Sosyal medya

Oyun

PUBG Mobile bir ayda 847 milyon Türk Lirası kazanç elde etti

PUBG Mobile

Financial Times gazetesine göre; PUBG Mobile geçen ay elde ettiği 146 milyon dolar kazanç ile dünyanın en yüksek hasılatına sahip mobil oyunu oldu.

İlginizi çekebilir : PUBG Mobile Prime ve Prime Plus üyelik sistemi çıktı!

reklam
MSI reklamı

Bir ayda 847 milyon Türk Lirası kazanç elde etti

PUBG Mobile, 100 milyonu aşan oyuncusuyla dünyanın en çok oynanan mobil oyunu konumunda. Financial Times gazetesine göre, PUBG Mobile geçen ay elde ettiği 146 milyon dolarlık kazancı ile dünyanın en yüksek hasılatına sahip mobil oyunu oldu. PUBG Mobile’ın yüksek kazancı sadece oyun içerisinde satılan item ve giysilerden gelmiyor. Çin için özel olarak çıkartılan ‘kansız’ PUBG Mobile alternatifi  Game for Peace ‘de bu kaynaklara para akışı sağlayan faktörlerden birisi. İki oyunun gelir durumlarına bakıldığında ise Game for Peace 70 milyon dolar, dünya geneline sunulan PUBG Mobile ise 76 milyon dolar olduğu görülüyor.

PUBG Mobile tarafında yüksek kazanç oranları elde eldilse de Tencent şirketi bu yılın ilk çeyrek gelirinde geçen yıla göre %2 lik bir kayıp yaşadı. Tencent’in düşüş yaşamasının sebebinin ise yeni oyunların daha az yayınlanması olarak görülüyor. Amerikan bağımsız bankası Jefferies yaptığı açıklamada ‘Tencent, geçen yıl elde ettiği geliri %26 oranında arttırabilir. Bu artış yıllık gelirlerinin 97 milyar Çin Yuanı‘na ( 81 milyar Türk Lirası) artmasına neden olacaktır.’ dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Sony, ön siparişte tükenen PlayStation 5 stokları için özür diledi!

Yazan:

playstation 5 üretim

Sony, ön siparişte bulunan PlayStation 5 oyun konsolunun tükenen stokları için özür mesajı yayınladı. Firma kısa sürede stokların yeniden artacağını bildirdi.


İlginizi çekebilir; Xiaomi Mi 10 Ultra, yeni güncelleme ile şarj hızını artırıyor!

reklam
MSI reklamı

Kısa sürede PlayStation 5 stokları artacak!

PlayStation 5 bir müddet daha gündemi meşgul edecekmiş gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde ön siparişe açılan, fiyatı ve çıkış tarihi belli olan oyun konsolu, hayranların büyük ilgisi ile karşılaştı. Duyurudan birkaç gün sonra dünya genelinde stok sorunu yaşanırken, Sony de bu durum karşısında Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile özür diledi. Ön sipariş için ayrılan stokların bu kadar hızlı biteceğini düşünemediklerini belirten firma, ilerleyen günlerde daha fazla oyun konsolunu ön siparişe hazırlayacakları müjdesini vermeyi de ihmal etmedi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından hayranlar rahatlar iken, söz konusu stok artışının tam olarak ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı. Dünya genelinde hızlıca stokları tükenen PlayStation 5, 12 Kasım tarihinde belirli ülkeler için satışa çıkacak iken, bundan tam bir hafta sonra yani 19 Kasım tarihinde tüm dünya genelinde piyasaya çıkacak. İki farklı sürüme sahip oyun konsolunun, dijital versiyonu 399 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Normal sürüm de 499 dolarlık fiyat etiketi ile kullanıcılarını karşılayacak. Türkiye fiyatı belli olmayan oyun konsolu ülkemize tüm dünya ile aynı anda gelecek. Bakalım Sony, yeni nesil oyun dünyasının en önemli oyuncularından biri olan PlayStation 5 ile beklentileri karşılayabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Oyun

Cyberpunk 2077 ana hikayesi, The Witcher 3’ten kısa olacak

Polonyalı şirket CD Projekt RED’in yeni oyunu Cyberpunk 2077’nin ana hikayesi Witcher 3’e kıyasla daha kısa olacak. Bu kararın alınmasındaki gerekçe ise oldukça fazla oyuncunun Witcher 3’ün ana hikayesini bitirmemiş olması.


İlginizi çekebilir: Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri açıklandı

reklam
MSI reklamı

Cyberpunk 2077 ana hikayesi daha kısa ancak daha derinlikli olacak

Cyberpunk 2077, CD Projekt Red’in son oyunu The Witcher 3’e göre daha kısa bir ana hikayeye sahip olacak. Cyperpunk 2077’nin bölüm tasarımcıları bu kararın, The Witcher 3 ana hikaye uzunluğu hakkında yapılan geri dönüşlerden kaynaklı olduğunu söylediler. Ayrıca oldukça fazla sayıda oyuncunun The Witcher 3 ana hikayesini bitirmediğini belirttiler. Ancak şimdiye kadar gösterilenlere göre Cyberpunk 2077 çok daha derin bir rol yapma sistemine sahip olacak. Ayrıca alınan kararlar oyunu çok daha büyük ölçüde etkileyecek ve oyun çok farklı yollarla oynanabilecek. Aynı zamanda oyunun daha fazla hem ücretsiz hem ücretli DLC ile destekleneceği de belirtildi.

ana hikayesi

Oyunun kıdemli bölüm tasarımcısı Patrick Mills yaptığı açıklamada: ‘‘Cyberpunk 2077 ana hikayesi, The Witcher 3’ün ana hikayesinden bir miktar daha kısa olacak. Çünkü The Witcher 3’ün ana hikayesinin çok uzun olduğu hakkında birçok şikayet aldık. İstatistiklere baktığımızda çok fazla oyuncu uzun süreler oyunu oynadığını, ama oyunun sonunu görmediğini görüyoruz. Oyuncuların bütün hikayeyi görmesini istiyoruz bu yüzden ana hikayeyi kısalttık.” dedi. Oyunların ne kadar sürede bittiği hakkında istatistikler sunan site, How Long to Beat’e göre The Witcher 3 ana hikayesi, geri kalan her şey es geçildiğinde 32 saat civarı sürüyor. Ortalama ana hikaye süresi ise 52 saat civarında. Oyunun tam anlamıyla bitirilmesi de ortalama 172 saat sürüyor. Cyberpunk 2077 19 Kasım’da PC, Playstation ve Xbox’a çıkışını gerçekleştirecek.

Devamını oku

Oyun

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri açıklandı

Polonyalı oyun şirketi CD Projekt RED’in merakla beklenen oyunu, Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri açıklandı. 19 Kasım’da çıkacak olan oyunun gereksinimleri, bugün yani 18 Eylül’de yapılan Night City Wire isimli canlı yayın etkinliğinde açıklandı. Açıklanan gereksinimler oyuncuları bir hayli sevindirecek cinsten.


İlginizi çekebilir: Cyberpunk 2077 Online oyun içi satın alımlar içerecek

reklam
MSI reklamı

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077, 19 Kasım’da başta PC, PS4 ve Xbox One nesline olmak üzere çıkışını gerçekleştirecek. Daha sonra yeni nesle de gelişmiş grafikler ve ray tracing (ışın izleme) gibi teknolojilerle birlikte gelecek. PC tarafında 19 Kasım’da doğrudan Ray Tracing ve DLSS 2.0 teknolojisi desteğiyle gelecek. Çıkan videoları oldukça güzel görünen, yansıma efektleriyle etkileyen oyun, sistem gereksinimleriyle şaşırttı. Cyberpunk 2077, işlemci tarafında minimum i5-3570k veya AMD-FX8310’a ihtiyaç duyuyor. Önerilen ise, i7-4790 veya Ryzen 3 3200G. Ekran kartında ise minimum GTX 780 veya RX 470 olarak listelenmiş. Önerilen ise GTX 1060 veya Radeon R9 Fury. Haberin devamında bütün sistem gereksinimlerini bulabilirsiniz.

sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 minimum sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya 64-bit Windows 10
 • DirectX Versiyonu: DirectX 12
 • İşlemci: Intel Core i5-3570k or AMD FX-8310
 • Bellek: 8GB
 • Ekran kartı: Nvidia GTX 780 3GB or AMD Radeon RX 470
 • Depolama: 70 GB HDD (SSD tavsiye edilen)
 • İşletim sistemi: 64-bit Windows 10
 • DirectX Versiyonu: DirectX 12
 • İşlemci: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G
 • Bellek: 12GB
 • Ekran kartı: Nvidia GTX 1060 6GB or AMD Radeon R9 Fury
 • Depolama: 70 GB SSD

 

Devamını oku