Sosyal medya

Oyun

Sons of The Forest oyununa ait yeni bir fragman yayınlandı!

Sons of The Forest

Sons of The Forest oyunu için artık geri sayıma geçildi. Serinin ikinci oyununa ait yeni bir fragman yapımcı firma tarafından yayınlandı.


İlginizi çekebilir; Google Chrome, daha güvenli ve etkili bir önbellek için çalışıyor

reklam
Aorus reklamı

Sons of The Forest 2021 yılında bizleri karşılayacak!

Oyun dünyasına her geçen gün yeni eserler eklenmeye devam ediyor. Birçok kategoride yeni oyunların duyurulduğu şu günlerde, Endnight firması sevilen oyunu The Forest‘ın yeni sürümünü hayranlarının karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. Sons of The Forest adıyla oyuncuları ve hayranları karşılayacak oyun ile alakalı yeni bir fragman yayınlandı. YouTube üzerinden paylaşılan fragman ile yeni oyunun daha yeni nesle uygun olduğu belli olurken, yine oyun içi mekanlara ve yaratıklara göz atma fırsatı ortaya çıktı.

Adventure İstanbul

Oynanış videosuna benzer bir fragman ile bizleri karşılayacak olan yapımcı firma, oyun içindeki korku ögelerini arttırmayı hedefliyor. İlk oyunun başarısının ardından beklentiler yükselirken firmanın görüntü itibariyle fena iş çıkarmadığı yönünde yorumlar yapıldı. Özellikle eşli oynamak isteyen oyuncuların oldukça tercih ettiği ilk oyunun ardından firma, serinin ikinci oyunu ile aynı başarıyı sürdürmeyi amaçlıyor. Açık dünya korku kategorilerinde bizleri karşılayacak olan oyun 2021 yılı içerisinde piyasaya çıkacak. Firmanın ilk oyunda yaptığı gibi erken erişim süreci yapıp yapmayacağı belli olmazken, ilerleyen günlerde oyun ile alakalı detaylı bilgelerin bizleri karşılaması bekleniyor. Bakalım serinin ikinci oyunu yükselen beklentileri karşılamayı başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

The Sinking City yapımcıları oyunu Steam’den almayın diyor!

Yazan:

The Sinking City

The Sinking City oyunu resmi olarak çıkış yaptı. Steam üzerinden satışa çıkan korku macera oyununu geliştiren ekip almayın diyor.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Apple, giriş-çıkış birimi olmayan iPhone için veri kurtarma yolu arıyor!

reklam
Aorus reklamı

The Sinking City, Steam’de geliştiricilerden bağımsız çıkış yaptı!

Oyun dünyasında oldukça ilginç bir gelişme ile karşı karşıyayız. Frogwares yapımı olan The Sinking City, resmi olarak Steam‘de satışa çıktı. Buraya kadar her şey normal gibi gözükse de bu çıkışın geliştirici ekip ile bir alakası yok. Geçtiğimiz yıl dağıtıcı firma Nacon ile anlaşan Frogwares, gerekli ödemeleri alamadığını iddia ederek firmayı dava etti. Dava devam ederken, 28 Şubat‘ta planlanan oyunun çıkışı ile alakalı bir erteleme de ortaya çıkmamıştı. Bu nedenle davayı önemsemeyen Nacon firması, oyunu Steam üzerinde satışa sundu.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!

Adventure İstanbul

Oyun diğer platformlardaki listelenmenin aksine daha uygun fiyata satışa çıktı. Ayrıca Steam üzerinde çıktığı gün %60 indirim uygulandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Frogwares, takipçilerine oyunu almamalarını tavsiye etti. Ayrıca firma oyunun diğer platformlardaki sürümler ile bir bağlantısının olmadığını açıkladı. Origin‘de 349TL’ye satılan oyun Steam üzerinde indirim ile birlikte sadece 28.40 TL. Bununla birlikte sorun Steam sınırları dışına da çıkmayı başardı. Nacon ile Frogwares firmaları arasındaki dava sonuçlanmadığı sürece, PS4 oyuncuları PS5 için ücretsiz yükseltmeye sahip olamayacaklar. Ayrıca oyunu Steam‘den alan oyuncuların akıbeti de henüz netlik kazanmadı. Bazı oyuncular Frogwares firmasına destek için oyuna düşük puan vermekte.

Devamını oku

Oyun

Nintendo Switch için “Pokemon Diamond” ve “Pearl” remake geliyor

nintendo switch

The Pokémon Company, Pokémon Presents 25th Anniversary yayınında birçok şey gösterme imkanı buldu. Yayında Pokémon Snap için daha etraflı bir bakış gösteren firma; aynı zamanda 2006 Nintendo DS oyunları Pokémon Diamond ve Pokémon Pearl oyunlarının Nintendo Switch remake duyurularını yaptı.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 823-4.155TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Gösterilen videoya göre şirket Nintendo Switch konsolunun donanımından oldukça yararlanmışa benziyor. Öyle ki Pokémon Sword and Shield benzeri tasarımlara sahip oyunların görselleri çok daha güzel gözüküyorlar.

Ayrıca The Pokémon Company konuyla alakalı bazı yorumlar da yaptı. Ana serideki bu yeni oyunlara “anlaşılması kolay, oyuncu dostu yeni eklentiler” getirdiğini söyleyen firma; aynı zamanda yakın menzil savaş sisteminin de oyunlarda yer aldığının altını çiziyor.

Adventure İstanbul

nintendo switch

Oyunda başlangıç Pokémon’u olarak Turtwig, Chimchar ve Piplup seçimi yapmak mümkün olacak. Aynı zamanda her oyunun kendine has bulunmayı bekleyen efsanevi Pokémon’ları olduğunu da görebiliyoruz. Brilliant Diamond tarafında bu Pokémon Dialga iken; Shining Pearl oyununda ise bu alanda Palkia yer alacak. Oyunların geçtikleri yer ise Sinnoh bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

Aslına sadık kalacakları belirtilen bu oyunların çıkışı için ise fazla beklenilmeyecek gibi duruyor. Öyle ki Pokémon Brilliant Diamond ve Pokémon Shining Pearl remake versiyonlarının dünya çapında 2021 sonlarına doğru oyuncularla buluşması planlanıyor.

Devamını oku

Genel

PlayStation 5 için ilave SSD desteği yazın geliyor!

Yazan:

Playstation 5 türkiye fiyatı

PlayStation 5 oyun konsolu için ilave SSD desteğinin ne zaman geleceği belli oldu. Sony yaz mevsiminde depolama alanı sorununu çözecek.


Göz atman isteyebilirsiniz: Apple, giriş-çıkış birimi olmayan iPhone için veri kurtarma yolu arıyor!

reklam
Aorus reklamı

PlayStation 5 kullanıcıları depolama alanlarını arttırabilecek!

Oyun dünyasının en önemli aktörlerinden biri de kuşkusuz oyun konsolları. Sony, Microsoft ve Nintendo’nun başı çektiği bu rekabette, firmalar oyuncular için en iyisini yapmaya çalışıyorlar. PlayStation 5 ile yeni nesil oyun kavramını bir adım öteye taşımayı hedefleyen Sony, kullanıcılarını sevindirecek bir geliştirme ile bizleri karşılıyor. Oyun konsoluna 825 GB SSD yerleştiren firma, kullanıcılarına bu kapasiteyi arttırma imkanı verecek. Yaz mevsimi geldiğinde Sony, konsol içinde yer alan ilave SSD portlarını aktif hale getirecek.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!

Adventure İstanbul

playstation 5, oyun, konsol

Hali hazırda sistem ile birlikte oyuncuya sadece 667 GB‘lık bir alan kalmakta. Özellikle son dönemde artan boyutlar nedeniyle bu depolama alanı yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle geliştirme yapma kararı alan Sony, PlayStation 5 içinde yer alan ilave portları aktif hale getirecek. Bu sayede kullanıcılar ilave depolama alanı ekleme imkanına sahip olacaklar. Ancak kullanıcıların Gen 4 özellikli bir SSD almaları gerekmekte. Öte yandan ilave SSD‘nin soğutma sistemi nedeniyle fan sesini de arttıracağı gelen bilgiler arasında.

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler