Sosyal medya

Tablet/Notebook/Laptop

Samsung Galaxy Tab S8 Serisi Yolda: Snapdragon 8 Gen 1 ile Geliyor!

Samsung, Android tablet üreticileri arasında üst seviye tablet üreten sayılı firmalardan. Apple’ın iPad Pro ile hakimiyetini eline aldığı üst seviye tablet pazarında Galaxy Tab S serisi ile varlığını devam ettirmeye çalışan Samsung, bu sefer iPad Pro’nun karşısına oldukça güçlü bir rakip koymayı hedefliyor.

Galaxy Tab S7 serisinin yerini alması beklenen yeni Galaxy Tab S8 serisi, sunduğu üst seviye donanım özellikleri ile gerçekten de Apple’ın iPad Pro’sunun tahtına oturabilir.

Galaxy Tab S8 Serisinde Üç Adet Cihaz Olacak!

Galaxy Tab S8

Samsung’un yeni tablet serisi hakkındaki bilinenler düne kadar oldukça sınırlıydı. Ancak sızıntı haberleri ile ünlü WinFuture isimli sitenin son haberi bu durumu tamamen değiştirdi ve Samsung’un yeni tablet serisi hakkındaki birçok bilgi gün yüzüne çıktı.

Bu bilgilerden biri de seride kaç adet cihaz bulunacağı. Samsung’un Galaxy Tab S7 serisinde baz model olan Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ bulunuyordu. Bu seride ise Tab S8 ve Tab S8+ modelleri yerlerini korurken seriye bir de Tab S8 Ultra modeli eklendi.

Tab S8 Ultra’nın Arkadan Görünüşü

Gelen bilgiler doğruysa, üç cihazda da Qualcomm’un en yeni ve en güçlü işlemci modeli olan Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin yanında 12 MP ana kamera ve 6 MP geniş açı kamerası, Wi-Fi 6 desteği, microSD kart girişi, Bluetooth 5.2 desteği, USB Tip-C 3.2 Gen 1 desteği, parmak izi okuyucu ve kutu içeriğine dahil bir S Pen sunulacak. Bellek kapasitesi ise Tab S8 ve Tab S8+ modellerinde 8 GB olarak belirlenmişken, Tab S8 Ultra’da ise 8 ya da 16 GB bellek seçeneği sunulacak.

Tabletlerin arasındaki temel fark ise cihazların ekran boyutları. Serinin baz modeli olan Tab S8’de 2800 x 1752 çözünürlüğünde 120Hz destekli 11 inçlik LCD bir panele yer veriliyor. Serinin ortancası olan Tab S8+ modelinde çözünürlük ve ekran yenileme hızı değeri aynı tutulsa da ekran boyutu 12.7 inç olmuş ve kullanılan panel teknolojisi ise AMOLED olarak belirlenmiş. Tepe model olan Tab S8 Ultra ise bazı dizüstü bilgisayarlardan bile büyük boyutlu olan 2960 x 1848 çözünürlüğünde 14.6 inçlik ve yine 120 Hz desteğine sahip AMOLED bir ekrana ev sahipliği yapıyor. Bu ekran boyutu, Apple’ın en büyük ekranlı tableti olan 12.9 inçlik iPad Pro’dan bile büyük. Tab S8 Ultra’nın ekranı, çoklu uygulama kullanımını bir üst seviyeye taşıyabilir.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?  Apple’ın M1 işlemcili iPad Pro modelleri yerine Galaxy Tab S8’i tercih eder miydiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Samsung Exynos 2200 İptal Edildi: Galaxy S22 Serisi Snapdragon İle Gelecek!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval