Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S22 Serisi, Corning Gorilla Glass Victus+ ile Korunacak!

Corning, yıllardır birçok akıllı telefon üreticisinin telefonlarının ekran camı için tercih ettiği bir firma. Çizilmelere ve kırılmalara karşı her seride daha dayanıklı camlar üretmeye çalışan Corning’in halihazırdaki en güçlü Gorilla Glass modeli olan Gorilla Glass Victus, Samsung Galaxy S21 serisi ve Xiaomi Mi 11 gibi üst seviye cihazlarda kullanılmıştı.

Samsung’un Galaxy S22 modellerinde Gorilla Glass Victus’un bir üst modeli olan Gorilla Glass Victus+’a yer vereceği haberi ise teknoloji çevrelerini hareketlendirdi. Serinin en ucuz modeli olan Galaxy S22’de üretim maliyetlerini azaltmak amacıyla bellek miktarı konusunda ilginç bir strateji izleyen Samsung, anlaşılan o ki ekran camı konusunda daha cömert davranacak ve serinin bütün modellerinde ön cam olarak Gorilla Glass Victus+’a yer verecek.

Önceki Cama Göre Daha İnce ve Dayanıklı Olacak!

Gorilla Glass’ın yeni nesillerindeki en büyük değişim, camın kalınlığı konusunda oluyordu. Bu yıl da aynı gelenek devam edecek ve Gorilla Glass Victus+, önceki nesile göre daha ince bir yapı sunarken aynı zamanda daha da dayanıklı olacak.

Camın inceliğinin kullanıcının ekran ile olan etkileşiminde önemli bir rol oynadığı düşünülürse, kullanıcıların deneyimlerinin bir adım öteye taşınacağını söylemek mümkün. Henüz Corning Gorilla Glass Victus+’ın diğer özellikleri bilinmese de bu teknolojinin ilk olarak Samsung Galaxy S22 serisinde kullanılacağının neredeyse kesin olduğunu söyleyebiliriz.

Cam Arka Kapak İçin De Corning Tercih Edilebilir!

Samsung, Galaxy S21 serisinde sadece S21 Ultra modelinde cam arka kapağa yer vermiş, serinin diğer modelleri olan S21+ ve S21’de ise “glasstic” adını verdiği cam görünümlü plastik materyali kullanmıştı. Son gelen sızıntılar ise Samsung’un bu yıl  bir değişikliğe gideceğine ve bütün Galaxy S22 modellerinde hem önde hem de arkada cam materyal kullanacağına işaret ediyor.

Cihazların ekranının Gorilla Glass Victus+ ile korunacağına kesin gözüyle bakılsa da arka cam için herhangi bir bilgi yoktu. Son gelen bilgiler ise cihazlarn arka camlarında da yine Corning üretimi olan, yansıma ve parmak izlerine karşı özel bir katman ile kaplanmış “Super Clear Glass” adı verilen camların kullanılacağını gösteriyor.

Cihazın arkasında parlak bir cam görünümü yerine mat bir görünüm seven kullanıcıların hoşuna gitmesi beklenen “Super Clear Glass” adlı cam teknolojisi, cihazlarının arkasında parmak izi olmasından yakınan titiz kullanıcıların da hoşuna gidecektir.

Böylesi bir karar, Samsung’un maliyetlerini artıracak olsa da, yüksek meblağlar ödeyerek satın aldıkları cihazlarında plastik bir arka kapağa yer verilmesinden şikayet eden ve amiral gemisi bir cihaz kullanıyormuş hissi yaşamak isteyen kullanıcılar Samsung’un bu hareketini olumlu karşılayacaktır.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Galaxy S22 serisinde Gorilla Glass Victus+ kullanılması doğru bir karar mı? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir: Gorilla Glass Victus, akıllı telefonları güçlendiriyor!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval