Sosyal medya

Kulaklık

Segmentinin en iyisi mi? | Anker Soundcore Life Q10 kullanıcı deneyimi

Anker Soundcore Life Q10

Anker Soundcore Life Q10 kullanıcı deneyimi videosu ile karşınızdayız. Bakalım, 60 saate varan batarya ömrüyle ve berrak ses performansı ile bizlere neler sunabiliyor, hep birlikte görelim.


İlginizi çekebilir: Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth kulaklık incelemesi

reklam
MSI reklamı

Aynı fiyat bandındaki iddialı rakipleri Sony WH-CH510 ve JBL T500 modellerini alaşağı edebilecek ses ve malzeme kalitesine sahip olan, Anker’in Soundcore Life Q10 kablosuz kulaklık modeliyle ilgili tecrübelerimizi sizlere aktarıyoruz. 

Cihazda, Anker tarafından vadedilen batarya ömrü 60 saat. Bizce bu rakam çok iddialı olmakla beraber, günlük kullanımda Life Q10 bu iddiayı karşılayamıyor. Buna rağmen 40-50 saat aralığındaki kullanım ömrü gerçekten tatmin edici. Hi-Res Audio sertifikasına da sahip olan Life Q10, temiz ve berrak bir ses deneyimini bizlere sunabiliyor. Bas tonları her ne kadar dominant olsa da; gerekli ekolayzer ayarlarını yaparak tiz sesleri de öne çıkarabilmeniz mümkün.  

Kulaklığın gerçekten ergonomik olduğunu da belirtmemiz lazım. Kafanızda bulunduğu sürede ise, Life Q10 herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor. Fakat maalesef bu kulaklık, ergonomik bir kulaklık olsa bile; spor kullanımları için pek de uygun değil. Bunda kulaklığın ağır olmasının büyük payı olduğunu söyleyebiliriz. 60 saatlik kullanım vaadi de göz önüne alındığında, cihazın büyük bataryalara sahip olduğu da ortada. Haliyle, uzun batarya ömrü = daha ağır bir kulaklık. 

Bazı dezavantajlara sahip gibi görünse de; Soundcore Life Q10 bizce kendi fiyat aralığındaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri. İncelemelerimize devam edebilmemiz için lütfen videoyu beğenmeyi ve kanala abone olmayı unutmayın. Bir sonraki videoda görüşmek üzere, hoşçakalın!

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kulaklık

OnePlus, Buds uygulamasını gizlice telefonlara yüklüyor!

OnePlus Buds

OnePlus, kendi üretimi olan Buds tam kablosuz kulaklığının mobil uygulamasını, kullanıcıların telefonlarına gizlice yüklüyor. Haber ilk olarak AndroidAuthority tarafından duyuruldu.


İlginizi çekebilir: Honor, IFA’da yeni akıllı saatlerini ve dizüstü bilgisayarını duyurdu!

reklam
MSI reklamı

Segio adlı AndroidAuthority okuru, OnePlus 6 akıllı telefonunu kullanırken, gizemli bir şekilde cihazına Buds uygulamasının kurulduğunu keşfetti. Segio gibi birçok OnePlus kullanıcısı da, Buds uygulamasının, herhangi bir izin almadan cihazlarına yüklendiğini bildirdi. Üstelik, sorundan muzdarip kullanıcıların çoğunda da şirketin çıkarmış olduğu kulaklık bulunmuyordu.

Buds uygulaması, kullanıcıların TWS kulaklığa gelen yazılım güncellemelerini indirmelerine yardımcı olmak ve kulaklıkların fonksiyonlarını kontrol etmek için dizayn edildi. Şu anda, uygulama sadece OnePlus’ın kullanıcılarının erişimine açık ama bu gerçekten önemli değil. Çünkü uygulamayı indirmeseniz de, şirket uygulamayı kullanmanız için sizi zorluyor ve gizlice telefonunuzda uygulamayı görebiliyorsunuz.

Sinirlenen OnePlus kullanıcıları, Buds uygulamasını Google Play üzerinde inceleme yağmuruna tuttular ve 1 yıldız vererek bu durumdan hoşnut olmadıklarını belirttiler. Hatta, bu inceleme yazılarının içerisinde, uygulamanın cihazlarından silinmediğini belirten kullanıcılar bile mevcut.

Şirketin yaşattığı karmaşanın bir benzerini de Google geçtiğimiz sene Pixel serisi cihaz kullanan kullanıcılara yaşatmıştı. Bazı Pixel 3 ve Pixel 4 kullanıcıları, bilgileri olmadan yüklenen Pixel Buds uygulamasıyla alakalı olumsuz yorumlarını, yine benzer şekilde Play Store üzerinde durumdan yakınmışlardı. Ardından şirket, yayınladığı güncellemeyle tüm bu sorunlardan Pixel kullanıcılarını kurtardı ve sadece Pixel Buds kullanıcılarının istedikleri zaman indirmeleri için değişiklik yaptı.

Görünüşe göre, kullanıcıların OnePlus cihazlarında Buds uygulamasını görmelerine neden olan benzer sorunlar bulunuyor. OnePlus, geçtiğimiz günlerde 7,  7T, 6, 6T ve dahasına, Buds sistem uygulaması olması için destek eklemişti.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Kulaklık

Philips TV & Sound, ANC özellikli yeni kulaklık serisini tanıttı!

Philips TV

Philips TV & Sound kulaklık serisinin önümüzdeki dönemde satışa çıkacak üç farklı modelinde de kusursuz ses kalitesi, geliştirilmiş Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve etkili pasif ses yalıtımı özellikleri ile tanıtıldı. Ürün yepazesinde iki adet yüksek performanslı gerçek kablosuz kulak içi kulaklık ve bir adet aktif gürültü önleyicili kulak üstü kulaklıktan oluşuyor.


İlginizi çekebilir: Apple, Türkiye için App Store fiyatlarını artırma kararı aldı

reklam
MSI reklamı

Aktif Gürültü Önleyicili Philips T8505 kulak içi kulaklık ekim ayında satışa sunulacak!

T8505 model kulaklık; yüksek kaliteli 13mm neodimiyum sürücüsü, gelişmiş aktif gürültü önleyici özelliği ve pasif ses yalıtımı teknolojilerine sahiptir. Yuvarlak gövdeli ve açılı oval akustik tüplü kulaklık, üç farklı kulaklık boyutu seçeneğiyle sunuluyor. Google Fast Pair ve 5.0 model yeni sürüm Bluetooth teknolojisine sahip olan kulaklıklar Android cihazlar tarafından otomatik olarak bulunup kolayca cihazlarla eşleşebiliyor.

Philips TV

 

Kulaklıkta parçaları çalmak, atlamak ve duraklatmak için dokunmatik kontrol düğmeleri bulunuyor. Bas-konuş özelliği bulunan kulaklıklara Google Assistant ve Siri aracılığıyla da sesli komut verilebiliyor. 6 saate kadar sürekli kullanıma izin veren uzun pil ömrü haricinde kompakt, kablosuz taşıma çantasıyla ek 18 saate kadar kullanım sağlıyor. USB-C şarj kablosu kulaklığa hızlı şarj özelliği de ekliyor ve 15 dakikalık bir şarjla yaklaşık 1 saatlik kullanım sunuyor.

Çift mikrofon sayesinde telefon konuşmalarınızı gerçekleştirirken IR özelliği kulaklığın doğru bir şekilde kulak içinde yer alıp almadığını kontrol ediyor. IPX4 sıçrama koruyucu özelliği de açık havada kullanım için oldukça uygun.

Philips T5505: IPX4 desteği ve Google Fast Pair ile kolay eşleşme!

Siyah renkli, kablosuz, Aktif Gürültü Önleyicili (ANC) kulak içi kulaklık ekim ayında satışa sunulacak. T5505 modeli; premium ses kalitesi ve konforu uygun fiyata sunuyor.

Philips’in gelişmiş aktif gürültü önleyici sistemi, farkındalık modu, büyük, yüksek kaliteli 8mm neodimiyum hoparlörleri, yuvarlak akustik tüpü, ve 3 farklı boyuttaki değiştirilebilir kulak süngerleriyle mükemmel ses kalitesi, konfor ve pasif ses yalıtımını bir araya getiriyor.

Philips TV

 

Google Fast Pair ve 5.0 model yeni sürüm Bluetooth teknolojisine sahip kulaklıklar, Android cihazlar tarafından otomatik bulunup kolayca eşleşebiliyor. Kulaklıkta; parçaları çalmak, atlamak ve duraklatmak için dokunmatik kontrol düğmeleri bulunuyor.

Bas-konuş özelliği bulunan kulaklıklara Google Assistant ve Siri aracılığıyla da sesli komut verilebiliyor. 5 saate kadar gürültü önleyicisini aktif bir şekilde kullanıma izin veren uzun pil ömrü haricinde kompakt, kablosuz taşıma çantasıyla ek 15 saate kadar kullanım sağlıyor.

USB-C şarj kablosu kulaklığa hızlı şarj özelliği de ekliyor ve 15 dakikalık bir şarjla yaklaşık 1 saatlik kullanım sunuyor. Çift mikrofon sayesinde telefon konuşmalarınızı gerçekleştirirken, IR özelliği kulaklığın doğru bir şekilde kulak içinde yer alıp almadığını kontrol ediyor. IPX4 sıçrama koruyucu özelliğiyle açık havada kullanım için oldukça uygun.

Philips H9505: “Aktif Gürültü Önleyicili” kulak üstü kulaklık!

Siyah renkte olan model “Kasım” ayında satışa sunulacak. 40mm’lik neodimiyum akustik sürücüler mükemmel detaylı, geniş bantlı, yüksek çözünürlüklü ses kalitesi (24bit /96kHz HRA akredite) ve çıkartılabilir harici ses kablosu bulunuyor.

Philips TV

Philips’in gelişmiş Aktif gürültü önleme (ANC) sistemine sahip H9505 modelinde; pasif ses yalıtımı sağlamak amacıyla kulaklığın yastıklarına ve sürücü muhafazalarının tasarımına da dikkat edilerek üretildi. Google Fast Pair ve 5.0 model yeni sürüm Bluetooth teknolojisine sahip kulaklıklar, Android cihazlar tarafından otomatik olarak bulunup kolayca eşleşebiliyor.

Kulaklıkta; parçaları çalmak, atlamak ve duraklatmak için dokunmatik kontrol düğmeleri bulunuyor. Bas-konuş özelliği, Google Assistant ve Siri aracılığıyla da sesli komut verilebiliyor. 20 saate kadar gürültü önleyicisi on/off bir şekilde kullanıma izin veren uzun pil ömrü ve hızlı şarj özelliğiyle 15 dakikalık bir şarj süresiyle 1 saat daha kullanılabiliyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Kulaklık

Anker Soundcore Life Q10 ve Sony WH-CH510 karşılaştırması

Soundcore Life Q10 WH-CH510

Giriş seviyesi Bluetooth kulaklık segmenti, çok çetin bi rekabetin kol gezdiği bir pazar. Biz de, sizler için bu segmentte en çok tercih edilen 2 kulaklık olan; Sony WH-CH510 ve Anker Soundcore Life Q10 modellerini karşılaştırıyoruz.


İlginizi çekebilir: Segmentinin en iyisi mi? | Anker Soundcore Life Q10 kullanıcı deneyimi

reklam
MSI reklamı

Soundcore Life Q10 ve WH-CH510 karşı karşıya!

Bildiğiniz gibi 2 kulaklık da birbirine yakın bir dönemde piyasaya sunuldu ve şuan 2 kulaklığın fiyatı da aşağı yukarı aynı seviyelerde. Fakat 2 kulaklığı da deneyimlediğinizde, bu kulaklıkların adeta “biz başka dünyaların insanıyız, çok farklı beklentilere hitap ediyoruz.” dediğini duyar gibi oluyorsunuz.

Malzeme kalitesi

Sony’de mat plastik ve karo desenlerle dolu dokuya sahip bir yüzey bizleri karşılıyor. Bu noktada kulaklık etrafında kullanılan plastikte, ucuz bir hissiyat yok. Giriş seviyesi bir kulaklık için iyi sayılabilecek düzeyde diyebiliriz. Fakat kulaklığın eklem yerleri yine plastik. Bu noktada metal eklemler sağlamlık açısından daha verimli olabilirdi. Anker’e baktığımızda ise, giriş seviyesi için fazlasıyla kaliteli hissettiren bir plastik dokuya sahip olduğunu görüyoruz. Eklem yerlerinde de metal aksamlar kullanılmış ve sağlam olduğunu hissettiriyor; bunu beğendik. 2 model için de, tuşların hissiyatı güzel. Ayrıca yerleşimini de iyi yapmışlar. Bu noktada 2 kulaklığa da artı puan veriyorum.

Ergonomi

Gelelim ergonomiye, 2 kulaklıkta da suni deriden oluşan pedlerimiz var. Üst tarafta ise Sony’de herhangi yumuşak bir malzeme bulunmazken Anker, silikon bazlı yumuşak bir malzeme kullanmayı seçmiş. Ped tarafında, hafızalı kulak yastıkları sayesinde Anker, Sony’den bir adım önde diyebiliriz. Sony’nin burda Anker’e karşı üstünlüğü ise hafifliğinden geliyor.

Batarya Ömrü

Anker, bu dezavantajı, yani ağır bir kulaklık olmasının dezavantajını ise, daha büyük sürücüler ve daha büyük bataryalar ile kapatmış diyebiliriz. Anker, Q10 modelinde fabrika verilerine göre 60 saat kullanım ömrü vadederken Sony ise 35 saat vadediyor. Fabrika verisi bir yana, Anker’in gerçek kullanımda 60 saati karşılayamadığını görürken, Sony’nin belirtildiği gibi 35 saati karşılayabildiğini gördük. Fakat yine de Anker’in de 45 saatin altına düşmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ki bu çok da güzel bir değer.

Ses kalitesi

İki kulaklık da, giriş seviyesinde olmasına rağmen üst sınıf kulaklıklardan alışık olduğumuz USB Type-C ve Bluetooth 5.0 desteğine sahipler. Bu noktada, iki kulaklığın da birbirine karşı bir üstünlüğü yok. Fark ise, sürücülerde karşımıza çıkıyor. Şöyle ki, Anker’de 40 mm çapında sürücüler bulunurken Sony’de 30 mm’lik sürücüler mevcut. Bildiğiniz gibi daha büyük sürücüler demek, daha doygun sesler demek. Hatta Anker, bu noktada işi o kadar abartmış ki, bu kulaklıklarla Hi-Res Audio yani yüksek çözünürlüklü ses sertifikası bile almayı başarabilmiş. Anker’den aldığınız ses, gerçekten çok berrak ve tatmin edici. Soundcore Life Q10, bu yüksek çözünürlüklü ses sertifikasının hakkını gerçekten veriyor.

Anker, bass ağırlıklı tonlara sahipken, Sony daha dengeli tonlara sahip. Bass seviyorsanız; Anker sizin için daha iyi bir seçenek olabilir çünkü burda bir de ekstra olarak “Bass Up” tuşumuz var. Bass Up modunu kullandığımız zaman daha çılgın basslar da alabiliyoruz. Anker, beyninizi titretecek düzeyde bassları bize sağlamayı başarıyor Anker. Sony’e gelecek olursak Sony’de de, basslar Anker kadar olmasa da yine tatmin edici düzeyde; bunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Mikrofon

Kulaklıkların mikrofon kaliteleri ile ilgili detaylara sizlerin karar verebilmesi adına ise, sizler için hazırladığımız karşılaştırma videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. İyi seyirler!

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu