Sosyal medya

Kripto Para

Samsung, NFT Özellikli Televizyon Çıkaracak!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son dönemin gözdesi olan NFT alanına adım atan en son büyük şirket oldu. Şirket bu yıl satışa çıkaracağı, NFT alım-satımı özelliğine sahip olan 3 televizyonu duyurdu. Samsung ‘un tanıtmış olduğu NFT özellikli televizyon ile kullanıcılar televizyondan bağlanacakları platformla çeşitli pazaryerlerindeki NFT eserleri görüntüleyebilecek, satın alabilecek ve satabilecek.


İlginizi Çekebilir: 2021 Yılı Kripto Piyasası Trendleri Nelerdi?


Blok zincir teknolojisinin popüler ürünü olan ve pek çok büyük ismi kendisine çeken NFT sektörü, yeni bir dev isme kapılarını açtı. Teknoloji devi Samsung, yaptığı açıklama ile bu yıl çıkacak olan 3 televizyonunda NFT özelliği olacağını duyurdu. Çıkması beklenen 3 yeni televizyon modeli olan  “MICRO LED, Neo QLED ve The Frame” ile kullanıcılar pazaryerlerindeki NFT eserlerini diledikleri gibi görüntüleyip, alım-satımını yapabilecekler.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“NFT’lere olan talebin artmasıyla, günümüzün parçalı görüntüleme ve satın alma ortamına bir çözüm ihtiyacı vardı. 2022’de Samsung, dünyanın ilk TV ekranı tabanlı NFT platformunu tanıtıyor. Sevdiğiniz sanat eserlerine göz atmanıza, satın almanıza ve tek bir yerde görüntülemenize olanak tanıyan bir platform ile geliyoruz.”

Bu uygulama, MICRO LED, Neo QLED ve The Frame aracılığıyla dijital sanat eserlerini keşfetmek, satın almak ve takas etmek için entegre bir platforma sahiptir.”

Samsung, bu 3 televizyon modelinde müşterilerine bir NFT platformu sunacak. Birçok pazaryerinden NFT’leri çekecek olan platformda kullanıcılar NFTleri görüntüleyebilecek. Ayrıca kullanıcılar, platformda sergilenen NFT’leri kimin oluşturduğunu ve hangi blok zincir ağına ait olduğuna dair bilgilere de ulaşabilecek.

Teknoloji devi Samsung, son dönemlerde kripto paralar konusunda da ciddi adımlar atmıştı. Güney Koreli teknoloji devi elektronik şirketi, ağustos ayında merkez bankası dijital parasının test edileceği pilot programa dahil olmuştu. Bunların yanında Samsung, akıllı telefonlarında bulunan kripto para cüzdanını, donanım cüzdan markası Ledger ile de geçtiğimiz mayıs ayında entegre ettiğini duyurmuştu.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval