Sosyal medya

Samsung

Samsung Galaxy Fold, Çin’de 5 dakikada stokları tükendi!

Samsung

Samsung Galaxy Fold, çıkışını gerçekleştirdiği 5 dakika içerisinde varolan stokları tükendi. Firmanın Çin içerisinde toplam kaç stok adedi olduğu ise açıklanmadı.


İlginizi çekebilir: Samsung eski Smart TV’leri artık Netflix’i desteklemeyecek

reklam
HONOR MagicWatch 2

Kore Devi’nin tekrardan revize satışını gerçekleştirdiği katlanabilir cihazı Galaxy Fold satışa sürüldüğü saniyeler içerisinde yok satmaya başladı görünüyor. Katlanabilir cihaz, çeşitli marketlerde satılıyordu ve sonunda Çin Pazarına girişi de gerçekleşmişti.

Firmanın, Weibo’daki şirket hesabına göre, 2.000 dolara satılan telefonun resmi satış kanallarından piyasaya sürülen tüm cihazları tükenmiş. Koreli üretici, toplam kaç adet sattığını açıklamadı. Fakat kişisel yorumumu belirtmem gerekirse çokta stok bulundurduklarını düşünmüyorum. Keza haberin aslında da bu dile getiriliyor.

Telefonda tek hafıza opsiyonu bulunuyor. 12GB RAM ve 512GB hafızanın bulunduğu cihazın arka yüzeyinde üç kamera bulunurken ön tarafta iki kamera bulunuyor. SM-F900 model numarasına sahip telefonda oldukça yüksek kapasiteye sahip 4,380mAh batarya bulunuyor. Fakat bu modelde 5G iletişim teknolojileri bulunmuyor.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Samsung cephesinde sürpriz istifa gelişmesi!

Yazan:

Samsung

Elektronik dünyasının öncülerinden Samsung, yönetim bazında sıkıntılı bir süreç yaşamakta. Yönetim kurulu başkanı Lee Sang-hoon istifa etti.


İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy M31’in özellikleri ortaya çıktı

reklam
HONOR MagicWatch 2

Lee Sang-hoon neden istifa etti?

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S20 serisini tanıtarak mobil cihaz pazarında adından söz ettiren Samsung, yönetim kurulu başkanının istifası ile sıkıntılı bir sürece girdi. Güney Kore’de yaşanan rüşvet skandalında tutuklanan Lee Sang-hoon, yönetim kurulunda ki görevinden istifa etti. Lee Sang-hoon‘un iş yasalarını çiğnediği ve sendika hareketlerini engellediği iddia edilmişti. Samsung‘un da süreç boyunca arkasında durduğu yönetim kurulu başkanını, elde yer alan delillerin kendisini aklayacak yeterlilikte olmamasından ötürü bir buçuk yıl hapis cezası almıştı. Ayrıca gelen bilgiler ışında Samsung içerisinde sözü geçen bir kaç ismin istifanın doğru bir hamle olacağı yönünde telkinlerde bulunduğu iddia edildi.

Samsung cephesinde sürpriz istifa gelişmesi!

Samsung firmasının hapis cezası alan en yetkili ismi olan Lee Sang-hoon‘un ardından göreve kimin geleceği merak konusu. Şirketin bu süreci nasıl atlatacağı ve ne yol izleyeceği şu an için belli değil. Çünkü yönetim kurulu başkanı hariç tam yirmi altı Samsung çalışanı daha ceza aldı. Hareketli günler görmeyi beklediğimiz Samsung‘da yeni yönetim kurulu başkanlığı görevinin devir teslimi ise Mart ayında gerçekleşecek.

 

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Galaxy S20 Ultra’nın 5000 mAh pili 1 saatten az sürede şarj oluyor!

galaxy s20 ultra

Samsung‘un son zamanlarda hızlı şarj konusunda yaptığı geliştirmeler, şirketler arasındaki rekabeti giderek kızıştırıyor. Yakın zamanda tanıtılan Galaxy S20 serisinde, şirketin bir önceki nesil Galaxy S serisi modellerine göre dikkate değer gelişmeler mevcut.


İlginizi çekebilir: Oppo, akıllı cihazlar için kalem patenti aldı!

reklam
HONOR MagicWatch 2

Geçtiğimiz sene çıkan Galaxy S10 serisinde 15 W değerinde olan hızlı şarj özelliği, Note 10‘da 25 W‘a, Note 10+‘ta ise 45 W gibi seviyelere çıktı. Şimdi ise Galaxy S20 Ultra modelinde, Note 10+‘taki bu 45 W‘lık hızlı şarj özelliğinin korunduğunu görüyoruz. Fakat bu cihazda daha etkili çalıştığı görülüyor.

 

 

Galaxy S20 Ultra’yı %0’dan %100’e şarj etmek yalnızca 58 dakika!

Söylenenlere göre Galaxy S20 Ultra’nın 5000 mAh pilini, %0’dan tam dolu hale getirmek için gereken süre 58 dakika. Note 10+’a göre kıyasladığımızda dikkat çeken bir ilerleme olmuş. Çünkü Note 10+‘ın 4300 mAh bataryasını 25 W adaptörle şarj etmek 1 saatten biraz daha uzun sürerken, 45 W adaptörle tam dolu hale gelmesi 1 saatin biraz altında zaman alıyordu.

Piller, şarjı düşük olduğunda daha yüksek Watt değerlerini tercih edebiliyor ve dolum esnasında şarj oranını düşürebiliyor. Galaxy S20 Ultra’da ise Note 10+’a göre, daha yüksek şarj oranlarını, daha uzun süre koruyarak, daha büyük kapasiteli pillerin benzer sürede doldurulmasına imkan tanıyor.

Devamını oku

Samsung

Galaxy S9 / S9 Plus için Android 10, Türkiye’de dağıtıma çıktı!

S9

Samsung Galaxy S9 ve  Galaxy S9 Plus için uzun zamandır beklenen ve dünya çapında dağıtım süreci neredeyse 2 ay süren güncelleme sonunda Türkiye’de dağıtıma açıldı.


İlginizi çekebilir: Samsung S9 ve S9+ için One UI 2.0 beta yayınlanmaya başladı

reklam
HONOR MagicWatch 2

S9 ailesi, 2018 yılının amiral gemisi modeli cihazları olarak karşımıza çıkıyorlar. Bayrak gemisi cihazlar için Samsung, hatırlarsanız ki güncelleme takvimini değiştirmiş ve tarihleri geriye almıştı.

Normal şartlarda, Mart 2020 tarihinde dağıtım sürecinin başlamasını beklediğimiz akıllı cihazların yükseltmeleri Aralık ayının sonunda başlamış ve 2 aylık süreç içerisinde cihazlara ulaşabilmiş oldu.

Dünkü, “Galaxy Unpacked 2020″ etkinliğinden sonra, artık 2018’in amiralleri için son büyük güncelleme tamamlanmış oldu. Firma, 2017’de tanıttığı Galaxy S8 cihazı için Android 10 yükseltmesini vermeyeceğini açıklamıştı.

Yani, toplamda Galaxy S9 ailesi Android 8.0 (Samsung Experince Final) > Android 9.0 (OneUI 1.0) > Android 10 (OneUI 2.0) sürümlerini edindiler. Tabii ki kutudan çıkan sürümü saymazsak toplam 2 büyük Android yazılım güncellemesine sahip olmuş oluyorlar. Muhtemelen bu cihazlar, S8’in ortak kaderini mahkum edilerek son güncellemelerini almış olacaklar.

S9

Güncellemeyle birlikte, OneUI versiyonu da değişiklik gösteriyor ve 1.0’dan 2.0’a güncelleniyor. Yükseltmenin en ilgi çekici değişikleri ise şünlar:

  • Daha akıcı animasyonlar
  • Yeni navigasyon hareketleri
  • Geliştirilmiş karanlık mod sistemi
  • Dijital sağlık modu ve getirilen yeni opsiyonlar

Bunların dışında cihaz ailesi için  “Dex Masaüstü Modu” kullanım imkanı da cihaza eklenen en önemli özelliklerin arasında yerini aldı.

Güncellemeyi, “Ayarlar > Yazılım Güncellemesi > Güncellemeleri Kontrol Et” kısmından edinebilir, eğer temiz bir kurulum yapmak istiyorsanız da SamMobile’ın sitesine dahil ettiği Odin kurulum dosyasını indirebilirsiniz.

Devamını oku