


İlginizi çekebilir: Asus ROG Phone 2 23 Temmuz’da tanıtılacak! 

reklam

Sony ’nin yakınlarda piyasaya sunması beklenen altı kameralı yeni Xperia cihazı hakkında kesin bilgilere ulaşmak mümkün değil. Max J. tarafından çıkan sızıntılara bakılırsa ön tarafta iki arka tarafta altı lensli tasarımı sayesinde, cihazın oldukça güçlü ve çok yönlü bir kamera sistemine sahip olacağı anlaşılıyor.

sony xperia altı kamera görseli

Çıkan sızıntıya göre yeni Sony Xperia cihazının arka tarafında değişken f/1,2 ve f/2,4 açıklıklı 48 MP ana kameranın yanında; f/2,4 20 MP objektif, f/2,4 açıklıklı 16 MP objektif, f/2,4 açıklıklı 8 MP ve değişken f/1,2 ve f/2,4 açıklığa sahip 12 MP lensler bulunuyor. Bunların altında ise 0.5 MP derinlik algı sensörü konumlandırılmış. Bu sensör sayesinde portre modu çekimlerinde arka plan bulanıklığının daha doğru kullanılması sağlanacak. Ön tarafta ise 10 MP kamerayı destekleyen 0.3 MP derinlik algısı sensörü bulunuyor.

Ortaya çıkan kamera çokluğuna bakılırsa bu cihazının da Nokia 9 PureView gibi görüntüleri işleyebilmek için özel bir işlemci kullanması bekleniyor. Sızıntıya göre cihazda bulunan değişken açıklığa sahip kameraların kullanım amacı da merak konusu. Oldukça yüksek bir fiyatla piyasaya sürülmesi beklenen bu yeni akıllı telefon için kamera tarafındaki beklentiler şimdilik oldukça yüksek.

 

MSI reklamı

Teknoloji meraklısı neredeyse psikolog.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

iPhone 12 serisi, BeiDou navigasyon sistemi yer alabilir!

Yazan:

iphone 12 4K 120FPS

iPhone 12 serisi, çıkışına yakın yeni bilgiler sunmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son gelişmelere göre seri BeiDou navigasyon sistemi ile gelebilir.


İlginizi çekebilir; Huawei Mate X2, içe doğru katlanan bir ekran ile gelecek!

reklam

BeiDou navigasyon sistemi iPhone 12 serisinde yer alacak gibi gözüküyor!

Apple, yeni serisi iPhone 12 için artık geri sayıma geçti. Çıkış tarihinin konuşulmaya başlandığı seri hakkında yeni detaylar her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Özellikle ABD ile Çin arasında yaşanan gerginlik nedeniyle arada kalan firmalardan olan Apple, Çin ile aradaki buzları eritmek için bazı çalışmalar gerçekleştirebilir. Çin basınında ortaya atılan iddialara göre Apple, Çinli navigasyon yazılımı olan BeiDou sistemini cihazlarına ekleyebilir. Çin‘in gerçekleştirdiği katı kurallar neticesiyle navigasyon gibi bazı hizmetlerin kullanılamadığı şu günlerde firma, müşteri memnuniyetini arttırmak için bu tarz bir yol tercih etmiş gibi gözüküyor.

iPhone 12 BeiDou

Yaklaşık 200 ülkede hizmet veren BeiDou sistemi, 100 milyondan fazla kullanıcıya ve günlük 200 milyona varan kullanım değerlerine sahip. Bu nedenle sistemi iPhone 12 serisinde görmemizin şaşırtıcı olmadığı bir gerçek. Bir önceki seriye dahil bir adet navigasyon sistemi yerleştiren Apple, bu hamle ile birlikte hem müşteri memnuniyetini arttırmak hem de Çin hükumeti ile buzları eritmeyi hedefliyor. Corona virüs salgını nedeniyle çıkış tarihi ertelenebilecek olan serinin, sonbaharda tanıtılması bekleniyor. Bakalım firma yeni cihazları ile birlikte tekrardan odakları üzerine toplayabilecek mi bekleyip göreceğiz.

MSI reklamı
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei Mate X2, içe doğru katlanan bir ekran ile gelecek!

Huawei Mate X2

Huawei, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Mate 40 serisinin zamanında ve planladıkları gibi piyasaya çıkacağını doğruladı. Şirket, Mate 40 serisinin yanında Mate X2 ve bir dizi cihaz üzerinde daha çalışıyor. Bugün ortaya çıkan bir raporda, Mate X2’nin diğer katlanabilir telefonlardan farklı olarak içe doğru katlanacağı belirtildi.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi 10 Ultra, 120x dijital zoom ile geliyor!

reklam

Huawei Mate X2 hakkında hangi sızıntılar ortaya çıktı?

Güvenilir bir sızıntıcı olan Evan Blass, Mate X2 dahil olmak üzere yeni Huawei cihazlarının kod adlarını sızdırdı. Blass‘a göre cihazın kod adı “Teton” olacak. Şimdilik daha fazla bilgiye sahip olmasak da ileride yeni bilgilere ulaşmak için bu kod işe yarayacaktır. Başka bir sızıntılarıyla ünlü kişi Ross Young ise Mate X2 hakkında bazı açıklamalar yaptı. Ross Young‘a göre Mate X2, önceki modellerinden farklı olarak içe doğru katlanacak. Bunu geçtiğimiz ay paylaşılan bir patent aracılığı ile görmüştük fakat yeni bir seri olup olmayacağı bilinmiyordu.

Huawei Mate X2

EUIPO‘da dosyalanan patent, cihazın eski Mate X’e benzer bir forma sahip olacağını gösteriyor. Bununla birlikte Huawei, cihazın tasarımını değiştirmiş olabilir. Fakat elimizdeki patentte cihazın aşağı yukarı nasıl bir tasarım ile geleceğini görebiliyoruz. Yeni katlanabilir telefonun ne zaman tanıtılacağı hakkında net bir bilgi yok. Ancak Mate 40 serisi ile birlikte tanıtılabileceği hakkında bazı söylentiler mevcut.

MSI reklamı
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Xiaomi Mi 10 Ultra, 120x dijital zoom ile geliyor!

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi, 11 Ağustos’ta 10.yılını etkinliklerle kutlayacak ve bununla birlikte iki adet amiral gemisi düzeyinde akıllı telefon tanıtacak. Gerçekleşecek lansmanda şirketin kurucu ortağı Lei Jun özel bir konuşmanın ardından bu telefonları kullanıcılara sunacak.


İlginizi çekebilir: Kirin 1000, 5 Eylül’de resmi olarak tanıtılacak!

reklam

Xiaomi Mi 10 Ultra hangi kamera özellikleri ile gelecek?

Söylentiye göre Xiaomi Mi 10 Ultra, oldukça yenilikçi bir kamera teknolojisine sahip olacak. Cihazın kamerası hakkında öne çıkan söylentilerden biri ekran altı ön kamera bulunacak olması. Telefon gerçekten gelişmiş bir ekran altı ön kamera ile gelebilir. Eğer bu sızıntı gerçek ise Mi 10 Ultra, ekran altı ön kamera kullanan ilk telefon olacak. Cihazın bir diğer sızıntısı ise depolama ve RAM seçeneklerinde karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan görselde 8/12 GB RAM ve 256/512 GB depolama alanı seçenekleri bulunacağı görüntülenmişti.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Elimizdeki son sızıntı ise güvenilir bir kaynak olan Ross Young‘dan geliyor. Yapılan paylaşıma göre cihaz büyük ihtimalle bir konsept ürünü olacak. Ekran altı kamera ve oldukça yenilikçi arka kamerası bize Mi Mix Alpha isimli konsept telefonu hatırlatıyor. Sızdırılan bir Weibo görselinde, arka tarafın kamera dizilimini net bir şekilde görebiliyoruz. Cihazın arka tarafında dörtlü oldukça geniş bir kamera kurulumu bulunuyor. Bu kurulumdaki en dikkat çekici şey ise 120x yazısı oluyor. Cihaz, dünyadaki ilk 120x dijital zooma sahip akıllı telefon olarak satışa çıkabilir.

MSI reklamı
Devamını oku