Sosyal medya

İnceleme

Philips 42PFL6008K/12 LED TV

Philips-42PFL6008K12-LED-TV

Hem Ambilight, hem dar çerçeve

Philips’in 42 inçlik LED televizyonu, pek çok üst seviye özelliği içerisinde barındırıyor.

Salonların olmazsa olmazı televizyonlar, günden güne geçirdikleri evrimde biraz duraksama dönemine girmiş gibi görünüyorlar. Buna rağmen piyasada pek çok markanın pek çok ürünü rekabet halinde. Philips ise bu rekabetten kendine has yöntemleriyle ayrılan bir marka halinde. Çünkü Ambilight’ı var.

Philips 42PFL6008K/12 model LED televizyonu ile, Ambilight teknolojisini sunuyor. Hemen hemen tüm Philips’lerde olduğu gibi, bu güzellikten bu LED TV ile de faydalanabiliyoruz.

Tabii televizyonun tek olayı Ambilight değil. 42 inçlik televizyon, 3D desteğini pasif gözlükler ile sağlıyor. Pasif gözlükler, aktif gözlüklere göre hem çok daha ucuz, hem de neredeyse hiç baş ağrısı yapmıyor. Aktif gözlükler ise sürekli kapanıp açıldığı için bir süre sonra gözde sulanmalara sebep olabiliyor.

Tasarım olarak da bir hayli dikkat çekici olan Philips LED TV, kenarlarının sıfıra yakın bir kalınlıkta olmasıya ön plana çıkıyor. Böylece Ambilight aydınlatması, ekrandaki görüntüye daha yakın bir hal alıyor.

Akıllı televizyonların henüz akıllı özelliklerinin yeterince kullanışlı olamadığı günümüzde Philips, bu işlevleri biraz daha kullanılabilir hale getirmek için ilginç bir kumanda yapısı oluşturmuş. Uzaktan kumandanın ön tarafından standart işlevleri görebilirken, arka tarafını çevirerek Q klavye elde edebiliyoruz. Böylece televizyonlardaki yazı yazma işkencesi de büyük oranda engellenmiş oluyor.

Ambilight nedir?

Ambilight, sadece Philips televizyonlarda kullanılan ilginç bir ışıklandırma teknolojisi. Ekranın kenar piksellerindeki görüntülere göre, televizyonun arka tarafına konumlandırılmış LED lambalar duvara (veya arkasındaki zemine) ışık yansıtır. Böylece görüntü daha büyükmüş gibi hissettirilir. Başarılıdır.

Sonuç olarak; Philips, son derece başarılı bir televizyon ile karşımıza çıkmış. Akıllı özellikleri hala daha çok da kullanışlı olmasa bile, geri kalan özellikleri ve görüntü kalitesi ile alınmayı hak ediyor.

Neden alınır?

• Ambilight

• Dar çerçevesi

• Görüntü kalitesi

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval