Sosyal medya

Samsung

Samsung, ucuz 5G akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor!

Samsung

Samsung, bu senenin sonlarına doğru Snapdragon 865+ kullanan 5G telefonları piyasaya çıkarmaya başlamıştı. Bununla birlikle Galaxy Fold, S10 ve Note 10 ailesi gibi üst seviye akıllı cihazların 5G modellerini görmeye başlamıştık.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Fold, Çin’de 5 dakikada stokları tükendi!


5G teknolojisine sahip modeller yaygınlık kazanmaya şimdiden başlıyor. Bunların başını da Koreli teknoloji üreticisi Samsung’un üstlenmesi bekleniyor. İçeriden alınan kaynaklara göre, firma çıkaracağı Galaxy A71 ile birlikte cep yakmayan bir alternatif çözüm olan 5G cihazlar üretmeye başladı.

Şimdiden bazı modeller sızmaya başladı bile. SM-A716B model numarasına sahip telefonun Çin menşeili bir versiyonu internet üzerinde görüntülenmeye başlandı. Dünyanın en büyük 5G ağına sahip ülke olduğunu düşünürsek, yapılan hamlenin oldukça makul ilerlediğini düşünebiliriz.

Samsung

Muhtemelen, global versiyonun daha sonra yayınlanacağını düşündüğümüz SM-A7160 modeli de radarlarımızdan kaçmadı. Geniş perpektifte değerlendirirsek Samsung’un Eynos 980 yonga setiyle yayınlayacağını söyleyebiliriz. Orta seviye işlemci, 5G bağlantı seçenekleri ve WİFİ-6 standartlarıyla birlikte sunulacak.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung

Samsung Galaxy Fold, Çin’de 5 dakikada stokları tükendi!

Samsung

Samsung Galaxy Fold, çıkışını gerçekleştirdiği 5 dakika içerisinde varolan stokları tükendi. Firmanın Çin içerisinde toplam kaç stok adedi olduğu ise açıklanmadı.


İlginizi çekebilir: Samsung eski Smart TV’leri artık Netflix’i desteklemeyecek


Kore Devi’nin tekrardan revize satışını gerçekleştirdiği katlanabilir cihazı Galaxy Fold satışa sürüldüğü saniyeler içerisinde yok satmaya başladı görünüyor. Katlanabilir cihaz, çeşitli marketlerde satılıyordu ve sonunda Çin Pazarına girişi de gerçekleşmişti.

Firmanın, Weibo’daki şirket hesabına göre, 2.000 dolara satılan telefonun resmi satış kanallarından piyasaya sürülen tüm cihazları tükenmiş. Koreli üretici, toplam kaç adet sattığını açıklamadı. Fakat kişisel yorumumu belirtmem gerekirse çokta stok bulundurduklarını düşünmüyorum. Keza haberin aslında da bu dile getiriliyor.

Telefonda tek hafıza opsiyonu bulunuyor. 12GB RAM ve 512GB hafızanın bulunduğu cihazın arka yüzeyinde üç kamera bulunurken ön tarafta iki kamera bulunuyor. SM-F900 model numarasına sahip telefonda oldukça yüksek kapasiteye sahip 4,380mAh batarya bulunuyor. Fakat bu modelde 5G iletişim teknolojileri bulunmuyor.

Devamını oku

Samsung

Samsung Galaxy A51, L şeklinde dörtlü kamerayla geliyor

Samsung

Samsung’un Galaxy serisi cihazları içerisinde A serisinin yeni ferdi Samsung Galaxy A51’in kasa dizaynı sızdırıldı. Görülen tasarıma göre cihazda L şeklinde bir tasarım şeması konumlandırılacak.


İlginizi çekebilir: Samsung, özel işlemci çekirdek departmanını kapatıyor!


Firma,  Galaxy A ailesinin yeni üyesi için 2019 yılı boyunca cihazın kalbini oluşturacak donanımı oluşturmak için çalışmalar yaptı. Gelecek yıl da aynı dizaynı kullanacak gibi gözüküyor.

Yeni sızıntılar,  Galaxy A51’in arka çerçeve dizaynının  L şekile sahip bir kurulum modeline sahip olduğunu iddia ediyor. Önceki bilgilere göre, Arka tasarımın merkezinde dört kameralı bir kurulum modeli tercih edileceğini öğrenmiştik. Bazı erken sızıntılar 48MP ana kamerayla birlikte 12MP ultra geniş açı, 12MP telefoto ve 5MP derinlik sensörünün kamera çözümünde kullanılacağını gösteriyor.

Samsung

Aynı sızıntının kaynağı, Galaxy A51’in 3.5mm kulaklık girişi, dual SIM slotu ve USB-C konnektörünün cihazda yer edeceğinden bahsediyor. Daha önceleri ise, Geekbench’te cihazın anahtar özellikleri yayınlanmıştı.

Samsung

SM-A515F kod adlı modelde Exnoys 9611 işlemcisi 4GB RAM ve son güncel yazılım olan Android 10’u bünyesinde bulunduracak. Ekran boyutu ise 6.5 inçç ve 32MP öz çekim kamerasının yerleştirildiği damla çentikte yaratılan tasarımda yerini almış.

Devamını oku

Genel

Samsung, özel işlemci çekirdek departmanını kapatıyor!

Samsung Exynos

Samsung, özel CPU çekirdek üretimini gerçekleştirdiği departmanını kapatıyor. Onun yerine standart ARM çekirdeklerini kullanmayı planlıyor.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S11, ikinci nesil 108MP sensör kullanacak!


Kore Devi, 2016 yılından beri Galaxy S7 ailesiyle başladığı Exynos 8890’un öncüsü olduğu işlemci teknolojileri imalatını geliştirmeye devam ediyordu. Fakat artık, işlemci çekirdeklerine Samsung’un sürdürmeyeceği belirtiliyor.

Samsung, göründüğü üzere Austin,Texas merkezli özel CPU departmanını komple kapatmayı düşünüyor. Bu karar dahilinde, fabrika içerisinde çalışan 300 personelin işine son verilmesine karar verildiği ve üretim faaliyetlerinin 31 Aralık itibariyle duracağı aktarılıyor.

Samsung

Firma temsilcileri, ortaya çıkan haberleri onayladılar ve Exynos işlemcileri daha rekabetçi tutmak için böyle bir karar aldıklarını duyurdular. Spekülasyonlara göre, Samsung işlemci biriminin iç yapısını ARM donanımlarıyla değiştirecek. Böylece performans kayıplarını minimuma düşürmeyi hedefliyor. Huawei ve Qualcomm, geçtiğimiz yıllarda benzer bir kurulum modelini cihazlarında kullandıkları işlemcilere uygulamaya başlamıştı.

Erken gelen duyumlar ışığında, Galaxy S11’in her zaman olduğu gibi Exynos ve Snapdragon konfigürasyonlarıyla markete bağlı olarak piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Exynos 9830 versiyonun bir parçasının şu anda dört çekirdekli ARM’ın Cortex A77 çekirdekleriyle gelmesi bekleniyor. Ek olarak, Koreli şirketin ayrıca AMD ile yeni GPU çözümleri için iş birliği kuracağı aktarılıyor. Yani gelecek, oldukça ilginç gözüküyor.

Devamını oku