Sosyal medya

Samsung

Samsung Galaxy Note 9’da, Android 10 testlerine başlandı!

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 kullanıcılarını sevindiren haber Koreli Dev’den geldi. Şirket, geçen sene çıkarmış olduğu Note serisi akıllı telefonuna güncelleme göndermeye hazırlanıyor.


İlginizi çekebilir: Samsung, One UI 2.0 beta programını yakında başlatacak!


Galaxy S9 serisinden sonra, geçen seneki amiral modeli olan Note 9 için Android 10’u test etmeye başladığını açıkladı.

Samsung, “N960FXXU3DSJ3” inşa numarasına sahip yazılımında, Android’in son versiyonunu tes ediyor. OneUI 2.0 tabanı kullanılarak sürümün oluşturulduğu tahmin ediliyor.

Henüz bir netlik bulunmasa da, firma Galaxy Note 9 kullanıcıları için Android 10 beta programını duyuracaktır. Yalnız, firmanın yakında gelecek Galaxy S10 için beta programını, dün yaptığı açıklamayla sadece Kore’ye özel olacağını duyurduğunu söylemekte fayda var.

Note 9, 2018 yılına damgasını vuran modeller içinde yer almıştı. 4.000mAh yüksek pil ömrü ve önceki modele nazaran daha uzun ekranıyla sevenlerini oldukça cezb etmişti.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung

Samsung Galaxy S11, daha büyük ekran-gövde oranı sunacak!

Galaxy S11

Samsung Galaxy S11, sızıntıları elimize ulaşmaya başladı. Şu an bunun için çok erken olduğunu söyleyebiliriz ama yine de gelen detaylar baya heycan verici duruyor.


İlginizi çekebilir: Xiaomi MIUI 11 güncellemesi başlıyor!


Samsung Galaxy S11 üretime geçmeden hakkında bazı iddialar gelmeye başladı bile. İlk olarak Samsung’un cihazda yeni 5x periskobik telefoto kamera özelliğini test edeceği haberleri ortaya çıkmıştı.

Şimdi de cihazın internet performansını içeren HTML 5 tarayıcı testlerinde görüntüledik. Bu da S serisinin yeni üyesinde ekran tarafında yenilikler görebileceğimizi gösteriyor olabilir.

Cihaz testlerinde, SM-G416U model adıyla gördüğümüz telefonu HTML 5 benchmark kullanım değerleriyle karşılaşıyoruz. Yayınlanmayan Galaxy S modelinin testlerinde bu isimle karşımıza çıkıyor.

Süpriz yapmayarak, Kore Devinin akıllısında Android 10 çalışıyor. 20:9 boy oranına sahip olan ekran benchmarkta 384x854px çözünürlüğünde listelenmiş. Samsung Galaxy S10 ve Note 10 amiral gemilerinde, çoğu cihazdan alışık olduğumuz 19:9 formatını kullanıyordu. Galaxy A80 ve A70’de de 20:9 daha uzun bir ekranla karşılaşmıştık.

Samsung Galaxy S11

Firmanın, yavaş yavaş kendine özgü teknolojilerini üst düzey cihazlarına da uygulamaya kararlı olduğunu gösteriyor. Net bir bilgi henüz elimizde olmasa da şirket, daha uzun ekran anlayışını cihaza POP-UP kamera getirmek için kullanıyor olabilir.

Samsung Galaxy S11, önümüzdeki sene en erken Şubat ayına kadar görmeyi ummuyoruz. Fakat hakkında sızıntılar gelmeye devam edeceğine emin olabilirsiniz. Firma, Şubat ve Temmuz ayları olmak üzere iki kez cihaz lansmanı yapıyor.

Devamını oku

Samsung

Galaxy S10 serisine, Android 10 daha çok kullanıcı için yayınlandı!

Galaxy S10 cihazları için Android 10 güncellemesi daha çok kullanıcıya erişmeye başladı. Avrupa ülkeleri sırayla açık betaya dahil olmaya devam ediyorlar.


İlginizi çekebilir: Huawei Mate 20 Pro, Android 10 almaya başladı!


Samsung, uzun süredir üzerinde çalıştığı büyük Android güncellemesi için yamalar göndermeye devam ediyor. Galaxy S10, S10 Plus ve S10e kullanıcılarına Samsung bir süredir yayınlanacak stabil geliştirmeyle ilgili sürümler gönderiyordu.

Yazılımın güncelleme takviminin beta kullanıcıları için 14 Ekim’i gösterdiği ifade edilmişti. Keza, Amerikan cihazların bu güncellemeye dahil olduğunun altını çizmekte fayda var.

Keza, öyle de oldu. Android 10 yazılım güncellemesinin dağıtımına Samsung kademeli olarak başlamış durumda. İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleri için ise henüz herhangi bir bilgi söz konusu değil. Ancak, güncellemenin dağıtımı birkaç hafta daha sürebilir.

Ek olarak, Samsung’un amiral gemilerine gönderdiği güncellemenin içeriğine geçelim. Yazılım, Koreli Dev’in, saf Android yazılımına arayüz giydirerek kullanıma sunduğu OneUI ile geliyor.

OneUI, yeni yazılımla birlikte 2.0 versiyonuna geçmiş ve Fokus modu kamera uygulamasına dahil edilmiş. Yazılım güncelleştirmesiyle ilgili yer alan tüm detaylara aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.

Galaxy S10

Android 10‘un stabil versiyonu, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e için Aralık ayında tüm cihazlar için yayınlanacak.

Devamını oku

Samsung

Samsung, Galaxy S11’de periskop kamera kullanacak!

Samsung

Samsung, önümüzdeki sene çıkarması beklenen S serisi üzerinde çalışmaya başladı. Gelen raporlara göre şu anda üretici firma kullanacağı periskop kamera lenslerini test ediyor.


İlginizi çekebilir: Sony Xperia 8; 21:9 ekran, Snapdragon 630 işlemci ve çift kamera!


Güney Kore’den gelen raporlar, Galaxy S11 için kullanacağı periskop lens teknolojisini test etmeye çok yakında başlayacak. Yeni kamera lensleri Kore menşeili şirket olan MecaTech Sistemleri tarafından üretildi.

Test soketlerinin donanımı son kez kontrol edilmeden önce üretici firma tarafından parçaların tedarik edilmesi gerekiyor. MecaTech, ToF modülleriyle birlikte düzenli olarak periskop kameralar üreten bir üretici.

Periskop kamera nedir? Ne işe yarar?

Periskop kamera teknolojisi, son zamanlarda birçok akıllı telefon üreticisinin tercih ettiği yeni bir teknolojidir. Bunlardan piyasa önünden en dikkat çekeni Huawei’nin geliştirmiş olduğu cihazlar denebilir. Lense giren görüntü, normal lenslerde 2 mercekten geçip 90 derecelik bir açı yapıyor.

Fakat Periskop lenslerde, mercekten geçen görüntü direkt olarak prizmanın içinden geçiyor. Bu da dijital kameraların avantajlarını arttırıyor. Sanki görüntü onlarca lensten geçmiş gibi davranıyor. Ortaya bu şekilde çok pürüzsüz fotoğraflar çıkabiliyor.

Samsung

Yüksek çözünürlüklü kamera ile fark yaratacak!

Sızıntılar, Samsung’un Galaxy S11’de odak derinliğini yarıda bırakmak yerine 5x optik yakınlaştırmayı kullanacağını gösteriyor. Telefondaki ana kamera içerisinde Samsung Electro-Mechanics modülüne sahip 108 megapiksel bir kamera yer alacağı aktarıldı.

Ek olarak, Samsung’un cihaza spektometre desteği de ekleyeceği söylentiler arasında yer aldı. Bu sensör, objelerin içerisindeki kimyasal çözeltiyi analiz edebiliyor. Örnek verirsek, içecekler içerisindeki alkol oranı bu şekilde belirlenebiliyor ve yiyeceklerin kalorisi tahmin edebiliyor.

Sensör, belli ki S serisinden kaldırılacağı tahmin edilen kalp atış sensörünün boşluğunu doldurması bekleniyor.

Devamını oku