Sosyal medya

Haber

PUBG Mobile geliri 1 milyar doları aştı

PUBG Mobile

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile, kırdığı rekorlarına bir yenisini ekledi. Oyun, 1 milyar dolardan daha fazla gelir elde ederek rakiplerini geride bırakmayı başardı.

İlginizi çekebilir: Google servisleri Huawei Mate 30 Pro’ya nasıl yüklenir?

PUBG Mobile

PUBG Mobile, aydan aya gelirlerini düzenli olarak artırmayı sürdürüyor. Oyun Game for Peace ismiyle ve kozmetik düzenlemelerle Çin’de gelir alımına açıldığından bu yana adeta durdurulamıyor. Sensor Tower Store Intelligence’ın yayınladığı son rapora göre, PUBG Mobile’ın gelirleri 1 milyar doları aştı. iOS ve Android genelinde cirosu 1 milyar doları aşan PUBG Mobile böylece, söz konusu rakamlara ulaşmış ilk Battle Royale oyunu oldu.

Ağustos 2018‘de oyunun brüt geliri 25 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Ancak bu yıl 160 milyon dolara ulaşmış durumda. Çin verisinin çıkarılması durumunda bile oyunun getirisindeki büyümenin geçtiğimiz yılın iki katı olduğu kaydediliyor. Aradan geçen bir yılın ardından bir yıl içindeki gelir tablosunun değişimi gerçekten de oldukça çarpıcı.

PUBG Mobile

 

Başarılı oyun, zaman zaman yayınlanan güncellemelerle de canlı tutuluyor ve oyuncuların beğenisini kazanıyor. Son olarak PUBG Mobile Lite’a getirilen 0.14.1 güncellemesi büyük değişikliklerle geldi. Yeni güncellemede dikkat çeken ilk ve en önemli özellik ise harita. Yeni Golden Woods haritası ilk göze çarpan harita. Çalılık araziler, yağma için uygun küçük kasabalar barındıran dar bir harita olan Golden Woods, oyunculara rekabetçi bir savaş alanı sunuyor.

Enerji mühendisi, basketbol antrenörü ve teknoloji meraklısı...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Huawei uygulama geliştiricilerine servet ödeyecek!

Çinli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz yıl ABD Ticaret Bakanlığı tarafından kara listeye alınınca yeni cihazları için Google servislerinden mahrum kaldı. Bunu aşmak için kendi mobil servislerini geliştirmeye devam eden şirket, uygulama geliştiricilerini transfer etmek için kesenin ağzını açtı!


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy A51 kutusundan çıkıyor – 2600 TL’ye Note 10 tasarımı


Huawei, İngiliz uygulama geliştiricilerine 26 milyon dolar ödeme yapacak

Hatırlanacağı üzere Huawei Mate 30 Pro, yasaktan sonra Google servisleri yüklü olarak gelmeyen ilk akıllı telefon olmuştu. Görünüşe göre bu yasak piyasaya çıkacak olan yeni telefonlar için de sürecek. Google Mobil Servisleri’ne (GMS) alternatif olarak Huawei Mobil Servisleri (HMS) adlı bir yapı duyuran şirket, halihazırda var olan App Gallery uygulama marketini bu yapının içine dahil ediyor. Ayrıca diğer Google servislerinin de alternatifleri, yeni oluşturulan ekosistemin içerisine kısa süre içerisinde dahil edilmiş durumda.

Huawei P40 serisi öncesinde uygulama marketindeki eksikleri gidermek isteyen marka, bunun için Londra’da uygulama geliştiricilerine yönelik bir sunum gerçekleştirdi. İngiliz ve İrlandalı geliştiricilerle görüşen gelen marka yetkililerinin, Play Store’daki uygulamaların App Gallery’e entegrasyonu için toplam 26 milyon dolarlık destek teklif ettiği ifade ediliyor. Ayrıca Apple ve Google’ın uygulamalar için yaptığı %30’a varan kesintinin aksine Huawei’nin kendi platformunda bu oranı %15’e düşüreceği de belirtiliyor.

App Gallery’nin havuzunda Amazon, Snapchat, TikTok ve Fortnite gibi uygulamalar olmasına rağmen, popüler uygulama sıklığı konusunda rakiplerine kıyasla eksik kalıyor. Huawei’nin tüketicilerden sorumlu Avrupa başkan yardımcısı Jaime Gonzalo ise geliştiricilerin önündeki engelleri kaldırarak bu sorunu aşacaklarını düşünüyor. HMS ekosistemine katılan geliştiricilerin reklamını yapmaya hazır olduklarını belirten Gonzalo, gelir paylaşımı konusunda da daha az müdahaleci olacaklarını ifade ediyor.

Devamını oku

Diğer

Pilde yeni dönem, Lityum Sülfür

Pilde yeni dönem, Lityum Sülfür. Lityum Sülfür piller ile telefonların pil sürelerinde büyük gelişimler bekleniyor. Karbon emisyonunu azaltma çabasıyla beraber, yeni pil tasarımları da farklı teknolojierle beraber ilerleme gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Huawei, 2019’da 240 milyon akıllı telefon satışı yaptı

Avustralya’nın Monash Üniversitesi, yaptığı çalışmalar sonucunda bugüne kadarki en verimli Lityum Sülfür pili geliştirdiğini iddia ediyor. Bu pille, bir telefonun 5 gün boyunca hiç şarj edilmeden çalışabileceği iddia ediliyor. Ayrıca Üniversite’deki araştırmacılar, bu pil teknolojisi ile elektrikli araçların da 1000 kilometre menzile sahip olabileceğini söylüyorlar Lityüm Sülfür pil teknolojisinin maliyetinin düşük olması, kolay üretilebilir olması, yüksek performansı hem satıcıyı hem de tüketiciyi memnun edecek gibi gözüküyor.

Pili geliştiren ekip, yeni piller için standart lityum iyon pilde kullandıkları malzemeleri kullandılar. Kükürt katotlarının tasarımında yaptıkları değişikliklerle pilin performans ve stabilitesini artıran ekip, yeni pille öncekilerin 4 katı verimliliğe ulaşmış durumda. Bu yeni teknolojisi dünyanın birçok ülkesinden yatırımcıların da ilgisini çekmiş durumda.

Ürettikleri pilin patentini de alan ekip, belki de önümüzdeki dönemde laptoptan tablete, akıllı telefondan elektrikli araçlara kadar birçok ürünün kaderini değiştirdi…

Devamını oku

Haber

Huawei, 2019’da 240 milyon akıllı telefon satışı yaptı

Huawei

Huawei için 2019 yılı pek hareketli geçti. Çinli şirket, Amerikan hükümetinin ticari yaptırımlarına karşın 2019’da 240 milyon adet akıllı telefon satışı yapmayı başardı.


İlginizi çekebilir: Huawei, 2019’da 6.9 milyon adet 5G telefon sattı


Geçtiğimiz günlerde Huawei‘nin 5G destekli telefon piyasasındaki satışları açıklanmış ve şirketin Samsung ile olan rekabeti rakamlara da yansımıştı. Yapılan açıklamaya göre Çinli teknoloji üreticisi, 2019 yılında 240 milyon adet akıllı telefon satışı yaptı. Şirketin 2019 yılında tanıttığı amiral modeli Mate 30 Pro‘nun ABD tarafından yasaklı olmasına rağmen bu rakamlara ulaşması başarı olarak gözüküyor.

Huawei, P ve Mate serilerindeki satışlarını 2019’da %50 oranında artırdı

Huawei global pazarda yaşadığı sorunlara rağmen dünya çapındaki sevkiyatlarını artırmayı başardı. Şirket, P ve Mate serileri satışlarında iyi bir ivme kazanarak bir önceki yıla göre %50 oranında artış yakaladı.

huawei

Huawei Başkanı Xu Zhijun, şirketin yıllık bazda %18 artışla 850 milyar Çin Yuanı (yaklaşık olarak 123 milyar dolar) satış geliri beklediğini açıkladı. Bununla birlikte eğer ABD hükümeti Amerikan şirketlerine Çinli üretici ile ticaret yapmayı yasaklamasaydı, rakamlar çok daha farklı seviyelere ulaşabilirdi.

Başkan Xu Zhijun, 2020 yılında şirketin amacının Google‘a bir alternatif olarak Huawei mobil hizmet ekosistemini daha da geliştirmek olduğunu ve bu sayede başka ülkelerden ortaklara güvenmek zorunda olmayacaklarını belirtti.

Watch GT2 satışları 3 ayda 2 milyonu geçti!

Huawei geçtiğimiz aylarda tanıttığı giyilebilir teknoloji ürünlerinden Watch GT2 modelinin 3 ay gibi bir sürede 2 milyon satışa ulaştığını açıkladı. FreeBuds 3 kablosuz kulaklık satışları da 1 ayda 1 milyonu aştı. Sağlık uygulaması Huawei Health ise 170’i aşkın ülkede yaklaşık 400 milyon kullanıcıya hizmet veriyor.

watch gt2

Devamını oku