Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy A72, Yeni Yıla Güncelleme İle Başladı!

Android üreticileri arasında güncelleme konusunda bir yarış olduğu söylenebilir. Verdiği güncelleme sözleri ile bu yarışta öne çıkan markalardan biri de Samsung. Galaxy A72 ve Galaxy A52 gibi orta seviye cihazlarına 3 yıl güncelleme desteği sözü veren Samsung, 2022 yılına A72 modeline verilen Android 12 tabanlı OneUI 4.0 güncellemesi ile girdi.

Rusya’da dağıtıma başlanan güncelleme ile, ilk defa Samsung’un orta seviye bir cihazında Android 12 tabanlı OneUI 4.0 sürümünü göreceğiz. Bu gelişme ile beraber Galaxy A52 kullanıcılarının da beklentilerinin tavan yaptığını söylemek mümkün.

Bütün Avrupa Yakın Zamanda Güncellemeye Kavuşabilir!

Güncellemenin başlangıç noktası Rusya olsa da, PhoneArena’nın verdiği bilgilere göre güncelleme yakın zamanda bütün Avrupa’da erişilebilir olacak.

Samsung’un Galaxy S10 ve Note 10 gibi amiral gemisi düzeyindeki cihazlarla aynı anda A72 modeline de güncelleme vermesi, birçok kullanıcının beğenisini topladı. Zira Snapdragon 720G işlemcisi Samsung’un önceki cihazlarında görmediğimiz bir işlemci ve yazılımın optimizasyon sürecinin de Samsung için bir ilk olması nedeniyle uzun süreceği düşünülüyordu.

samsung

Samsung Galaxy A72

Ancak korkulan olmadı ve Samsung, güncelleme takvimine göre 2022 yılının Şubat ayında gelmesi beklenen güncellemeyi erkenden kullanıcılara sundu. Bu hamlenin, güncelleme konusunda Samsung’un elini daha da güçlendireceğini söylemek mümkün.

Şimdilik kullanıcı geribildirimlerinin azlığı nedeniyle güncellemenin büyük bir hata içerip içermediği bilinmiyor. Eğer yeni gelen sürüm, Galaxy Z Flip 3 veya Z Fold 3’te olduğu gibi büyük hatalar içermiyorsa, sürümün dünya genelinde bütün bölgelerde yayınlanmasının oldukça yakın olduğu söylenebilir.

Galaxy A52 İçin Plan Ne?

Samsung Galaxy A52’nin, abisi olan A72 ile oldukça benzer özelliklere sahip olması, eğer A72 için her şey doğru giderse, güncellemenin yakın zamanda A52’ye de gelebileceğine işaret ediyor.

Özellikle ülkemiz gibi pazarlarda, Samsung deneyimini uygun fiyata yaşamak isteyen kullanıcılar tarafından çokça tercih edilen A52 ve A72 modelleri yüksek satış rakamlarına ulaşmış durumda. Bu durumun farkında olan firmanın bu modellere özel bir ilgiyle yaklaştığını söyleyebiliriz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Samsung’un güncelleme politikasını destekliyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: SAMSUNG GALAXY A72 | Söylendiği kadar iyi mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval