Sosyal medya

İnceleme

Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note II, pek çok mobil benchmark yazılımında şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek puanları aldı.

Samsung Galaxy Note II, ilk bakışta bir telefonu andırmıyor. Özellikle iPhone’un 3.5 inçlik ekranına alışkın gözler için 5.5 inçlik bir ekran, tablet boyutlarında denebilir. Alışıncaysa bu 5.5 inçlik ekran insana “daha küçüğünü kullanamam” dedirtiyor. Samsung Galaxy Note II’yi bir akıllı telefon olarak rakiplerinden ekran boyutundan sonra ayıran ikinci önemli özellik S-pen. Samsung’un bu dijital kalemi ve S-Note uygulaması ile not almak, SMS yazmak çok kolaylaşıyor. SMS yazarken el yazısıyla yazdığınız kelimeler, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi OCR yazılımıyla ve aynı zamanda otomatik düzeltme sayesinde inanılmaz isabetli şekilde yazıya dökülüyor.

Samsung Galaxy Note II’nin çift elle kullanılabilen ekranının bu kadar büyük olması, Samsung’a normal bir cihazda mümkün olmayan hamle özgürlüğü vermiş. İlk kez bir akıllı telefonu çift ekran gibi kullanabiliyorsunuz. Geri tuşuna basılı tuttuğunuzda beliren menüden, kullandığınız uygulamaya ek olarak ikinci bir uygulama seçip, çift ekran kullanabiliyoruz. Örnek olarak bir sosyal medya insanıysanız Facebook ve Twitter ekranınıza aynı anda ulaşabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy Note II, pek çok mobil benchmark (performans testi) yazılımında şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek puanları aldı. Öyle ki 3D uygulama testlerinde de büyük ekranı ve yüksek çözünürlüğüne rağmen sabit 60 FPS ile çalıştırdı. Zaten bu yüksek performans sayesinde de çift ekran gibi kullanılabiliyor cihaz.

5.5 inçlik dev ekranda AMOLED seçilmiş, bu sayede de güçten tasarruf ediliyor. 3300 mAh’lik batarya ise cihazın büyük boyutlarının hakkını veriyor. Bu kadar büyük bir bataryaya sahip olmasına karşın cihazın kalınlığı ise sadece 9.4 mm.

Galaxy Note II, 16, 32 ve 64 GB’lık depolama seçeneklerine sahip. Dilerseniz toplam kapasite 128 GB’a kadar Micro SD kart ile arttırılabiliyor. Bu dev alana birkaç 720p film, bol bol MP3 atabilirsiniz. Fakat ses çıkışının biraz düşük olduğunu belirtelim.

Galaxy Note II, Android 4.1 Jelly Bean yüklü olarak geliyor. Android’i en çok zorlayacak oyunların, uygulamaların yanında bir de Samsung’un kendine has uygulamalarına Galaxy Note II içerisinden erişebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy Note II şu an için Türkiye’de satılan en güçlü Android cihaz. Dokunmatik ekranda kalem kullanmaya alışınca bir daha parmaklarınızı ekrana sürmeyeceksiniz. Eğer cebinizde bir mini tablet taşımak sizi rahatsız etmeyecek ise, Samsung Galaxy Note II tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.

 

Fiyatı: 1.799 TL

Firma: Samsung Türkiye

Web: www.samsung.com.tr

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval